» »

Kje bi se dalo dobiti...

Kje bi se dalo dobiti...

m.i.h.a. ::

....tole:


Gre za aluminijaste palice iz katerih se da zgraditi ogrodje za različne stvari, največkrat se kaj takega vidi v kakšni firmi, kjer imajo narejena ohišja in zaščite za stroje.
  • zavaroval slike: Predator ()

HyperKiller ::

Je potrebno da je ALU ali pa lepo?
Ker se prodajajo tiste profile z luknjami v marsikateri tehnični trgovini.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

HyperKiller ::

Iščeš Lubic kit?
Klik
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Gapi ::

link
sam problem je da pošiljajo samo v UK


-----------
skrajsal sem ti link - P
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

m.i.h.a. ::

Tisto sliko sem dobil ravno tam na vaših linkih.
Kje v Sloveniji bi se dalo to dobiti? Seveda Al?

bajker ::

Take Al profile dela več firm, vsaka ima svoje oblike, vezne elemente, nogice, pokrove, itd. Pri nas se največ uporabljajo profili Bosch. Tule imaš link , kjer boš našel več podatkov.

m.i.h.a. ::

Tnx. To sem rabil.

lakotnyk ::

tudi SYMA ima take reči...

http://www.syma-catalog.com/syma/

če mal prevohaš po njihovi strani imajo zastopnika tudi v sloveniji.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Hvala vsem za odgovore.
Predvsem zadnji me je postavil nazaj na realna tla, ker cene so res svinjske. (Primer: ena vogalna kocka, ki služi za povezovanje vertikalnih in horizontalnih palic stane 16 jurjev, torej za eno navadno kišto te pride okrog 130K sit samo za te kocke, fak).8-O

Sedaj pa alternativa.
Pozna kdo kakšen katalog na netu kjer bi bile napisane dimenzije aluminijastih zaključnih letev, katere se uporabljajo v parketarstvu, trenutno poznam le firmo KANTOFLEX katero tržijo v bauhasu, ampak njene strani nisem našel.
Rabil bi pa mere za večino elementov (H, C, U, L, O,...).
Sicer se mi pa kar zdi, da bom moral z metrom, svinčnikom in listom v bauhaus si sam zmerit.;(

lakotnyk ::

ej drgac ce se znajdes, modeli ki sejme postavljajo morjo met tega ful velik, ker te zadeve se uporabljajo za stande... mal tko povprasej... kaj vem kera ferma bi to mela, ampak so. Pa rabljeno vzames, postrihas etc... tko najbrz ne bos rabil prevec velik. al kaj?

za alternativo nimam pojma...

pizda (pardon my french) a si klical v uno firmo ki je zastopnik v sloveniji, in so ti rekli da je taka cena al kaj?!

dej napis kar tocno rabs bom jst poklical.... lih poznam tm nekj ljudi.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakotnyk ()

m.i.h.a. ::

Če firma trži eno "kockico" za 16k sit, zakaj bi bila Slovenija izjema in bi prodajala ceneje?
Sicer pa tudi, če je v Slo za polovico cenejša je to vseeno drago.

lakotnyk ::

ja mislm, zato ker sem vcas delal v tej firmi ki zastopa, pa vem da ni tko drago kokr si ti zdej prjavu...

ena palca s celim sistemom na obeh straneh za vpet v kuglo je bla okol 4€ se prav ce hoces sestavt nevem kaj kocko, potem je to 50€... potem rabis samo se orbit kugle stiri ki so se nekj malega... no v glavnem, orbit je najdrazji njihov sistem... se mi zdi da lahko cenej skos prides. ne vem kaj bi rad sploh imel. najbl je da si narises kaj bi rad, gres tja pokazes in ti bodo direkt povedal kako in kaj.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Ja rabil bi kocko sestavljeno iz teh elementov s stranico 350 mm. Torej 12 palic in 8 vogalnih elementov.
Mogoče ti veš koliko bi kaj to koštalo, glede na to, da si delal tam?

lakotnyk ::

kot sem reku, odvisn na kater sistem gres... orbit je najdrazji, pa tud navem ce ti pride vredu, ker so kotni elementi take posebne kugle...
sploh pa ze res da sem delal tam, sem delal cist na tretjem podrocju, tko da ti ne morm pametno svetovat, poklic jih tja pa ti bodo tapravega dal na telefon pa se bos vse zmenu.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

tiborrr ::

Zakaj pa si ne naredis kiste iz aluminjastih L-profilov? L-profili so dokaj poceni (oziroma skoraj zastonj) v primerjavi z temi X-letvami.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

m.i.h.a. ::

Zato, ker se po trdnosti niti približno ne morejo primerjati. Če hočeš, da je kišta iz L profilov trdna jo je potrebno še dodatno ojačati recimo s kakšnimi diagonalnimi povezavami. Poleg tega nimam orodja za spajanje aluminija (lotanje) in bi v tem primeru v poštev prišlo le kovičenje, kar pa spet vpliva na trdnost.
Ne trdim pa, da stvar ni izvedljiva in cenejša.

lakotnyk ::

kaj pa pravzaprav sploh hocečeš narest!?

mislm ker tud tale sistem ne vem zdej kolk je trden, in tudi ponavadi diagonale not vstavljas... zato tudi ima orbit sistem tiste kugle na robovih, ker imajo kugle potem luknje za vstavit palice tudi v diagonale etc.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Saj sem napisal, da rabim kocko ( l = 350mm).
Seveda pa so te palice veliko bolj trdne kot pa tisti L-profili. Tiste vmesne povezave pridejo v poštev pri večjih sistemih pri katerih pride tudi do rahlega upogibanja, ampak pri meni za to ni bojazni, ker je itak kocka majhna.
Sem pa Slo zastopniku že pisal in pravijo, da bodo sestavili ponudbo.

tiborrr ::

Pomoje je bo blazno drago. L-profili 40x40x3mm, kovicenje, in 3mm debeli aluminij, pa nima, da se zvija. Drugace pa vzames debelejse L-profile.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

lakotnyk ::

blazno namore bit drago, ker vseskup ni drago... sploh ce bi clovk vedu kaj hoces narest.... a misls abakusa sestavt al kaj?!
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Evo to so mi poslali:
**********************
- profili so zaobljeni, dimenzije 2/2 cm, luksiran aluminij, dva utora 4,5 mm za polnila
- vogalniki so zaobljeni, PVC sive barve

Cena za posamezen komplet znaša okvirno 13.000,00 SIT + DDV.
Cena je fco skladišče Expo Comm Ljubljana.
Opcija: 30 dni
Rok dobave: 10 dni

V cenah ni upoštevano:

- prevoz do Ljubljane
- razrez profilov
- montaža
**********************

Mi ve kater povedatkaj pomeni tisti fco (odebeljen v zgornjem tekstu).

Sicer je pa res za abakusa. Zdi se mi pa dokaj ugodno, ker je lahko in ponuja veliko možnosti za dodelavo v sebi prilagodljiv in sebi všečen mod. Stvar je pa tudi relativno majhna, lahko bi bila tudi manjša, ampak upoštevati je treba, da bo noter še vodno, katero bo hladilo CPU, NB, GPU, napajalc, disk.

lakotnyk ::

fco pomeni da je taka cena na tistem mestu :)
torej ce gres tja iskat bos tolk placal, ce bos dostavo ne vem v maribor, al pa na drugo stran sveta hotu, bos tisti ceni pristel se stroske prevoza...

tolk o grozni ceni.

itaq da bo pa ful leps kokr ce bi kovicil neki etc, tukaj imas detajle ze postudirane v nulo, in se vse lepo poklapa, zadeve se pač uporablja za reprezentancne zadeve, na sejmih recimo... ne more bit ogabno narjen an.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakotnyk ()

m.i.h.a. ::

...grdo res dvomim, da bo ja. Malo me motijo tisti PVC vogalniki, skoraj raje bi imel še te aluminijaste. Jih bom, kar vprašal, če se da.

Kaj ti si delal pri EXPO COMM?
Kaj imajo na Plemljevi ulici delavnico ali samo kakšno pisarno, jaz rad kakšno stvar tam še pogledal?

lakotnyk ::

čak a tole so ti PVC vogalnike ponudl... me pa res zanima kaj je to zaena ponudba :)

no anyway, sem delal tam do poletja 2003... pol sem najdu eno bolj moji izobrazbi primerno sluzbo, kar ni vazn, vazn je delavnice nimajo, ampak vem da imajo take posebne skatle v katerih so not razlicni kompletki (kot predstavitev kaj vse nudi syma), tko da pomojem se mirno najavis in gres pogledat. a lahko pokazes kaj so ti ponudili? mogoce ksn link na stran od syme z referencami... al bos raj skrival dokler ne sestavis unique skatlce :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Zaenkrat je ostalo samo pri ponudbi, to pa je tisti tekst zgoraj. Enkrat se bom moral pri njih oglasit in se tam na 4 oči zmenit kaj bi rad.

Zanimivo, da nimajo delavnice.

lakotnyk ::

jah... firma se ze 15 let ne ukvarja vec s sejmi, tko da to ni pomembno, v bistvu so te syma sistemi ostal se od takrat, zdej je bolj preusmerjena na medicino, neki na navtiko, pa tko... In v bistvu colne dograjujejo, in tam kjer majo te ljudi kjer stimajo te čolniče ti lahko en mozakar vse postima za manjso nagrado an. :D
drgac bi ti najbrz prodal palce v skupni dolzini kokr rabis pa si jih sam nazagaj... sestavt je pa tako ali tako cist preprosto, tud to sem delal vcasih ko smo vitrine v kobariskem muzeju postavljal, rabs pol urce pa imas cel sistem skupaj... :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

m.i.h.a. ::

Za sestavit mislim, da ne bo problem, ker preden bo celotna stvar fertik se bo kar nekajkrat razstavlo in nazaj sestavlo. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724765 (5793) Machete
»

regali za delavnico

Oddelek: Loža
233556 (2708) OldSkul
»

ohišje za ojačevalnik zvoka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91146 (1032) Unknown_001
»

Aluminijasto ohišje-JestMade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202203 (1591) m.i.h.a.
»

ohišje iz aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
365473 (4645) krucymucy

Več podobnih tem