» »

Nekaj dobrih 'overclockov'

Nekaj dobrih 'overclockov'

VR - Zone - Na VR-Zone so objavili spisek najboljših overclockov procesorjev. Če si najprej ogledamo Intelovo stran, lahko ugotovimo, da so bili navijalci kar pridni, saj znaša trenutno najboljše navitje Pentiuma 4 s privzetih 3 GHz na končnih 4,9 GHz. Več o navijanju na področju Intela.

Ob pogledu k AMDju pa lahko vidimo, da tudi tukaj prevladuje kar nekaj dobrih rekordov. Lastniki procesorjev z Barton jedrom so bili prav tako pridni, saj znaša najboljše navitje procesorja kar več kot 1 GHz. Klik!

Zelo odmeven pa je pospešek AMD-jevega Athlona XP 1700+, katerega osnovna frekvenca je 1,46 GHz. S pomočjo zračnega hlajenja so ga prisilili do tega, da se je zbudil pri 2,5 GHz. Več o TBredB pospeških.

Kot kaže, imamo Slo-Techerji vse večjo konkurenco...

3 komentarji

msmiha ::

Ali pa imajo oni večjo konkurenco:D. Me zanima koliko S-Tjarjem je uspelo z zračnim halajenjem naviti Athlona 1700XP na 2,5GHz. Meni gre sam do 2125 (več plata ne podpira;)).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Zdaj ko sem si pogledal stran sem videl da je rekord z zračniim hlajenjem Athlona 1,43Ghz@2721mhz in ga ima Valek iz Yugoslavije, To pa je že 2,7Ghz (malo manj kot je dosegel Morphling z vodnim hlajenjem če se ne motim). Ta sistem je pa hlajen Thermalright AX-7 + Thermaltake SmartFan II Cooling
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Jux ::

hmm manjka mi samo 400mhzjev da ga ujamem zračno ;)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me!

Oddelek: Navijanje
1853965 (18957) galu
»

moja mini modifikacija :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272238 (1379) Golden eye
»

Extreme 1600+ palomino

Oddelek: Navijanje
5934 (847) m.i.h.a.
»

Barton 2500+ vs. Tb 2600+

Oddelek: Kaj kupiti
161615 (1045) tx-z
»

navijanje AMD 2100+

Oddelek: Navijanje
10816 (715) Fury

Več podobnih tem