» »

Zajem iz analogne kamere na računalnik

Zajem iz analogne kamere na računalnik

rap3r ::

Imam tuner kartico in analogno kamero, use je zvezano in lepo deluje, ker sem probal zajemati že s parimi programi.

Zanima me samo kateri program za zajemanje najbol predlagate. Filma je za okoli 2 uri, in bi rad kompresiral v DVD format, da bi lahko potem predvajal na DVD enoti.

Program ki pride pogle tunerja, ima slabo sliko, dr. divx pa kodira samo v divx...

Zato vas prosim da mi poveste kateri program priporočate. Šteje predvsem lepota slike, in uporabnost, nekaj pa tudi user frendly...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

cojss ::

Precej preprost in uporaben za obdelavo takšnih posnetkov je Microsoftov "Movie Maker 2".

Prav tako pa lahko zanimive dvd-je narediš z Uledovima "VideoStudio" za zajem in obdelavo filmov in "DVD MovieFactory" za izdelavo video dvd-jev. Tudi ta dva nista preveč zahtevna za uporabo, slika pa je dokaj kvalitetna.

gorann ::

probaj mal pobrskat po temi, ki je prav napisana za tvoj vprasanje, namrec zajem videa, nekj takega je, tm mas dosti napisano, jah ponavad je zajem videa v DV format, kater je na nesreco pozresen kar se diska tice,pa mal pobrskaj po netu iz dv v dvd oz mpeg2, ki je dvd compatible, jest sm dobil studio 8 pogram zraven in mi je smotan, ampak sem z njim pac naredu par mpeg2 filetov in posnel na dvd ploscek, in je delal pri sestri na dvdju, ki je bil 30eur:)
velik je dobrih programckov pa preprostih, samo so placljivi, ker mas pa net pa najd en program pa ga skrekj pa je, pred tem pobrskaj po temi ki je namenjena zajemu videa!

rap3r ::

Aha supr.

Kaj pa pravita o adobe premiere?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Hm nažalost morm rečt, da nenajdem te teme... maš mogoče kakšni link?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

gorann ::

probaj dr.divx program ki iz dv formata naredi divx, pa se kvalitetna slika je ce primerjas prvotno sliko iz kamere, potem ko naredi divx ni skoraj nic razlike! je pa placljiv programcek, sam ker mas pc pa net, si pa najd skrekan dr.divx:)
za zajem iz kamere mas pa itak win movie maker na xp pa je cisto dober za v dv format, potem pa uporabis dr.divx, probaj pa javi:)

nodes ::

>Imam tuner kartico in analogno kamero, use je zvezano in lepo deluje, ker sem probal zajemati že s parimi programi.

premal podatkov o kameri in tunerju

načeloma so pa rezultati slabi

ponavadi se še najbolje odreže nandub...virtualdub seveda rabiš močno mašino in še prihaja do izgubljanja slik

SunMoon ::

Če se želiš izogniti velikim datotekam, potem snemaj direktno v MPEG-2 formatu. Za to lahko uporabiš Cyberlink PowerProducer. Da bo posnetek, trajajoč 2 uri, prišel na DVD, moraš uporabiti bitno hitrost pribl. 4000 Kbit/s. Če za DVD ne boš ustvarjal obsežnih menijev ali pa boš ustvaril DVD brez menija, lahko uporabiš tudi višji bitrate (npr. 4800 KBit/s), da izboljšaš kvaliteto slike (P.S.: PowerProducer nastavljanje poljubnih bitnih hitrosti ne podpira).

rap3r ::

Problem pr movie makerju je ker mam win 2003 in ga ni gor.

Rd bi dobu na računalnik v DV formatu, potem porezal kar ni dobro in šele potem kodiral v mpeg-2.

Računalnik je dost močn to ni problem... (xp@2400mhz 521ddr@220mhz...) tuner je pa pinnacle PCTV

Nekaj sem probavam virtualdub sam se mi sesuje ko začnem capture.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

CaqKa ::

pa uporabi xpje.
2003 so serverski sistem.

nodes ::

bo treba kar po en PVR, bo še tanajveč ostal od že itak nizke resolucije

nodes ::

ko vsi programi pokleknoje virtual še naprej captura....ko še ta ne dela..ostane samo priložen softwer in kaj če je ta zanič...potem ni nič


drugač pa ostane samo še instalacija in testiranje vse kar pride pod roke


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375448 (4276) m1h4
»

Izdelava lastnega DVD

Oddelek: Zvok in slika
121891 (1401) CaqKa
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323362 (2265) teoo
»

Za vse, ki radi iz mini DV kamer dajete video na racunalnike, DVDje,..

Oddelek: Zvok in slika
203308 (2529) CaqKa
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392461 (1848) marS

Več podobnih tem