» »

Prihaja ATI Radeon X700

Prihaja ATI Radeon X700

X-Bit Labs - Na internetu so se pojavile govorice o prihodu ATIjevega grafičnega procesorja Radeon X700, kodno imenovanega tudi R410. ATI cilja na izdajo omenjenega grafičnega procesorja sredi septembra in bo namenjem srednjemu razredu grafičnih kartic. X700 bo prevzel več lastnosti svojega večjega brata X800, kodno imenovanega tudi R420, vendar bo imel za razliko od slednjega le 8 cevovodov. Grafični procesor bo narejen v 0.11 mikronski tehnologiji, s čemer bodo znižali stroške materiala in proizvodnje. Tako ATI cilja na delovne frekvence procesorja okoli 500Mhz. Kot kaže se je ATI nekoliko ustrašil nVidiine serije kartic Geforce 6600 (GT), ki bi bile prehuda konkurenca Radeonu X600, ki je le nekoliko izboljšana različica grafičnega procesorja RV350, ki poganja Radeone 9600. Celotna novica

13 komentarjev

Duke Nukem ::

hehe živela konkurenca sam ta hip je nvidia boljša :D

Dr_M ::

ATI bo mogu hudo spustit cene, ce hoce bit konkurencen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ah zakaj spustit cene? To bi blo lepo sam oni bojo dal sam isto ceno k za 6600 pa tole bo hitrej pa bols kokr 6600 verjetno. Bo pa zanimivo videt kake bodo cene pr nas.

Dr_M ::

ja hitrej kot 6600 ja, ampak kot 6600GT ne :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Hitrejse bo iz principa pomoje. Enako so naredili z X800 XT , da pac ima vec Mhz kot 6800Ultra. Je pa problem, ker je ati s prejsnjo serijo zelo vozil Nvidiino FX okoli ovinka in karticam povisal ceno. Zdaj bi lahko malo pogledali na trenutno situacijo in naredili enake ali vsaj nizje cene. Tudi sam mislim, da je Nvidia trenutno v prednosti. Ce pomislimo, ATI ob izidu Hl2 sploh nebo imel kartice, ki bi naj igro 100% izkoristila saj bo le ta imela podporo PS 3.0, katero ima zaenkrat samo NVIDIA.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AtaStrumf ::

ATI cilja na izdajo omenjenega grafičnega procesorja sredi septembra...

Kako zanimiv način, da točno informacijo spremeniš v netočno. Podan je namreč točen datum in to je 15. september oz. naslednja sreda. Seveda je možno, da datum prestavijo, a vseeno bi drugič raje videl kar datum, če je le-ta podan.

Drugače pa, zgleda tale X700 malce bogo, sploh če bo imel 128 bitno pomnilniško vodilo, saj vemo, da se R420 ne more meriti z NV40, če oba delujeta pri isti frekvenci, kar je točno to, kar se bo zgleda zgodilo v primeru 6600 GT in X700 ???. Oba mislita namreč tiktakati pri 500 MHz z 1000 MHz pomnilnikom, kar vsekakor ni v prid ATi-ja. Mogoče, ga reši 6 vertex cevčic, napram 6600GT-jem 3 ali pa bo ATi-jeva X700 XT verzija imela nekoliko višji delovni takt. 500 MHz zmorejo že z R420, ki je .13 mikronski in bistveno večji.

Počakajmo še ta teden pa bomo videli, čeprav glede na tiste slikce, ki si bile pripopane pod komentarji za 6600 GT ATi-ju ne kaže tako zelo dobro.

AtaStrumf ::

GRRRRRR, pa še ne morem požret ko preberem ceno $200 za američane in €230 na nas. Kot, da ni že v samem tečaju 20% razlike, morajo pol še dodatno nabit ceno za €30. WTF $&#%&#%$" ;(( ;(( ;(( %$&#&"#%$#/#%#$&# >:D.

Dr_M ::

Počakajmo še ta teden pa bomo videli, čeprav glede na tiste slikce, ki si bile pripopane pod komentarji za 6600 GT ATi-ju ne kaže tako zelo dobro.

ah ne ga srat. to ATIjevci obljubljate ze vec let, pa kr ni nc od tega :) razen mlatenja prazne slame.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

A je kdo opazil datum novice: 08/22/2004 ? To je že 2 tedna in pol staro. Sem mislil, da je to nekaj novega, čeprav je res, da ne pove nič novega. S kje si pa to novico izkopal Jackal?

lunamit ::

Se čist strinjam glede cene 200$ oz 230€ WTF???
;(( 8-O
Očitno amerika misli (mislim na kontinent) da je 20% razlike v tečaju njim v prid??? Tako kot je bilo pred par leti (pred Bushem)>:D

jype ::

To ceno popolnoma enostavno zbijete na manj kot 150 EUR.

Kartice ne kupite, dokler je vrednost visja.

Ker jih tako in tako potrebujete za igranje iger, se verjetno lahko greste za spremembo streljat z lesenimi puskami v bliznjo gmajno, in tako prihranite tudi pri elektriki, cez nekaj mesecev pa bodo zaradi pomanjkanja interesa za igralski hardver cene mocno padle.

Razen, ce bo kdo drug kupil kartice po ceni 230 EUR, kar pomeni da je cena cisto OK nastavljena, ker so jo ljudje pripravljeni placat.

Jackal ::

@AtaStrumf - Ne prežim ravno na novičarskih straneh za sveže novice, ampak sem na to novico naletel med brskanjem po internetu. Na ST-u pa tudi še ni bilo prej kake besede o tem. Če ti pa ni všeč moj slog pisanja, imaš pa tudi ti pravico da napišeš kakšno novico... v slogu, ki je tebi všeč.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

AtaStrumf ::

Stil novice sploh ni problem, edino čudno mi je zakaj nisi podal točnega datuma (15.9.) in se mi je zdelo pomembno da to izpostavim, glede starosti novice, je pa le-ta relativna. Za Slo-Tech je to zelo novo, ker praktično ni pisca, ki bi skrbel za HW novice. Včasih sem bil jaz bolj zagret ko je šlo za CPU-je in grafične, veliko je pisal tudi McHusch, danes je pa bolj tako, če se kdo slučajno spomni. Si upam trditi, da grejo praktično vse HW novice z izjemo največjih že dolgo mimo Slo-Tech-a, po drugi stari pa slišimo za vsako novo verzijo večine (ne vzeti dobesedno) odprtokodnih programov. Pa ne mi spet pisat PM-a mathjazz :D, to je čist pohvalno da si tako priden, samo ostali SMO preleni. Prav žal mi je, da nisi tako zagret še za HW.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti iz ATI-ja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
233460 (2721) PrimozR
»

Prenosnika: ACER, Travelmate 4021WLMI ali HEWLETT PACKARD, NX6125

Oddelek: Kaj kupiti
92068 (1891) blank3
»

Katero Grafično kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
633862 (3261) Jan987
»

Nov Racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
391802 (1346) OmegaM
»

Prihaja ATI Radeon X700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132350 (2350) Dr_M

Več podobnih tem