» »

Problemi z diskom

Problemi z diskom

WTF? ::

Nabavu sm novo matično(ABIT AV8 K8T800Pro 3rd-Eye) in SATA disk ,problem pa je v tem,da mi diska ne zazna in ne vem zakaj ! Priklopu sm vse pravilno,ampak ne,diska mi ne najde ! A morm kej v BIOSU spremenit ?

LP!

SunMoon ::

Najprej povej, ali si zamenjal disk in na to mesto priklopil novega, ali pa imaš morda dva diska, priključena na matično ploščo.

In še nekaj: po čem veš, da ti sistem diska ne zazna? Disk moraš pred prvo uporabo formatirati.

WTF? ::

Vse je novo :D ! In ne,nimam dveh,ampak samo enega !Da mi ga pa ne zazna,pa vem zaradi tega,ker ko dam not od winsow Cd mi vse lepo zažene pol ,ko pa naloži tiste neke naprave pa to mi pa napise ,da ni diska oz. da ni pravilno priklopljen :(

mojsterleo ::

V disketar daj disketo ki si jo dobil zraven diska. Ko se bo zagnal windows install, pritisni F6, in počakaj da se naloži driver z diskete. Potem z inštalacijo nadaljuješ normalno naprej.

Spajky ::

Jest bi pa rad mel potrditev moje teorije, da čisti dos (zagonska disketa npr. od win98 z www.bootdisk.bom) NE vidi SATA diskov, ne preko dodatnega kontrolerja na plati ne preko kontrolerja v chipsetu; a mi lahko to nekdo proba (sam ne morem trenutno) ! Hvala! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

WTF? ::

Hvala za pomoč !

Jakka ::

Spajky: Res je. Takrat sata diskov še ni bilo in seveda ni driverjev bilo spisanih. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261748 (1392) mkonci
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402306 (1669) PIII850
»

ena jeba, nč jasn

Oddelek: Pomoč in nasveti
261730 (1289) OldSkul
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122713 (2590) jELKO
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231983 (1511) Fizikalko

Več podobnih tem