» »

MSI K7T-Pro2A in Iomega ZIP 100 ATAPI

MSI K7T-Pro2A in Iomega ZIP 100 ATAPI

matejS ::

Oj, imam problem... Imam plato MSI K7T-Pro2A:)), vedar se ta ocitno ne razume dobro z in Iomega ZIP 100 ATAPI :(... Bere OK, ampak cim mora kaj pisat na ZIPa, so tu problemi... najprej saka ene 15s, napise nekaj kB, spet caka, napise, caka ;(... ker je na IDE tako blokira sistem,
pa se medije lahko unici :'(... to se dogaja tako v W2k kot v Linuxu... aha, v Linuxu sem dobil debug msg (le kaj bi brez njih); nekaj v stilu
hdd: interrupt lost
:O...
poslusil sem vse IDE kanale itd...

miranpozar ::

Mogoce je kaksna kartica na PCI vodilu v sporu z ATA kontrolerjem. Preveri IRQ in DMA kanale v Win98, pa poglej, ce se kaj prekriva z ATA kontrolerjem.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

BlackHole ::

Če imaš slučajno McAfeejev VirusScan vklopljen ga izklopi kadar uporabljaš ZIP ker se tudi tepeta.

matejS ::

mislim (ok, vem), da ne... kot ponavadi IDE1 na 14 in IDE2 na 15-ki... drugace pa imam se na istem kanalu se en drug disk, ki delujne brezhibno (tako kot s staro plato)... mislim, da ne gre za to, da se kaksen IRQ spor ali "sovraznost" s kaksno drugo periferijo.... sumim ali plato (tako so rekli na servisu, naj jo prinesem nazaj) ali pa nekompatibilnost kotrolerja z ZIPom...

Blinder ::

A ve kdo ce tale plata podpira thoroughbred athlohe?
Ce ima tole via 133 chipset pomeni, da fsb procesorja tezko bo sel nad 133(pa tudi ce bo sel bo nevarno za disk, pci-je..)??

lp

BlackHole ::

Haha, jaz pa gledam, kaj mi daje en čuden naslov pod moje teme. L. 2000!8-O . Sorry, pomagati ti pa ne morem.
LP Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAZDELILEC IDE konektorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141651 (1533) kixs
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212213 (1994) Gutjerez
»

Hitachi 160Gb 7K250 za 22.880 SIT !

Oddelek: Kaj kupiti
381355 (794) nodes
»

ATA disk prenos + QDI Excellent 1 plata

Oddelek: Strojna oprema
61286 (1236) Daedalus
»

S-ATA ali navadni disk 120G, 8MB v MB

Oddelek: Kaj kupiti
171698 (1384) Zavo

Več podobnih tem