» »

Začetnik Linux

Začetnik Linux

Serial ::

Zdravo

Stvar je taka,imam en komp z 600Mhz procesorjem in 128Mb rama.Na ta računalnik bi rad dal gor operacijski sistem Linux.Glede Linuxa sem še začetnik.Zanima me kateri Linux mi priporočate,da dam gor.Trenutno je gori Suse 9.1 ki se ga dobi v Pc Formatu januar 2005.
Vendar ni celotna verzija,…Zanima me še nekaj,prijatelj mi je rekel,da se ne bo dalo igrat igic,če prej nekaj ne naredim nekaj glede grafične kartice.Obstaja kateri Linux,ki bi mi to sam naredu,….

Hvala,lp
:D :D

Pithlit ::

da se ne bo dalo igrat igic,če prej nekaj ne naredim nekaj glede grafične kartice

Obstaja kakšna možnost da smo malček bolj natančni?

P.S. Tukaj si poglej ktere igrice delujejo na Linux-u. Tolk da vidiš če se ti sploh splača trudit. Naročnina na Transgaming pa je 5 Evrov (CVS je zastonj).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Serial ::

Za Nvdia grafične je rekel ,da se dobi lahko komot driverje,za Ati kartice je rekel da je malo bolj zakomplicirano,jaz pa imam neko Intel grafično tako,da je rekel ,da se ne bo dalo nič.Pri windowsih me pusti da igram tle poa je reku da ni tako.

PS:Mislim,da se gre za driverje:D :D :D

Pithlit ::

"neka" Intel grafična... še malćek bolj natančno bi bilo lepo (model, chipset). Lahko pa daš preprosto knoppix not in bootaš pa pogledaš ktere driverje tm uporabljajo (# lsmod && lspci )
Life is as complicated as we make it...

karafeka ::

Če hočet igrat igre pod linuxom obvezno nabavi nvidio, ker ati ima zanič gonilnike, sicer za vsako novo verzijo obljubljajo da bo oh in sploh, pa ni nič. (na igranje z wine oz. cedego. pa sploh ne pomisli če maš ati, ker ga podpira sploh ne).

Sicer pa glede distribucije linuxa.....
Vpraši se koliko (prostega) časa nameravaš vložit v to, in koliko si se RES pripravljen naučit.

christooss ::

Predlagam Ubuntu linux! Na povezavi Tukaj pa imaš kar nekaj napisano od igrc napisano. Pod softvare gaming in ubuntu.

128MB je premal za KDE. Še v Gnomu ki je default namizje v UBUNTU mi ga je občasno zmanjkal. Mam zdej ICEWM del brezhibno vse. Prečekirej tole stran.

Za igrce pogley še na www.happypenguin.org
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Serial ::

Khm,...kaj bi se splačalo kaj ,da bi ustvarjal z Pingo,.....Rekli ste,da naj si nabavim Nvidia grafično....Problem je v tem,da imam jst vgrajeno grafo na unem kompu,....:'( :'( :'( :'(

moj_nick ::

Če ti dela SuSE, ti bo tudi Pingo. Celo bolje ti bo delal, ker je novejši.

Intelova integrirana grafična pa ni niti malo sposobna za poganjanje kakšnih novejših igric.
110111001001010001010000

Pithlit ::

600Mhz procesorjem in 128Mb rama
Nova nVidia bo imela tu bolj malo efekta :P Kar laufa na tem kompu laufa tud na uni intelovi grafični.
Life is as complicated as we make it...

Serial ::

Jaz bi rad ,da bi mi delal vsaj Unrel Tournament 1,....Ubstvu ga ne znam niti inštalirat,ker ko ga probam mi reče,da naj si izberem program s katerim mislim to izvajati,....Kateri Pingo naj dam gor,...8-) 8-)

Pithlit ::

Unreal Turnament - have fun.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Feisty Fawn je tukaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
537920 (6134) Matevžk
»

ATI Radeon vs. nVidia

Oddelek: Kaj kupiti
231757 (1252) joker16_7
»

računalnik za okoli 100.000sit??

Oddelek: Kaj kupiti
282228 (1832) Jan987
»

Katera dist LINUXA

Oddelek: Operacijski sistemi
472319 (1657) mte
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705031 (4212) ross|e20

Več podobnih tem