» »

Novi primerjalni test

Novi primerjalni test

Jaz - Ok, končno sem objavil dolgo pričakovani primerjalni test SocketA plošč, number 2. Tokrat sta se v ringu smrti pomerili Solte SL-75KV2-X in MSI K7T Pro2. V bistvu gre tudi za primerjavo v Sloveniji precej nepoznanega podjetja Soltek in uveljavljenega MSIja. Obe plošči podpirata overclockanje SocketA procesorjev, če pa želite izvedeti več, si le oglejte test. Zahvala gre tokrat podjetjema Electra (za Soltekovo plato) in Mlacom (za MSIjko).

9 komentarjev

Luka Percic ::

Mlacom: ABIT KT7 SOCKET A ATX 36900 43911(DDV): Za tri tisoč dolarjev, mhm tolarjev več, dobiš vseno kar nekaj boljšo ploščo (saj jaz mislim tako).
8-)

Igor ::

luni dej ti men povej, zakva uporas ta beden nacin grafov, da ne zacens z nule in potem ni linearen ..
ce pogledas razliko pri ut se zdi de je ful razlike k je v resnici ni nic ...
to je za moje pojme nategovanje folka pa nic druzga ..

McHregec ::

a kaktus tud dobis zraven:D:D

luni ::

luka ne, v b istvu ne gre za ne vem koliko boljso plosco... recimo dvomim, da bi z abitko proc spravil na kaj vec, kot sem jo s tema dvema

Igor ok, kesam se zarad grafov in priznavam, da nisem neki izvedenec zanje. To so kr Wordovi grafi, ker drugih ne obladam. Ce mi kdo prijazno razlozi kako in kje se dela postene grafe, jih tudi bom. In lahko si siguren, da tu ne gre za zavajanje folka...

Kaktus pa je iz moje osebne kolekcije :D

Brody ::

M$ Excel, vse v tablece napišeš potem označiš, pritisneš na gumbek za grafe in voila, imaš mnogo veliko grafov na voljo:)

BigFoot ::

Excel seka :))

Novinetz ::

Plato že uporabljam skoraj en mesec, sflashal
sem že več kot 4 verzije BIOS-ov in lahko
povem da plata rula. 600MHz Durona sem spravo na 927MHz(103*9), brez kakih extreme
hlajenj(samo ChormeOrb in nič drugo).
Prepričan pa sem, da bi lahko šel še dlje, če bi šla napetost čez 1.8v, Luni katera BIOS verzija ti pusti 1.85v?. Pa še komentar na RAM timing.
MSI je v novi veziji BIOS-a dodal "RAM timing
by SPD" ta nastavitev omogoči prav neverjetne rezultate. Je popolnoma optimizirana nastavitev, za to plato s strani MSI-ja

luni ::

Novinetz za RAM nisem vec preprican, kjer sem ga nasel. Se mi zdi, da na AthloMB.com, kjer majo vcasih tud kake nauradne verzije... Drugace pa se strinjam s tvojim mnenje o plati. Po moje gre za soliden izdelek, in sigurno nikomur ne bo zal, ce ga bo kupil. Mah, kaj govorim, mate celi test in oceno na koncu ;). Drugace pa edina napaka je pomanjkanje interleavinga... ta Timing by SPD pa res lahko optimizira nastavitve, ampak samo tiset nastavitve, ki so ze dostopne. Pac ti jih nastavi na najboljse vrednosti, ki jih prenese tvoj sistem, ampak to jaz tako ali tako vedno naredim. Res skoda za interleaving!

luni ::

overclockerski BIOS z 1.85V za K7T Pro2 pa nades tukaj: http://www.athlonmb.com/files.cfm#Micro...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT KT7A + Duron 1800 = unknown CPU

Oddelek: Strojna oprema
161249 (1115) Dr_M
»

Nov comp prosim za mnenje!

Oddelek: Kaj kupiti
381559 (866) Zheegec
»

Procesorski hladilnik do nekje 8k?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211876 (1472) s5cougar
»

Gigabyte 3D Cooler-Ultra GH-PCU31-VH Heatsink

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
62101 (2101) Eddy
»

Chrome ORB na socket370

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131450 (1309) slycer

Več podobnih tem