» »

MS-DOS zagon - kva je to za en kurac ???

MS-DOS zagon - kva je to za en kurac ???

Vanich ::

Na enmu računalniku na šihtu se mi dogaja, da mi se ob vsakem zagonu zažene v MS-DOS načinu. In nikakor ne morem zagnati Windowsov.Vsakič ko dam komando "win", mi pove, da se zagon izvaja v MS-DOS načinu, in če hočem Windows, -jaz pravim DA, potem se resetira in potem je spet isto sranje: MS-DOS. Diska ne smem formatirat, ker so zelo važni podatki gor, še enkrat naložit Windowse se pa tud ne da, ker se ob inštalaciji ob prvem vmesnem ponovnem zagonu (zagoni pri inštalaciji windowsov) spet zažene v MS-DOS načinu. Msdos.sys datoteka je v redu. Kva lahko še pogledam ??? Kva lahko še naredim ? Šefu se bo zmešal, ko bo pršu z dopusta....my ass's gonna get fired.....and then it's skidrow for me....

ABX ::

deltree c:\windows

Sicer pa pritisni f8 ob zagonu in preveri vsak file posebej kaj dela.

Zelo možno da imaš v autoexec.bat kako svinjarijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kriko ::

?

Ales ::

kriko: to je tako, kot bi človeku z migreno svetoval, da si odreže glavo...!

Če so na pcu kaki programi, ki za svoje delo potrebujejo specifične nastavitve v teh datotekah, potem se tukaj ne moreš iti brisanj kar povprek...

Pepca: poglej si, kaj je v autoexec.bat in v config.sys. Za msdos.sys praviš da je ok (BootGUI=1)...? Drugače se strinjam z ABXom, zagon z f8 ti zna povedati kaj pametnega.

Če ne veš, kaj v teh datotekah bi bilo lahko vzrok, a sumiš da kaj je, mi jih lahko mejlaš in bom pogledal.

lp,
Aleš

Kriko ::

Sem izbrisal prejšnji nasvet ker sem slabo razumel!!
Ja poglej če je v MSDOS.SYS, BootGUI=1. ker to je komanda za (Boot v Windovs GUI) če pa je BootGUI=0 pa pomeni (Boot v DOD oknu)

Samson ::

Sicer ne vem, ce je tole prislo prepozno, vendar dej zbotaj v varnem nacinu in v config.sys oz. autoexec.bat pglej za vrstico:
DOS=SINGLE in jo pobrisi. Nadalje zbrisi se nastavitve, ki so tuje (klele stejem zadeve ki jih vindows namece v zgoraj imenovane konfiguracijske datoteke), kajti pognal si nek program, ki je windows predlagal zanj dos nacin in je tole spremenil....Srecno z glavo...:)))
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne boota v win98 - prosim za kako idejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
221540 (1173) Han
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282093 (1222) kixs
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302673 (1814) boogie_xlr
»

Dual Boot DOS+W98

Oddelek: Operacijski sistemi
6874 (846) gumby
»

Boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
71209 (1126) TheHijacker

Več podobnih tem