» »

IBM predstavil procesor Power 5

IBM predstavil procesor Power 5

X-Bit Labs - IBM je včeraj predstavil prve komercialne izdelke, temelječe na procesorjih Power 5, ki so namenjeni rabi v najzahtevnejših strežniških okoljih. Vsak čip Power 5 ima dve jedri, ki si delita 1,92 MB drugo- in 36 MB tretjenivojskega predpomnilnika. Tipični procesor je tako MCM velikosti 95mm x 95mm s štirimi čipi (torej osmimi jedri), ki ima skupaj 144 MB predpomnilnika. Skupaj lahko naslovi do en terabajt pomnilnika. Procesor Power 5 sestoji iz 276 milijonov tranzistorjev, grajen je v 0,13-mikronski tehnologiji, tiktakal pa naj bi z 1,9 GHz. Novi procesorji bodo podpirali programe, ki so bili napisani za 64-bitne Power 4. Več podatkov.

14 komentarjev

Phoebus ::

Uauauauauauauau uau uau mljask >:D

Dr_M ::

a bi si ga drk* na njega??? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ripmork ::

LOL:P ...namest hladilne paste>:D

Me prav zanima kaki bodo benchmarki v primerjavi z konkurenti...

OZZY ::

Le kako hlajenje rabiš za to in pa kak napajal 8-O
Go with the flow.

MitjaP ::

Jah ce bos hotu to met cez leto al dve v domaci masini, bos mogu kupit Maca :)

noraguta ::

še bolje da kupiš xbox2.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MitjaP ::

no tole bolj tezko, ker bo v xboxu 2 PowerPC 970, kar je PowerPC G5 in ta je osnovan na Power4 procesorju. Xbox ga bo mel pa velik za macom, kako leto dve zihr.

noraguta ::

ti imaš pa očitno neke insiderske informacije iz MSja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Beat-O ::

To je že dokaj znano, bilo objavljeno na netu in potrdil Microsoft. M$ je celo izdal nek NT development enviroment za PPC procesorje, da bodo programerji lahko igre pisali.

noraguta ::

no le en linbk bi rad videl , ki potrjuje vajino tezo o omenjenem procesorju.

kolikor sem jaz zasledil bo v xboxu vecjedrna zadeva. na precej višji frekvenci kot pa se vrtijo pri sedanjih ppc jih.

bo pa temeljec na ppc ISA. katera je realizirana tudi v g5 . so pa nekateri bulvar pisci to spremenili v vaš g5 , ampak to je podobno kot ce bi 386 mešal z pentiumom 4. gre za enak ISA dejansko pa ne za enak cip.

kaj dejansko bo v xboxu jaz nevem , ampak tudi vama ne more biti jasno ako ravno nimata nekih insiderskih informacij.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MitjaP ::

Heh... mal si cudn, al pa googla ne znas uporabljat

Evo 1
Zakaj bi igre optimizirali za G5, ce ne bojo laufale na G5, a?

noraguta ::

ali ti je vsaj približno jasno kaj je instruction set. kaj pa procesor? a so ti kisla jabovka udarla na brejn?
maci so zgolj development platforma. po govoricah.

malo več o sami platformi najbi pa pricurjalo tule.

trenutno niti ni niti grafike niti procesorjev tega tipa. vsa zadeva pa ce Inq jeve zadeve držijo služijo portanju na identično arhtekturo nikakor pa ne optimizaciji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MitjaP ::

Sej zato pa majo tud zdej xboxi notr ful mocne procesorje, kajne ;)
Ce bodo res dobili PowerPC 980, bodo geeki, ki xboxe rabijo se dolgo cakal nanje. Prej bodo definitivno v Macih.
Je pa zanimivo opazovat tvoje obnasanje, ki je kot kaksnega vunbacaca, ki misli, da ma vso oblast :) In pol se pac spusca na osebno raven, ko se pocuti mocnega. Ful zanimiv :)

noraguta ::

tis mene začeu klicat čudak.aj prov? a te bom s pogaco potem pital? qua sem jaz kriv , če ti lady bereš.

Pa insinuiraš , o nekih power5 v macih. tega ni niti jih ni v xboxih.Ako jaz dajem vtis vunbacača mi ti jako ličiš na akviziterja na top shopu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel IBM Power 6

Oddelek: Novice / Procesorji
114176 (2636) joker16_7
»

Intel razkrije dvojedrni Itanium

Oddelek: Novice / Procesorji
364310 (3402) wishmaster
»

Novi Itaniumi

Oddelek: Novice / Procesorji
102579 (2579) Brane2
»

IBM-ov POWER5

Oddelek: Novice / Procesorji
121707 (1707) Mavrik
»

Konkurenca HyperThreadingu

Oddelek: Novice / Procesorji
71890 (1890) IceIceBaby

Več podobnih tem