» »

Switch ali Router

Switch ali Router

Max X ::

Stvar je taka:
Imam ADSL in rad bi povezal dva računalnika na internet. Pa me zanima kaj je boljše SWITCH ali ROUTER (imam dinamični IP) in seveda katero firmo priporočate (pogoj je samo, da ima avtomatsko prepoznavo kabla - STRAIT, CROSSOVER)?
Glede tega sem slišal različne informacije (nekateri pravijo, da je za dinamični IP boljši SWITCH, drugi spet, da je ROUTER, tako da sem se odločil, da Vas prosim za mnenja).

Zaenkrat se bolj nagibam k nakupu SWITCH-a in sicer:
- Switch Level One, 8port, PalmCon, 10/100, (FSW-0808TX)
- Switch Level One, 5port, PalmCon, 10/100, (FSW-0508TX)

Ali bi s tem nakupom kaj zgrešil?

HVALA in LP!
  • spremenil: Max X ()

bradek ::

Vzemi knjigo v roke in se zapri v oblozeno sobo, da se ne poskodujes. Ko bos dovolj samozavesten da bi sel ven, vzemi drugo knjigo v roke in jo preberi. Ne zapusti sobe. Ko se naucis uporabljati internet spoznaj strica gugla in vpisi v njega "How router works".

Mr_Globus ::

Kaj bi router kupoval? Switch kupi in staro 486 naredi za router

Fury ::

v koncni fazi bo cist vseen kaj kupis... jest mam raj router zarad NAT in tako ne rabim firewalla na lokalnem PCju.. ce nisi izkusen bos imel s switchem manj tezav, ker ti ne bo treba portov in tega drkat.

cosmos ::

A ni tako, da rabi router, če ma samo en IP, drugače bo moral bit en računalnik server?

Groovy ::

Da, če bi imel statični IP.
Kupi ROUTER, slej ko prej ga boš rabil...ni drag...pa še easy to use je (vsaj večina), če boš rihtal potem kak server al al pa velikDLjal, al pa...
I am the captain of my soul

nodes ::

kupi kar Router


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184658 (3324) barocco
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333670 (2664) Ursus
»

Večportni switch za LAN partije

Oddelek: Kaj kupiti
51371 (1164) AlexUS
»

switch ali router

Oddelek: Kaj kupiti
121777 (1467) mcrastur
»

Ali je ta switch dober?

Oddelek: Kaj kupiti
61363 (1171) LevelOne

Več podobnih tem