» »

Kako je z Ebay-jem

Kako je z Ebay-jem

sparx ::

Na ebay.de sem zasledil neko trgovino z rabljeno opremo. Vprašal bi vas kako najenostavneje nakupiti stvar pri njih.

Nisem še registriran nikjer - ali moraš biti posebej registriran za ebay.com in ebay.de (mam probleme z nemščino in nebi rad kaj zaj...)
Če se hočem registrirati a rabim mednarodno kreditno kartico.
Kaliko je zanesljivo, da stvar dobim če jo kupim mimo ebay-a. Pišem prodajalcu če mi proti plačilu pošlje robo, ki jo prodaja preko ebaya, ali lahko on to sploh naredi.

bastadu ::

Nisem še registriran nikjer - ali moraš biti posebej registriran za ebay.com in ebay.de (mam probleme z nemščino in nebi rad kaj zaj...)
Gre za isti servis, eBay.de je samo lokaliziran na Nemčijo, prijaviš se lahko na bilokaterem eBayu...
Če se hočem registrirati a rabim mednarodno kreditno kartico.
Mislim, da to rabiš samo v primeru, če hočeš kaj prodajati (nisem 100%).
Kaliko je zanesljivo, da stvar dobim če jo kupim mimo ebay-a. Pišem prodajalcu če mi proti plačilu pošlje robo, ki jo prodaja preko ebaya, ali lahko on to sploh naredi.
Seveda lahko naredi, ampak če gre preko eBaya, je nekaj možnosti več, da se bo držal dogovorjenega, ker v negativnem primeru mu lahko daš negarivno oceno in mu s tem zbiješ ratio:\ Drugače, pa če gre za kakšno firmo ne bi smelo biti težav, malo poglej kaj je folk kupoval pred tabo in kako so jo ocenili. Jaz sem dosedaj nakupil že kar nekaj stvari, zaenkrat je še vse prišlo... Glede plačila je pa tak, da mu ti nakažeš denar na njegovo banko in potem on tebi pošlje zadevo... PayPal žal še ni podprt za Slovenijo, pošiljko s plačilom po povzetju pa tudi redkokdo pošilja v tujino...

sparx ::

Če sem te prav razumel to pomeni da se lahko registriram na ebay.com, in se bom potem z to vstopno kodo prijavil tudi na licitacijo v ebay.de.

bastadu ::

Ja, ampak vseeno ti priporočam, da se registriraš na eBay.de, ker so zaradi lokalizacije tudi nekateri obrazci popolnoma prilagojeni na Evropo (npr. vnosno polje za telefonsko številko je na eBay.com popolnoma drugačno kot pri eBay.de) in lahko da ti na eBay.com sploh ne bo ratalo:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457890 (1680) pafewu

prodaja preko ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5322048 (11171) Alamar
»

Ebay in plačevanje preko online banke

Oddelek: Pomoč in nasveti
173004 (2815) St235
»

e-bay - ne morem se registrirati kot prodajalec - help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
102348 (2117) opeter
»

e-bay- varnost na psu!

Oddelek: Loža
61512 (1319) Tilen

Več podobnih tem