» »

Napoved raziskovalne skupine Petrov: Konec prevlade Microsofta in Intela

1 2
3
»

Nerdor ::

Jst: poglej si OSI Model

neo977: Odlično! :))

kopernik: kako to misliš, da mi ni jasno? Seveda mi je! Ti pa nehaj gledat samo skozi oči pingvina in Jave. Svet je mnogo večji kot to, kar si predstavljaš..

Fantje: zalo uredu, da se trudite dati opcijo Linuxu in MySQL-u. Upam, da se zavedate, da so na produkcijskih mašinah MySQL baze, dolžine okoli 500MB enostabno "izginile" iz ext2/3 in Raiser FS-ov!! 8-O In kaj mislite, kdo je bil kriv?? A se sploh zavedate, kaj pa če gre kaj narobe v MySQL-u, Postgresu?? Kdo bo odgovarjal na nastalo škodo, ko nebo več baze?? Ravno zaradi tega, podjetja, raje investirajo v MS SQL ali Oracle (ki mora teči na predpisani Linux distro, kot je RH Ent 2.1 AS, Suse 9.0 Ent in itd.). Ravno, da se takim dogodkom izognejo.. da se nebo moglo zgoditi, da baza enostavno "zbriše/zgine". Ker pač ta podjetja garantirajo za izdelke in povrnejo škodo, v kolikor je bilo točno tako skonfigurirano in se je zgodila programska napaka.

Upam, da ne bodo posti o tem, kak sem jest glup, ker VEM DA NISEM in se ne bom pustil zmesti! Ravno nasprotno .. Kot bi rekel prof. Dr.Kononenko, ne ujčkajte programov, bodite neizprosni do njih.. ker samo tako boste ugotovili vse morebitne napake.

kopernik ::

Nerdor, dobro, če ti tako praviš. Jaz pa pravim, da si ti vsako stvar pogledaš samo površno in potem streljaš kozle po forumih. Kot npr. tisti o J2EE in struts frameworku ter hibernate-u. Če zadev ne poznaš dovolj dobro, je bolje, da si tiho.

Zanimivo, da mi očitaš ozkoglednost, glede na to, da se vsakodnevno srečujem z različnimi oper. sistemi - od Windowsev do Unixa. Tako da najbrž nekaj vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Jst ::

Nerdor: še enkrat obnovi znanje o OSI modelu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nerdor ::

Vice Versa

Nerdor ::

Jst: kaj je tvoj problem človk!!! Kaj ti je govoril Neo977, da ti nerazumeš TCP ??? Mislim, dej se mal skuliri.. dej mal pomisli.. Ker sem jet že pogledal OSI Model in si TI ki ga mora pogeldat še enkrat.. come on!

Jst ::

"TCP strict" ima veze z routanjem in gateway-i.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nerdor ::

Ujčkanje sistemov, da so kao rock solid in misliti da znaš, to sploh ni uredu kombinacija.. aja, pri home use in občasno use sistemi ne pokažejo slabosti, to nastane šele po velikem številu uporabe, opaziš napake?

kpernik: pop-quiz question zate! Kateri IDE (če sploh uporabljaš IDE), lahko "nastaviš" frameworke (da jih sistem obarva): Struts((skoraj izključno) logic frmwrk), Hibernation(data frmwrk) in mogoče JSF(reprezentation frmwrk) ?? Da vidimo, how stručko you are!? Bilo katera platforma.. Ker nekje moraš program napisat (upam, da ni kak NotePad pod Winsi, ali Kate od Lnx-om) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Jst ::

Za mojimi izjave stoji tako teoretično, kot praktično znanje. In kako boš ti z TCP protokolom prenašal podatke? Če je to Transfer Control???

http://www.geocities.com/SiliconValley/...

Obnovi ga ti, prosim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Moderator: Predlagam izbis vseh offtopic (predvsem mojih in neovih) odgovorov. Recimo pustil bi post od neota, ko je nastel kaj vsebuje Microsoftov Action paket, potem pa VSE zbrisal?

Kaj meniš?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kopernik ::


Fantje: zalo uredu, da se trudite dati opcijo Linuxu in MySQL-u. Upam, da se zavedate, da so na produkcijskih mašinah MySQL baze, dolžine okoli 500MB enostabno "izginile" iz ext2/3 in Raiser FS-ov!! 8-O In kaj mislite, kdo je bil kriv?? A se sploh zavedate, kaj pa če gre kaj narobe v MySQL-u, Postgresu?? Kdo bo odgovarjal na nastalo škodo, ko nebo več baze?? Ravno zaradi tega, podjetja, raje investirajo v MS SQL ali Oracle (ki mora teči na predpisani Linux distro, kot je RH Ent 2.1 AS, Suse 9.0 Ent in itd.).


Torej, prvič : vsako kolikor toliko normalno podjetje dela back-upe produkcijskih sistemov (tista z malo več denarja pa imajo vse podvojeno, tako da če kaj crkne, prevzame pasivni sistem naloge od aktivnega).

drugič : če se je to kje zgodilo, je potrebno ugotoviti, zakaj se je to zgodilo. Ker malce dvomim v tvoje zgodbice, saj bi se uporaba takšnih baz podatkov ob takšnih problemih zelo hitro ukinjala (zastonj gor ali dol).

tretjič : Praktično vsako programje, ki ga kupiš, garantirano deluje samo na takih postavitvah, ki jih predpiše proizvajalec. Razlogov je več, od razvoja do supporta. Vprašanje je, za kaj se odgovarja v primeru problemov. Navadno se podpisuje kar drage pogodbe za 24h support in podobne zadeve ...

Jst ::

EDIT: nekdo me je prehitel.. in to ni več relevantno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

kopernik ::


kpernik: pop-quiz question zate! Kateri IDE (če sploh uporabljaš IDE), lahko "nastaviš" frameworke (da jih sistem obarva): Struts((skoraj izključno) logic frmwrk), Hibernation(data frmwrk) in mogoče JSF(reprezentation frmwrk) ?? Da vidimo, how stručko you are!? Bilo katera platforma.. Ker nekje moraš program napisat (upam, da ni kak NotePad pod Winsi, ali Kate od Lnx-om)


Sistem obarva ? Pa kaj ti je ? Si pil tinto ? Kako naj IDE obarva framework ?

Drugače pa mi Eclipse ponuja vse kar potrebujem, za vsako izmed stvari, ki si jih naštel, je mogoče najti plugine, ki ti olajšajo razvoj.

Ampak to tukaj sploh ni važno. Gre se za to, da je potrebno stvari dobro poznati, da lahko daješ take komentarje ...


Ujčkanje sistemov, da so kao rock solid in misliti da znaš, to sploh ni uredu kombinacija.. aja, pri home use in občasno use sistemi ne pokažejo slabosti, to nastane šele po velikem številu uporabe, opaziš napake?


Ujčkanje ? Kolega moj, napisal sem stvari, ki že več let tečejo 24/7 in to ne v nekih lokalnih, backwater podjetjih, temveč v podjetjih tipa mobitel, zav. triglav, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

neo977 ::

Jst: ocitno ti ne razumes za kaj gre oz. imas povrsno znanje. TCP/IP je protokol, ki skrbi da pridejo podatki iz enega konca na drugega (vsi deli - paketki - in v pravem vrstnem redu).

se pa strinjam z brisanjem postov.

lp

p.s.: ce se motim, mi prosim razlozi (da ne bom tako neuk hodil po svetu), ker ocitno ti stvar resnicno obvladas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo977 ()

Nerdor ::

Jst: mislim, da vem v čem je finta .. :)) Ja ja, programska koda za dostop socketov, pač ne vemo, kje se prau zaprav zgodi dejansko prenos podatkov fizično .. :) Ozr. kako je implementirano (tukaj mislim, na delphi, da nebi kdo postal v stilu C, Linux, debug, to je drugo..) To tudi Neo977-a to moti :)

Kopernik: hja plugini so za Eclipse plačjivi, da so kvalitetni, kot so NitroX, Exadel StrutsStudio in JSFStudio ter Exadel ORM Hibernate Edition. So pa tudi zastojn za Hibernate: Hibernator, hiberclipse.
Res pa je da sem mislil na "barvanje kode v editorju" pod terminom "barvanje". Drugače pa Idea Inteli-J je fajn zadeva, Vse vrste kod prepozna in obarva text.

EDIT: komot se lahko brišejo posti, ki so offthetopic..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

neo977 ::

ja saj... odprem socket, nastavim protokol na TCP in uporabljam za prenos. ne vem kaj jst-ja moti.

EDIT: ocitno se bo to se vleklo, pa bom raje jaz nehal. c ya

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo977 ()

drejc ::

Mal on-topic:

Med drugim, zakaj linux ne dosega m$-a:
-linux deluje modularno (kompleksnejše za end userja), windowsi konvergenčno (vse se povezuje, drag&drop,...)
-vedno bo več tajnic&ekonomikov&co., katerim je vseeno kateri sistem uporabljajo, da je le čim enostavnejši (in ima outlook ;) ) za uporabo (cost-benifit&time-effort analiza)
-vse več je domačih programerjav (absolutno) po svetu, med drugim večina takih, ki so začel programirat v VB-ju, končujejo pa v c#-u zadnje čase, to je na m$ovem tech-u. Aplikacije so tiste ki nosijo keš in pisat jih v C++-u je malodane mazohistično in neekonomično, saj so compi tako napredoval, da VMji niso nikakrsni problem. ergo...več VStudio only programerjev, ki delajo winappse.
-Longhorn: linux be afraid, be very afraid...

Gandalfar ::

-linux deluje modularno (kompleksnejše za end userja), windowsi konvergenčno (vse se povezuje, drag&drop,...)


to se mi zdi plus linuxa. Vecja prilagodljivost uporabniku skozi lepe vmesnike .. po potrebi seveda.

-vedno bo več tajnic&ekonomikov&co., katerim je vseeno kateri sistem uporabljajo, da je le čim enostavnejši (in ima outlook ;) ) za uporabo (cost-benifit&time-effort analiza)


Ponovno se mi zdi da ima tu linux prednost pred winsi. Cenejsi je in aplikacije za taksne ljudi ze sedaj odlicno delujejo. Pa se ceneje je za vzdrzevat pa tezje je kej pokvarit.

-vse več je domačih programerjav (absolutno) po svetu, med drugim večina takih, ki so začel programirat v VB-ju, končujejo pa v c#-u zadnje čase, to je na m$ovem tech-u. Aplikacije so tiste ki nosijo keš in pisat jih v C++-u je malodane mazohistično in neekonomično, saj so compi tako napredoval, da VMji niso nikakrsni problem. ergo...več VStudio only programerjev, ki delajo winappse.


Jave pa Pythona pa vmes sploh nismo izumili, eh? Pa ce imam Mono potem mi vse te horde lahko pisejo tudi za Linux.

-Longhorn: linux be afraid, be very afraid...


No ja. V dveh letih bomo pa tud se mi kej ustvarili.

drejc ::

No sej, open-sourcarjem je taka miselnost domača. Tisi, katerim je programiranje preživetje in ne prosti čas pak razmišljajo podobno kot sem napisal.

No pa da se ne boš zareku z mono projectom. Je PRAKTIČNO neuporaben.

Linux-a prostor v prihodnosti kot node v ip-telefoniji.

BigWhale ::

> -Longhorn: linux be afraid, be very afraid...

Vmes bo se ene parkrat prestavljen, pa precej stvari bodo se ven zmetal.. Ja, foss comunity bo pa tudi se kaj vmes naredil...

Gandalfar ::

drejc: kaj ima programiranje z vzdrzevanjem sistemov za tajnice?

drejc ::

@G: enostavnejsa kot je aplikacija za uporabo, sirsi krog uporabnikov jo uporablja, rajt? Sirsi kot je krog uporabnikov aplikacije, vecji donos ima, rajt? Se pravi je logicno da programiras aplikacije, ki ti nudijo vecji donos...

drejc ::

Kot sm ze reku, pr M$-u je time-effort devcycla večinoma krajši/manjši. Ceneje je za fabriko da kupi drage licence in močne mašine, k laufajo notNet frejmwork spodobno, kot pa plačevat C++ programerja za 3x daljši devcycle&debuging, zato da bo laufala zadeva na prastarih masinah v linuxu.

Ne vem če je res vzdrževanje linux platforme ceneje od m$...bi prej reku obratno. (ugibam sicer)

Okej, obstaja se java, ki pa ima ta problem, da obstaja C#. Pa večinoma programiram v Javi, da nebo kdo mislu da sm apropo javi.

BigWhale ::

Drejc, to si kaksno studijo naredil, 3x daljsi razvoj al to na pamet govoris? Mogoce 20 letne izkusnje, najprej kot programer, potem kot vodja razvoja?

> Ne vem če je res vzdrževanje linux platforme ceneje od m$...bi prej reku
> obratno. (ugibam sicer)

Ja, res je. Ugibas.

Nerdor ::

Folk: ali je vzdrževanje Linuxa ali Windowsov cenejše, je pa spet relativno .. v enih primerih je v enih primerih ni.. Ene firme so prešle na Linux, druge firme so podpisale (smrtno (hec! :)) )) pogodbo za M$ podporo. Pač relativno ..

Off-the-topic: Mono 1.0 je žalostno (trenutno) neuporaben za produkcijske namene. Zaenkrat! Nikoli ne reci nikoli. Spet je pa odvisno, koliko bo M$ podal ECMA specifikacij pri .Net ver. 2.0, da se bo razvoj Mono-ta razvijal. Pa tudi, če bo M$ podal specifikacije ECMA za Avalon. Spodobilo bi se. :\
Visual Studio 2005 in ASP 2.0 so še buggy po poročanju drugih developerjev iz Blogov (pride kot production ready čez kako leto, vsaj tak vtis sem dobil).
Sun ne sedi križem rok, že imajo sprogramirane odgovore v stilu: JSF (odgovor na ASP.Net 1.1), JDO (odgovor na ADO.Net).
Sun je razvil Sun Studio One, ki je odgovor Visual Studiu.Net. Prav tako IBM pod okriljem Eclipsa razvija Visual Eclipse. :)) S tem, da oba IDE-ja tečeta na Linuxu, Winsih, Solaris in družini BSD in itd.
Verzija Jave 1.5 ima že vgrajene generike (ki jih bo imel C# 2.0), kot tudi nov stavek for (objekt in zbirka) {..}. Drugače pa se razvija kot beta verzija 1.6
Sun že preučuje (kot tudi Eclipse), možnost vgradnje Edit&Continue, ki bo imel VS.Net 2005. (imel jo to možnost že legendarni VB v VS 6 :D )
Pa tudi Python se veselo razvija :)) . Bo še pestro.

darkolord ::

to si kaksno studijo naredil, 3x daljsi razvoj al to na pamet govoris?

to je itak logicno, ni treba studije delat >:D

64202 ::

Veste kaj, za 2x-3x vecjo ceno nabavis 10x boljsega programerja, pa razlike med vsemi temi J2EENETLAMP akronimi zgubijo pomen na tako veliki skali.

Trik je pa v tem, kako ga najti :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

ghaefb ::

Kupit drage masine/licence + crappy programerje... = dobri programi ?
ALI
Kupit povprecne masine + dobre programerje... = dobri programi !

Kaj se bolj splaca dolgorocno.
_ghaefb
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meteorski dež 12. avgusta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5917635 (12735) schurda
»

Četrt stoletja PC-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
253992 (2636) opeter
»

AMD z Z-RAM tehnologijo do večjih procesorskih predpomnilnikov

Oddelek: Novice / Procesorji
203596 (2727) atasmrk
»

Novi IBM-ov superračunalnik

Oddelek: Novice / Ostale najave
266158 (5186) Monster

Več podobnih tem