» »

Preprost router

Preprost router

KikiCom ::

Ker imam več računalnikov, bi si želel takoj za ADSL routerjem postaviti še en linux router. Ta router naj bi bil čim bolj enostaven. Malce se nagibam na www.ipcop.org.
Kaj pa mi predlagate Vi.

Hvala za pomoč.

Poldi112 ::

Zakaj bi to hotel?
Ce ti ipcop odgovarja potem ga vzemi. Jaz sem imel Freesco, pa mi je dobro sluzil. Pa zelo zadovoljenega uporabnika Coyota poznam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ToniT ::

Jaz sem z ipcop zelo zadovoljen. Uporabljam ga že kar nekaj časa na večih računalnikih.

Nerdor ::

Raje posezi po kakem routerju v trgovinah, kjer jih prodajajo med 10-15K sit. Ker res ni vredno, kao reciklirat star pc, ker to še vedno stane več kot 10K sit in še hrup povzroča ta kartofl.
Če pa za vsako ceno hočeš met star pc, ki ti bo pihjlal in delal šum in nikakor nočeš investirat v nov routerček, naj te prepriča tale spletna stran Port Forward. V letu 2004 so te napravice precej napredovale. Sam imam malce starejši primerek SMC Barricade, ki včasih malce nagaja. Drugače pa boš rekel, hja jest bi rad Linux mel! Ni problema, na ta isti strani kjer so našteti routerji, je tudi opisano ali lahko inštaliraš mikro-linux distribucijo ali ne. Po večini lahko inštaliraš ta mikro-Linux na vse novejše routerje, ki jih v štacuni prodajajo. In seveda, da ne omenjam kako majhni in neslišni so, pa še ne pregrevajo se. (kar ne morem trditi o svojem primerku, ki se rahlo pregreva. Je pa letnik 2002 ;(( , novi modeli letnika 2004 nimajo nikakršnih težavic več, zato le posezi po njem.. žau ti ne bo. Pa še deu si boš prišparal, razen, če je to tvoj željeni science project :)) )

HellRaiseR ::

Kak deu neki... jst mel več dela z routerjem iz trgovine k sm ga mogu usake 2 dni resetirat kot pa ga mam zdj z svojim 166mhz PCjem.
Tukile je dokaz:
[root@server root]# uptime
12:49:04 up 118 days, 3:46, 2 users, load average: 0.18, 0.26, 0.28

Kakšen str računalnik pa se vedno da kje staknt kar zaston po kakšnih firmah kjer jih odpisujejo itd.... Jst priporočam reciklažo PCja

Nerdor ::

Delo si imel zato ker nisi porajtal, da imaš napačno nastavljen firewall na routerju in si ga konstantno preobremenjeval. In zato se ti je posledično sesul. Če izklopiš firewall na routerju (routerjevo opcijo firewall disabled) ti ne bo več povzročal težav. Res pa je, da so nekateri na "domačih tleh", če imajo str PC in se igrajo z njim,in mu določijo vlogo routerja.

Hint: Linksys serija WRT5X so zakon! Linksys je odkupilo podjetje Cisco. 8-O Ta Linksys WRT serija je povečini wireless router. Me prau zanima, če lahko prideš poceni s strim PC-jem v vlogi wireless routerja. Te Linksys routerje poganja Linux, možno pa jim je inštalirati cuostom Linux distro 8-) in se ti odprejo veliko več možnosti. Te routerji koštajo pod 26K sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Nerdor ::

link od LinuxDevices. Zgleda, da Linksys routrje poganja linux :)) , kot tudi D-Link DSL serijo. Te routerji se dobijo v slo štacunah pod dokaj ugodnih cenah (tam okol 20K sit, verjetno je D-Link pod 20K sit).

Azrael ::

Če imaš BNC mrežo (10base2), potem je Linux router prava stvar, pri UTP pa je še ena škatla več, kar pomeni še en FW več, samo prostor in poraba elektrike je lahko problem.
Moja kišta žge približno 20W (P120MHz, 96MB RAM, 2 mrežni in kup nepotrebne krame v njem).

In ja sem zadovoljen uporabnik Coyote linux.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

HellRaiseR ::

Delo si imel zato ker nisi porajtal, da imaš napačno nastavljen firewall na routerju in si ga konstantno preobremenjeval. In zato se ti je posledično sesul. Če izklopiš firewall na routerju (routerjevo opcijo firewall disabled) ti ne bo več povzročal težav. Res pa je, da so nekateri na "domačih tleh", če imajo str PC in se igrajo z njim,in mu določijo vlogo routerja.


Ne bo držalo ker sem probal naravnost vse kar se je dal pa ni blo nc bols...
Sej ne recem da so usi routerji zanic, je pa res da se kako staro kisto da staknt zaston in tko prsparas 20k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev računalnika v mrezi

Oddelek: Omrežja in internet
261795 (1392) amigo_no1
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333670 (2664) Ursus
»

Kateri router kupiti!

Oddelek: Kaj kupiti
142282 (1946) steev
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303337 (2314) malinavc
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413741 (2463) pujsek_

Več podobnih tem