» »

hlajenje in tišanje diska

hlajenje in tišanje diska

ajagodnik ::

Živjo,

kaj se najbolj splača za hkratno hlajenje in tišanje diska in kje kupiti?
Nekaj v stilu hladilna rebra + guma...

Hvala

lakotnyk ::

ti k men prnes pa ti ga jst utišam za skos :P

drgac, je pametn ze prej gledat ksn disk kupujes, ker tišanje cviljenje zarad vrtenja ne omogočajo vsi, pa še to v bistvu poslabšaš performance...

samsung je blazno tih, jst ga sploh ne slišm... je pa res da mi eni ventilatorji drugi brnijo in moj ibmov disk brni k pr norcih, hvala bogu kmal zamenjam vseskup.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

ajagodnik ::

no, disk je že kar v redu, seagate 7000.7 200GB, privijačen škrta, če ga dam na gumice/vrvi pa prenaša močne base na Chieftec ohišje in obe stranici to še ojačata. Je res še najglasnejši del sistema, pa ne zaradi cviljenja.

Poldy ::

Hja, jaz sem ga oblepil, kot je to naredil Spajky, pa lahko rečem da se je kar dobro stišal...

steev ::

@Poldy
Sam imam nek star comp, ki ga nameravam imeti za server (linux). Use ventilatorje sm ze utisal, samo se dik mi je ostal. Ze dolgo nazaj sm nameraval uporabit spaykjev nacin za otisat disk. Zanimam me kaksen material si uporabil in kje bi ga lahko dobil (mogoce kaksen merkur, obi ...)???

@ajagodnik
oprsti, ker sm ti malo ukradel temo.
:|

Poldy ::

Ja jaz mislim da se mu reče tapison - ker je "kosmat" na obeh straneh. Itison je kosmat samo na zgornji strani. Kolegu ga je nekaj ostalo ko ga je polagal v otroški sobi...

Se ga ne splača kupovat, malo poglej po kleti ali pa vprašaj pri sosedih.

steev ::

Hvala :))
:|

lakotnyk ::

a kdo ve kako se neopren obnese?!
les grandes hommes font des grandes erreurs.

ajagodnik ::

naredil sem "posteljco" za disk iz neoprena iz dveh "L profilov":


| |
| |
----- ------
----- ------

tole je postavljeno na dnu ohišja pred 8cm ventilatorjem in je super hladno, tiho in tudi fiksno, saj je "posteljca tesna tako do diska kot do ohišja.

Zgodovina sprememb…

WinsuckeR ::

Mimogrede- pri Hitachijih se da z jumperji nastavit ali se redno vrti ali samo takrat ko bere.
Drugače pa če se vam disk sam ne dere ampak preneča take grozne vibracije ga dajte na gumice. Če ne veste v čem govorim potem poglejte malo po starejših temah na forumu.

ajagodnik ::

jaz sem ga imel na gumicah, samo se je 1) preveč grel 2) še vedno oddajal zelo nizke vibracije na stranice ohišja, ki pa delujejo kot membrana in ojačajo zvok

zdaj pa je spodaj in niče ne prenaša vibracij, spodaj je hladno in še ventilator je pred njim, tako da je idealno

lakotnyk ::

mogoče maš slap ohišje
les grandes hommes font des grandes erreurs.

ajagodnik ::

chieftec pa že ni slabo ohišje :D

lakotnyk ::

jah ce ti exponira zvok, poj tud ne more bit nekj posebn dobr... mogoce mas ksno slapo kopijo al kej?! :P hec....
drgac so men chieftecova ohisja bl tko... mislm sej od znot so carska zadeve dobr postimane, sam od zunj, jao tista bedna plastika :P
les grandes hommes font des grandes erreurs.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313514 (2732) mr1two
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10030996 (29041) kuglvinkl
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165984 (5701) rkb2
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402987 (2382) Jaffa
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412439 (1629) guest #44

Več podobnih tem