» »

MiniDV vs. Hi8&videokartica

MiniDV vs. Hi8&videokartica

tilko ::

Zivjo!
No, stvar je taka - doma mam eno Hi8 kamero, je se kar v redu, pogresam edin nightshot funkcije in pa tist LCD zasloncek. Trenutno mam ene blazne ideje o tem, da bi kej pametnega posnel in se mal zanimam tud za montazo na racunalnik. Glede na to, da so precej dobre digitalne kamere ze kar poceni, me zanima, kaj bi se mi splacalo nabavit. Predvsem mislim na kvaliteto, ce bi bilo slucajno kdaj karkoli objavljeno - za internet ni tak problem, bolj se gre za televizijo. Sicer nimam veliko izkusenj z zajemanjem analognega videa. Zanima me, kaksna je konkretna razlika v kvaliteti, ko enkrat zadevo zmontiras in jo posljes nazaj na VHSko.
Pa se to. Ce se ne bi odlocu za nakup DV kamere, bi moral nabavit videokartico. A sploh še delajo analogne =))) in kaj se mi splača nabavt. Ne bi rad imel ravno najslabše kartice na trgu, pač nekaj polprofesionalnega in pa po moznosti, da se da usposobiti v Linuxu. Aja, pa za kakšno zmerno ceno... =)
No in za konec, kaj bolj priporocate, videokartico ali DV kamero. Predvsem mislim na ceno, za par procentov slabšo kvaliteto se ne zmenim, če pa je preskok zelo očiten, pa ne bi bilo ravno kul.

Hvala ze vnaprej.

lp, tilko

Tomay ::

Za eno kolikor toliko v redu profesionalno ali pol profi vivo grafično boš dal toliko kot za polovico mini dv kamere, pri kateri izgub pri prenosu preko firewire ni. Sicer če misliš potem vse na vhs posnet je tako izgub dovolj že samo pri tem. Raje se odloči za dvd.

Torej v avstirji dobiš panasonic nv-gs15 za približno 100.000 + 4 jurje za firewire kartico in še nekaj drobiža za dvd pekač, pa imaš kar rabiš.

Sam imam vse to samo še večji disk rabim, ker dv požre 20GB / uro in to je ful.
Voodoo 4Ever

nodes ::

ravno za tv ne boš z nobeno od teh snemal
pride v poštev kakašna 3XCCD

za digitalizacijo v MPEG2 iz Hi8 bi ti priporočal Leadtek PVR 2000, pa potem peko na DVD. Kvaliteta je za spoznanje nižja kot z DV 800K

če pa stvar misliš hraniti in uporabljat na VHS kasetah potem potrebuješ analogno kartico, ki so drage

mam eno z Zoran čipi, lahko dobiš poceni

sam na kraju je bolj kompliciran kot arhiv na DVD-jih, ki so sedaj z ustrezni pleyerji cenejši kot kasetarji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316557 (10725) BorutK-73
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81531 (1361) Scotch3M
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
484104 (3255) nodes
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
186007 (5695) zavajon
»

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
171501 (1371) Caligula

Več podobnih tem