» »

Čas preživetja samo še 20 min

1
2
»

redzed ::

To ni BS.
Po novi instalaciji windows XP (originalna verzija) sm se priklopil na internet in po 10min fasal Blasterja.
Odstranil sem ga iz zagona itd. .................. Po ponovnem povezavi na net sm ga fasal še enkrat tokrat po cca. 40min, potem sem instalirau zonealarm in nism imel več problemov

WhiteAngel ::

Trinitron:
> Če nimaš internetne povezave potem ne rabiš požarnega zidu... A ni to lohično? Če pa si ustvariš povezavo pa se požarni zid vklopi.

Ni nujno da nucaš lih Internet za firewall. Lahko maš tut LAN, pa ga nucaš. Lahko sploh mrežne nimaš pa ga nucaš (lahko maš neko povezavo preko serijca al pa kej podobnega, ka tut TCP/UDP protokol laufa). *nix ma tut tko, da lokalne font serverje, DCOP pa X-e laufa prek UDP protokola, pa je lahko vse lokalno, brez ene mrežne kartice.
Firewall mora biti del kernela, del jedra sistema in ne bi smel biti odvisen od internetne povezave. Lahko tudi, ni pa nujno ... no ja, saj v ta pravih sistemih je tko:\. A zdej že kdo kapira zakva je OpenBSD tko varen v primerjavi z M$?

Matri[X] ::

Nekateri ki trdite, da ste neokuzeni, preverite ce vas ISP ne blokira portov za microsoftov networking. V sloveniji obstajajo tudi ISPji, ki blokirajo vse porte manjse od 1023, kar se posledicno odraza v tem, da se vas sistem ne more okuziti.

BigWhale ::

> kar se posledicno odraza v tem, da se vas sistem ne
> more okuziti

... kar se posledicno odraza v tem, da se vas sistem za odtenek tezje okuzi...


;>

hruske ::

ce ne gre prek portov, gre pa prek blond tajnice in emailov.

keber ::

WhiteAngel:

Briga me, prek kakšnih protokolov pridejo ti virusi, dejstvo je, da pridejo, če firewall ni vklopljen
Jest mam firewall izklopljen samo takrat, ko pošiljam slike za razvijanje s programom prek interneta, ker sicer program ne dela s firewallom (najbrž dela, samo ne vem kako). Če ne verjameš, pridi pogledat. Vsakih nekaJ minut dobim sporočilo nortona, da je v tempatem filetku našel tapata virus. Pa je Outlook izklopljen.

Malinovc ::

---------------------
BigWhale..vidim, da zelo dobro lekturiras texte ali imas samo slabo socialno zivljenje in moris drugmu folku... ne ne
Mogoce bi bilo dobro, da gres mal na svezi zrak, al pa k sosedi in svojega malega Willija mal spustis iz kletke.
Aja.. drgac pa ja.. imam vec distrojev instaliran ja.... , ker morm bit domac v vsakem distroju...tako me na delovnem mestu nemore kaj presenetiti.

PS
Upam da ti nebo vrglo Error 317 v glavi, ker ne uporablam sumnikov... ce bos pa lepo prosil, bom pa tut nekam na dvorak keyset nastavu sumnike. Ampak to samo, ce bos imel res RES tezave pri lekturiranju.
---------------------

sory vsi ostali bralci za to nevmesno .. sam tip je res kmet!

mathjazz ::

Po 20 minutah se okuži, a še vedno živi. V bistvu je 20 minut čas do prve rane, a ne nujno usodne.
www.getfirefox.com

Bakunin ::

Po 20 minutah se okuži, a še vedno živi.


saj gostitelja ne smes ubiti. >:D

Hux ::

Mislim mate a probleme tukaj ne. Kregate se ce je firewall vkloplen al izkloplen po defaultu. Ter linux VS windows vojne. Tisto kaj Symantec trdi da je cas manjsi kot 20 minut je res. Oz je blo res z blasterjem in prepatch winsi ter velikim ISP ponudnikom ko ma zelo dosti uporabnikov nas ljubi siol :\
Blaster worm je zruzo racunalnik v par sekundah po svezi instalaciji. Pol pa se vsi ne uporablamo Windows ceravnika ampak reje RASPPPoe. Tak da cist mozno da windows ceravnik ponudi opcijo in jo avtomaticno obkluka. In ko si se priklopo na net nic 20 minut ali 40 minut. Plus ni niti rabo bit namescen v tvojem sistemu. Dovolj je blo da ga je en kekec mel na istem omrezju z podobnimi IPji. Windows firewall ga je uspesno blokiral In ker ma siol nejvec takih uporabnikov je mel najvecje probleme pac.
Mislim samo izklopite firewalle pa cakaj kdaj se bo prvi sorodni IP povezo. Pol se cudite. Ce dam firewall dol se najmanj 10 sorodnih IPjev od siola skusa povezat.

SP2 pa tudi vprasa ce ces protekcijo vklopit ali ne lol. :8)

Totscha ::

Če se okuži z nesnago ala Blaster oz. Sasser res živi dalje, ampak boleha za narkolepsijo. Nikoli ne veš kdaj se ti bo ugasnu ;) .

Jaz sem inštaliral WinXP ravne tiste dni, ko je bil v vzponu Sasser in mi je uspešno okužil kišto preden sem uspel zinštalirati vse kritične popravke z Windows Update.

shubell ::

Jaz sem pri prijatelju ki ni imel interneta in nameščen sp1 namestil modem 56k in odšel na google, takoj ko je google naštel najdene stvari se je prižgalo okno za resetiranje (blaster) toraj manj kot 5 min

mrTwelveTrees ::

Tisti bi inštalira winse xp brez sp1 ali brez win updejta in faše virus / črva SI JE SAM KRIV !!!

njegov problem... če obstajajo taki tupci, pa nej fašeho še virus, izočilo jih bo

Arcueid ::

Jype(jaz imam dial-up, isdn), verjetno je po defaultu izklopljen za lan povezavo. Za dial up povezavo pa vsekakor ni. Povezavo naredis s tistim carovnikom in tam je po defaultu obkljukan vklop firewalla.

keber ::

G. ducat dreves: takih tupcev, ki jih opisuješ, je večina uporabnikov XP-jev. Da se ne boš čudil, "če slučajno obstajajo"

BigWhale ::

Malinovc:

Prav imas ja, nacelo vsakega kmeta je: Dajmo lekturirat!

Sevede! Pa hvala za skrb, moje socialno zivljenje je ok. Ti si, si pa s svojim postom prisluzil kvizka!

WamPIRe- ::

Js mam pr Win XP przgan FW in se mi vseeno od casa do casa przge tist lep okenc, da se mi bo racunalnik resetiru po tolkem in tolkem casu...
In pol ni drugega kot da resetiram pa ponovno izklopm FW in ga se 1x priklopm. Potem pa spet vse dela OK... nekaj casa

Upam da bom cimprej priso do novega diska pa da dokoncno presedlam na Linux.

lp jernej

Ziga Dolhar ::

> In pol ni drugega kot da resetiram pa ponovno izklopm FW in ga se 1x priklopm. Potem pa spet vse dela OK... nekaj casa

Oh, je, je marsikaj druggega.

Recimo namestitev popravka in odprava črva. Med drugim. :)
https://dolhar.si/
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NetBIOS over TCPIP

Oddelek: Omrežja in internet
151748 (1498) Chessman
»

pingiranje laptop -> PC ne uspe

Oddelek: Omrežja in internet
71263 (1145) Mitch
»

Sheranje preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
91259 (1166) amigo_no1
»

domače omrežje - težave

Oddelek: Omrežja in internet
61457 (1319) amigo_no1
»

Mojstri še enkrat Crossover povezava - POMOČ

Oddelek: Omrežja in internet
321911 (1469) MrStein

Več podobnih tem