» »

Test CD-ROMov

Test CD-ROMov

Jaz - Tokratni test je za vas pripravil Slo-Techer DeLonghi. Testiral je dve trenutno najhitrejši CD-ROM enoti, TEACov 40x IDE in TEAC 32x SCSI pogon. Mogoče se vam zdi branje testa CD-ROMov nesmiselno, toda pomislite koliko živcev ste izgubili ob kopiranju datotek na disk. Prenos bi na vašem 50x moral leteti, pa enostavno ni. Zakaj? Preberite test!

13 komentarjev

BigFoot ::

good job, very good job.

Loki ::

I agree.

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Milko ::

Jah, Teaci so res najbols CD-ROM pogoni. Dans prodajajo 50x pogone pa iz izkusenj vem, da moj TEAC 32x stegne 50x CyberDrive po celi crti. Tko da ce kupujes, kupi TEAC.

BigFoot ::

jest mam Teaca 16x (poleg DVDja) in zadeva še dons prehiti vse tiste jadne no-name CD-ROMe

VirtualM ::

8-) DeLonghi-ju najprej pohvala za zelo dober test dveh zelo aktualnih CD-ROM pogonov. :| Druga stvar, ki me je malo razdražila, pa je testiranje pogonov (le in samo) v sistemu Win98. Kaj težim, porečete? Sam uporabljam Win2000 zaradi njihove zanesljivosti, ki jim jo (na srečo) nihče ne more oporekati. Tudi sam imam enoto 540E in sem jo kupil ravno zaradi izjemnih rezultatov testa. Pod Win2k pogon šiba ko metek, jasno, z vklopljenim DMA. Tudi sama obremenitev procesorja je zanemarljiva, skoraj kot SCSI. Težava se pojavi, ko sem hotel narediti direktno kopijo enega CDja. Tu stvar odpove.
Preskusil sem programa Nero 5 in CDRWIN 3.8x. Z nobenim mi ni uspelo direktno (s)kopirati CDja. TEAC enostavno ne da znakov življenja od sebe. Zakaj, mi še ni jasno. Tudi ob nadgradnji Firmware-a na verzijo 3.0a se stvar ne popravi. Da ne boste mislili, da je stvar loklane (moje) narave. Tudi PaJo ima enak problem. Zadevo sem uspel rešit le tako, da sem izklopil DMA, s tem se je zasedenost procesorja dvignila tudi do 100% ob kopiranju velikih filetov, hitrost pa padla na pičlih 2,8Mb. Skratka, pod Win2k v smislu direktnega kopiranja z vključenim DMA, razočaranje. Sedaj lepo kopiram CDje z izključenim DMA, a vseeno ni problemov.:P Druga stvar. Škoda, da DeLonghiju ni uspelo dobiti kakega Plextorja SCSI 40x, ki bi se najbrž držal bolje kot legendarni TEAC SCSI 32x. Zaključku in pa končni oceni niti pod razno ne želim oporekati, sem pa hotel opozoriti na težavo, ki se pojavlja pod Win2k. Upam, da jo bosta TEAC ali pa M$ rešil v doglednem času. Vztrajajočim do konca se lepo zahvaljujem.

DeLonghi ::

vsaka kritika dobrodosla, predvsem ce je argumentirana :)
sem ze danes dozivel, ko me je osebek, ki dost pogosto obiskuje slo-tech napadel ko (verjemte svojim usesom) PSA!
z zgovornimi zelo kulturnimi izrazi me je opsoval, da baje nimam pojma o racunalnistvu, ker sem dal prednost IDE enotam...kljub zagotovilom, da je bil test zelo dobro argumentiran kako in kaj, me je zdegradiral kot scurka, ki ga povozi nizko letec se vrtec mlincek za kavo...blagor ubogim, ki imajo glavo za frizuro
[:]
kazen: ICQ ignore lista>:D

G[e]c ::

Itak, cist prov je ta osebek naredu, ki sem bil mimogrede jest:D
IDE sucka dicka, Ucasih sem mel Teaca 32x IDE, pol sem mel Pionerjev DVD SCSI ki ga imam se zdej prejsni teden sem pa se kupil Plextorja 40x SCSI in stvar seka sam ne mi govort da je IDE bols, mogoce za enga k mu je cool da mu cdje bere. BTW: Doma imam se kenwood 72x ki velja za najbolsi IDE pogon SPLOH, ker ima vec lasarjev pa je se zmeri slabsi kot SCSI, prenos je res malo vecji sam pa zato veliko vec procesorja pozre, zame bo se zmeri SCSI 1A ne glede kaj Delongi si ti mislis in dokazujes!:D

Reycis ::

Jaz sem lastnik dveh 540E enot. Nabavil sem si jih pred enim tednom in podaril stare CyberDrive enote. Sigurn si mislte, da moram tega človeka recej sovražit :). Enega imam v WIN98 sistemu drugi je v WIN2000. Lahko mirno povem da v obeh primerih deluje popolnoma isto hitro (če je vklopljen DMA) je pa res da nikoli nisem dosegal tako visokih hitrosti, kot jih je v svojem testu zapisal DeLonghi. Prenos gre na zunanji strani maksimalno 4 mb/s. Žal ni omenjeno na kakšen način je bil poskus (in grafi) merjen tako da nisem mogel zagotovo vzpostaviti istih pogojev.

G[e]c ::

Ne recem da so slabi Teaci Teaci so super cdromi, sam SCSI je vsen bols od IDEja sam to sm hodu povedat Delongiju sam ni slo[:]

DeLonghi ::

Tako kot sem rekel; vesel sem vsake kritike pozitivne in negativne!
Vendar se mi pa zdi nesprejemljiv taksen nizek kulturni nivo kot ga je prikazal doticni osebek...da me napade clovek s taksnimi socnimi izrazi brez kakrsnihkoli argumentov in sele potem pove sploh zakaj se gre, se mi zdi totalno debilno in nevredno cloveka, ki naj bi stel 20 let in hodil v ustanovo, ki ji recemo fakulteta!

S svojim nacinom pogovarjanja se raje obracaj na seb enake...najdes jih v blizini svojega doma...mislim, da se kraj klice Polje

>:D

Name se ne obracaj vec, ker ti itaq ne mislim vec odgovarjati, ker je tezko cloveku stopiti tako nizko...bi mi zmanjkalo sape:O

servo ::

Z rezultati testa se strinjam. Glede teacove superiornosti pa naslednje:
teac enote s hitrostjo 32x so bili ZAKON, hitrejši, 40x model, pa to ni več (ne po hitrosti ne po zanesljivosti). Res je da poseka večino 50x pogonov -ne pa vseh. To lahko povem iz lastnih izkušenj kot serviser na tem področju. Da ne govorim koliko teacov 40x odpove...

DeLonghi ::

oprosti servo vendar se ne morem strinjat s tabo..
32x ne seze niti do kolen 40 x TEACu...
v praxi doseze 32x 3 M/s, 40x pa vemo koliko:8)
kar se pa tice stabilnosti- tud jaz se ukvarjam z prodajo (res ne profesionalno) in se ni nobenemu crknil...je pa res da obstajajo posiljke, v katerih je cela serija zanic

servo ::

Najprej -ker sem prej pozabil - vse pohvale za test: svaka ti dala
:D

Se strinjam da je 32x počasnejši (normalno), moti me le to, da 40x vse prevečkrad odpove, kar se pri starejšem modelu ni dogajalo - take so vsaj moje izkušnje. Samo razliko v hitrosti pa v praksi v večini primerov itaq bolj ali manj ne opazimo.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera komponenta PC-ja počasi crkuje?

Oddelek: Strojna oprema
211252 (676) kody
»

DVD zapisovalnik LG GSA-4082B ali NEC ND-2500

Oddelek: Kaj kupiti
191687 (1212) Zako
»

Asus CD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
301406 (1138) romci1
»

XP-ji ali čudna druščina hardvera. Kdo je kriv?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111151 (918) Fico
»

Kaj je narobe z mojim 40x teacom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201369 (1119) jRk0

Več podobnih tem