» »

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali.

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali.

««
5 / 26
»»

njok ::

Z javascriptom je to zelo enostavno. Ja, vem da ti JS ne disi, vendar kaka druga resitev mi ne pride na misel, mogoce bo komu drugemu.

Road Runner ::

tako da bo delalo v vseh browserjih definitivno ne gre s cssjem. ne upam si pa trdim da s css3 ne gre kj tazga...
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Hair ::

#bla:first-letter { }

S tem editiraš samo prvo črko v elementu bla. Ni ravno tisto kar želiš, vendar lahko z uporabo border-jev prideš dokaj blizu. Nisem pa nič preverjal za IE...

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Road Runner ::

pomoje da on hoče številke ki so generirane kot bulleti oblikvat...
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

CaqKa ::

tole še me zanima.
si narediš div id="nekaj"
za katerega želiš da ima neke robove.
vem da se to naredi z span class="rob_zgoraj_levo" pa potem še recimo spodaj desno.
samo to potem moreš v html (vsebino) vključit.
se da to kak rešit da je že s samim divom definirano?

CaqKa ::

ja bullete hočem oblikovat.
sem namreč pri wordu vido da lahko v naštevanju narediš pa mu prej in kasneje poljuben znak pred številko noter namečeš, za tukaj ša še nisem videl neke pametne rešitve.

Ziga Dolhar ::

CaqKa: ne razumem ... ti bi rad dosegel tole:

#nekaj {
border: yes please;
}

?
https://dolhar.si/

veteran ::

ja bullete hočem oblikovat.

Mogoče z marker in counter atributi, ampak bo v najboljšem primeru delalo samo na firefox 1.5 in v zadnji operi. Enkrat sem se igral s tem in prišel do zaključka, da je neuporabno...

Eno rešitev ti je nakazal njok, jaz bi pa raje s php generiral tabelo (brez obrob), v prvi stolpec oznake, v drugega pa vsebino. Simpl. Pa delalo bo v vseh brskalnikih.

CSS je žal precej omejen glede nekaterih stvari in je treba poseči po bližnjicah.

Tody ::

Buletine bo znal spreminjat šele CSS3 sem že vidu zadevo, samo zaenkrat bolj slaba podpora temu standardu.

CaqKa ::

ne žiga.
sej veš kako je na wikiju nareto za literaturo, ko je v oglatih oklepajih.. samo da tam to z phpjem zgenerirajo.

Ziga Dolhar ::

Na tole sem odgovarjal:

tole še me zanima.
si narediš div id="nekaj"
za katerega želiš da ima neke robove.
vem da se to naredi z span class="rob_zgoraj_levo" pa potem še recimo spodaj desno.
samo to potem moreš v html (vsebino) vključit.
se da to kak rešit da je že s samim divom definirano?
https://dolhar.si/

CaqKa ::

recimo da hočeš oblikovat polje za quote.
pa imaš zgoraj levo slikico narekovaja pa še spodaj desno drugo.

vsako kot ozadje v svojem spanu.
ker potem morš nekak tak oblikovat:
<div class="quote"><span style="float:left; background: url('narekovaj.gif') top left #000000;"></span>
quotana vsebina, vsebina, vsebina....<span style="float:right; background: url('narekovaj.gif') bottom right #000000;"></span></div>


da sta tista dva spana includana že v divu.. namesto v htmlju.
gre?

veteran ::

Zaenkrat (CSS2) imaš lahko en background na enem elementu, torej rabiš dva elementa. Npr:
<blockquote><div>Nek silno pameten citat.</div></blockquote>

blockquote { background: url(levi.png) left top no-repeat; }
blockquote div { background: url(desni.png) right bottom no-repeat; }

CaqKa ::

hmm zanimivo pisanje. moja rešitev je imela tri oblikovne elemente tvoja pa samo dva. nisem niti pomislil da bi to tako rešil.
tnx

HriBB ::

Hehe kaj vse bi dal da bi lahko uporabil vsaj 4 različne slikce za ozadje enega elementa:\
jaja

CaqKa ::

če bi to bilo rešeno, potem bi dejansko lahko ločil vsebino od designa...

SeTAr ::

Hja css3 ima to finofajn rešeno: http://www.w3.org/TR/2005/WD-css3-background-20050216/#the-background-image

primerček:
background-image: url(a), url(b), url(a), url(b), url(a);
background-position: top, right, bottom, left, center;
background-repeat: no-repeat, no-repeat, no-repeat,
no-repeat, no-repeat;
8-O
bi bilo zanimivo stestirat če kakšen od modernih browserjev to podpira, ter kakšne plane imajo za podporo...

CaqKa ::

načeloma ni težko enga pejdža s tako vsebino postavit...

samo če IE nebo tega podpiral, potem pa defintivno bankrotiram ie.

Hair ::

Lep pozdrav!
Spet problem z IEjem...

Za BG sem body-ju dal eno sliko, ki se ponavlja po vertikali. Na prvi pogled izgleda vredu, problem pa nastane ko na levo in desno stran te slike postavljam nova okna. V FFju in Operi segajo točno do tam, kamor morajo, v IEju pa izgleda, kot bi bila (v primerjavi z ostalimi brskalniki) slika za ozadje za en pixel zamaknjena v desno.

Primer kode:

CSS
body {
	margin:0;
	padding:0;
	background:url(bg.png) center repeat-y
}

#temelj {
	width:750px;
	margin:0 auto 0 auto
}

#levo {
	float:left;
	width:150px;
	background-color:#00f
}

#desno {
	float:right;
	width:150px;
	background-color:#00f
}


HTML
<body><div id="temelj">

	<div id="levo">&nbsp;</div>
	<div id="desno">&nbsp;</div>

</div></body>


Lahko grem sicer prirejati levo in desno stran samo za IE, ampak bi raje videl kakšno drugo možnost...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Road Runner ::

če maš ti okno široko naprimer 806 pixlov, kateri pixel je torej v centru? 403. ali 404. ? in iz tuki ti nastane problem ker ne določiš točno na kateri pixel naj postavi ozadje. tako da če je to mogoče daj raje divu temelj ozadje, ker ima fixno širino

btw:


background:url(bg.png) center repeat-y


načeloma za background poveš kje je po horizontali in kje po vertikali, tako da mislim da bi morala biti koda


background:url(bg.png) top center repeat-y


ali kaj v tem stilu. nism pa zihr, prever če lahko kar spustiš vertikalo
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Hair ::

Evo link, da bo bolj jasno.

Kar se tiče BGa:
Lahko izpustim top, ker sliko repeatam po y osi (v obe smeri - gor in dol), če pa nebi bilo nobenega repeata, pa bi mi sliko postavilo v vertikalen in horizontalen center strani.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Road Runner ::

If only one percentage or length value is given, it sets the horizontal position only, the vertical position will be 50%


maš res :)

drugač pa ja, tale tvoj problem se ne da enostavno razrešt. boš mogu neko drugo pot uporabt za to nardit

probi tkole nardit:


html, body { height:100%; }
#temelj { width:750px; margin:0 auto; height:100%; background:url(bg.png) center repeat-y }


ni glih lepo ampak mislm da v večini browserjev tole dela. nekje sm že meu podobne probleme in sm tkole rešval.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Hair ::

Ne bo šlo, ker ozadja ni več, ko scrollaš dol po strani. Drugače je pa začetni problem odpravljen, tako da bom še malo delal na tem, pa upam da kaj pametnega uspe.

Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

Problem rešen, sicer malce umazano, ampak vseeno. Racer D, ti si mi dal pa idejo! :)

Hvala!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Road Runner ::

kako da ni ozadja. sj če je vsebine v elementu več kot za predpisana višina, se ta raztegne. če se seveda nisi igral z overflow. pa če kj floataš znotri morš clearat floate :) kako si pa rešu? mogoč pa zna bit še za ns uporabno :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Hair ::

Če daš višino 100%, ti v modernih browserjih vzame tistih 100% za višino zaslona, tako da je okno visoko točno toliko kolikor je prikazna višina v oknu brskalniku. Dela pa to tako kot si si zamislil v IEju. :)

Rešen problem

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Road Runner ::

naj ugibam, "* html" dela samo v ie? :)

saj možno da sem jaz tudi kaj kombiniral takrat, vem da je na konc povsod delal...
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Hair ::

Točno tako. :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Iskraman ::

Zdravo

Tle je ena stran, pri kateri mam en problem. Namreč med menijem in vsebino je nekaj pikslov prostora, ki bi se ga rad znebu.
Zadeva nagaja samo v IE!! Razni margini in paddingi so (vsaj mislim :) pravilno nastavljeni, in karkoli nardim, v IE ta prostor ostaja.
Prosim za pomoč.

Hvala

Road Runner ::

#sidebar { overflow:hidden; }

bo pomoje rešl zadevo...
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Iskraman ::

Ne dela :( Sem pokusu tako na meniju kot na vsebinskem delu pa ni razlike.

Road Runner ::

mogoč še probej nardit
form { padding:0; margin:0; }


drugač pa dj mal poenostav zadevo pa samo ključne stvari dj notr pa poglej kdaj se problem pojav. ker je preveč tega za tkole na pamet govort :) probi naprimer v levem meniju brisat vso vsebino (daš notr samo aaa) pa pogledat če je še zmer isto
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Iskraman ::

Končno mi je uspel rešit problem in sicer tkole:
* html #sidebar {
          margin-right: -3px;
}

Torej samo za IE sem nastavil negativen margin na desni, tako da se sedaj stika z vsebinskim delom.

Road Runner ::

to je načeloma precej slabo, sploh če ne veš od kje izvira tistih 3px. lahko da v kakšnih situacijah bo pa 4. ali pa 2. raje najprej ugotov zakaj nastanejo tisti 3px
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Hair ::

He he 3px. Small but nasty, kot sem nekje prebral. To bo verejtno tole.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

tec ::

Za body ozadje imam 100px visoko sliko, ki se razpostavlja po x osi. To ozadje ima posevne crte v desno. Potem imam pa en div, ki ima za ozadje enako sliko, kot je v bodiju, torej s crtami. Body margin je na 0px, tko da gre div cist do "stropa". Problem se pojavi, ker ie pokaze malo drugace kot ff, saj se v enem browserju, te posevne crte ujemajo, v drugem pa ne. Spodaj je primer, kako zgleda. A ve kdo, kako se resit tega 1px zamika?
Hvala

Hair ::

BTW - body-ju daj še padding 0 da zadostiš še operi.

Za tvoj problem pa poizkusi s na tak način. To je rešitev mojega problema izpred nekaj postov v tej temi.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

urosz ::

zanima me, kako naredim, da bom nek DIV naredil na robu brskalnika. levo zgoraj. ker top in left 0px nekaj pikslov odmakne od zgornjega levega roba brskalnika.

( če me spomin ne vara, se je to vprašanje že pojavilo na forumu, vendar ne najdem teme )

urban99 ::

body { margin: 0; padding: 0; }

:)

urosz ::

sai res :D
tnx

heh

einstein2 ::

Lp, imam en problem z IE. FF dela normalno in sicer:
Koda:
/*imam nek kontejner:*/
#navigacija
{
width: 10%;
float: left;
padding: 1em 3%;
border-left: thin dotted #cc9900;
}
/*potem imam styling navigacije*/
ul#navigation
{
margin-left: 0;
padding-left: 0;
list-style-type: none;


}

ul#navigation a
{
display: block;
text-decoration: none;
font-weight: bold;
background: #CC9900;
color: #fff;
padding: .1em .3em;
border-bottom: 2px solid #fff;
width:100%;

}
ul#navigation a:hover
{

background: #FFFF99;
color: maroon;
}

Potem mam pa v HTML kodi postavlje navigacijo v kontejner, ta kontejner pa je en div. takole:
[div id="navigacija"]
[ul id="navigation"]
[li][a href="/index.html">Domov[/a][/li]
/*še nekaj li elementov*/
[/ul]
[/div]
.
.
./*drugi div-i dalje*/
BTW: [=< , [=> :))
Kot rečeno, FF dela prav, v IE pa se pojavi napaka, ko pridemo v a:hover. Takrat mi tisti link, čez katerega grem, kar zbeži do konca na levo. Če ne grem z miško čez linke, je vse lepo postavljeno. Torej, ko gre zadeva v ul#navigation a:hover, se nekje nek padding povozi. V dokumentu nimam nikjer več sylinga linkov, ne ul ne česa drugega. V html kodi mam vključen DOCTYPE html-strict .Znorel bom!;(( Hvala.
Ni lahko biti mlad!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: einstein2 ()

veteran ::

Hja, teli procenti so huda stvar; fantje v M$ so falili v šoli, ko so se učili procentnega računa. :-)

3% padding (v #navigacija) že lahko povzroči JUMP ob hoverju, tudi če je širina kontejnerja fiksna. Namesto 3% daj 3px, ali pa kar 0. Če to ni dovolj, nastavi širino pri #navigacija (v px ali em)...

BTW, poglej na "Explorer exposed!", link je v temi "PREBERI ME". (mogoče je tole kandidat za "Holy hack" (height:1%;), ampak jaz bi se raje znebil vzroka za jump)

einstein2 ::

Hvala! Z absolutnimi odmiki zadeva deluje, to sem že ugotovil. Zanima me, kaj pa povzroči ta skok pri Iexplorerju? A obstajajo take nevarnosti za skoke še kje? A obstaja pri IE za ta problem kakšen CSS-Box-Model-Hack;( ?
Lp
Ni lahko biti mlad!

veteran ::

Ja, razne zamike lahko pokasiraš v IE. Priporočam tole branje:

einstein2 ::

Še eno vprašanje imam na isto temo, omenjeno 3 poste višje.
Na pageu imam 3 div-e ki so poravnani horizontalno. Kako naj naredim, da bodo vedno zavzeli celotno širino zaslona? npr.pri manjših zaslonih mi 3(najbolj desen). div pade v naslednjo vrsto.(pri IE). Pri Mozilli se mi pa začnejo prekrivati, če je res kak hudo majhen ekran, gre tudi tam v naslednjo vrsto. Hvala
Ni lahko biti mlad!

Road Runner ::

lahko daš skrajnem levem in desnem fiksno širino in jih floataš, srednjemu pa margina left in right toliko kot sta stranska diva. lahko tudi vsem rečeš da so width:33%; in float:left;. potem pazi da ne boš dajal kakšnih marginov, paddingov, borderjev. in pa določi jim overflow:hidden oz overflow:show, da jih vsebina ne raztegne
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

veteran ::

Skrajno levega in desnega lahko poravnaš z position:absolute, tistemu na sredi pa margin na levi in desni. Jaz imam tole raje kot float na obeh straneh, ker se izogneš raznim float bugom v IE. Npr:
#leftbox { position: absolute; left: 0; top: 0; width: 14em; }
#rightbox { position: absolute; right: 0; top: 0; width: 14em; }
#centerbox { margin: 0 15em 0 15em; }

Road Runner ::

kakšni pa so float bugi v ie? mislm... poznam double margin sam to ti kle ne pride v poštev. what else?
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

veteran ::

Pride v poštev. ;) Jaz sem opazil štiri IE buge zaradi float menija:

(1) Na strani, ki ima float meni na levi, zraven pa stolpec z vsebino. V #leftbox je ul meni, IE je ob levi strani tega menija pridelal double-margin. Tale je simpl, brez hackov, samo display:inline v float-u.

(2) Naslednji je bil 3px bug; do tam, kjer se po višini #leftbox neha, so bili odstavki v #content divu z vsebino zamaknjeni za 3 pike v desno. Poklepal z height:1%.

(3) Enkrat mi je izginjal tekst. In ker takrat (prvi poskus strani s css, brez tabel;) še nisem vedel, kateri bug je to, sem po urah eksperimentiranja in preklinjanja ukinil float in naredil meni s position:absolute.

(4) Zaradi enega odstavka teksta v italic, je v IE cel #content div zlezel pod meni (ker IE zaradi poševnega teksta poveča širino elementa). OK, tale italic nagaja tudi brez float-a. Ampak ker se pri podobni strani, ki ima meni brez float-a, v tem primeru pojavi le horizontalni scrollbar spodaj, vsebina pa ostane na mestu, ga jaz štejem med float bug-e. ;)

Road Runner ::

3. daš elementu ki je zginjen position:relative in ponavad pomaga :)

4. overflow določš pa ne bo nč raztegvau, I guess :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)
««
5 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
81973 (1838) boss-tech
»

Wampserver in Firefox

Oddelek: Izdelava spletišč
61704 (1584) jonystar
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519299 (7098) nuuush
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62271 (2218) amaze646
»

CSS background-image in IE6?

Oddelek: Izdelava spletišč
132916 (2782) Road Runner

Več podobnih tem