» »

O Matroxovi Parhelii

O Matroxovi Parhelii

PC Stats - Če si še niste prebrali, kaj vse boste lahko videli v prihajajoči Matroxovi pošasti, si oglejte še PCStatsovo perspektivo. Za nevedneže ter tiste, ki ne znajo angleško: Matroxova Parhelia bo grafični čip, zgrajen v 0.15 mikronski tehnologiji z 80 milijoni tranzistorjev, kar je v primerjavi z Geforceom 4 ter njegovimi 64 milijoni kar zajeten odstotek več. Še več - Parhelia bo prvi 512-bitni GPU, ki bo uporabljal 256-bitno pomnilniško vodilo, kar naj bi zagotavljalo hitrost prenosa podatkov kar 20 GB/s, kar je dvakrat več od Geforcea4 Ti. Parhelia bo lahko naslovila 256 MB pomnilnika, kar je enako kot ATIjev R200. Zadeva bo tudi podpirala hkraten prikaz slike na treh ekranih hkrati, podpirala bo računanje v 30-bitnih barvah, Hardware Displacement Mapping (Bump Mapping na steroidih) ter kar 16-kratno celozaslonsko mehčanje robov. Najbrž se že vsi sprašujemo, če bo izpolnila naša pričakovanja ter dala malo vetra nVidii...

7 komentarjev

Senitel ::

Hardware Displacement Mapping (Bump Mapping na steroidih)

>:D He, he, he,...

Sergio ::

:D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

franci ::

30 bitne barve?
Misliš 40 bitov!
Hello, hello, hello, how low?

Senitel ::

Format ja A2R10G10B10 se pravi za rdečo, zeleno in modro je 30 bitov potem sta pa še 2 bita za alpha kanal. Torej imaš 30 bitov za barvo in 2 bita za alpha kanal.

franci ::

aha, jst sem mislil da je alpha tut 10bit.
Kaj pa je sploh alpha...mogoče prozornost???
Hello, hello, hello, how low?

Senitel ::

Ja načeloma je alpha "prosojnost".
Drgač je pa to samo še en parameter v pixel shaderjih (in tudi v običajnem multi-texturingu), ki ga dobiš per-pixel in s katerim lahko marsikaj počneš...

Brane2 ::

Mah, vse to sem prebral že ene 50x a kartic od nikoder.

Stvar je bla predstavljena sredi mesca- torej ble so predstavljene zgodbice.

Kje so kartice ?
Kdaj bodo dobavljive pri nas ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d workstation

Oddelek: Kaj kupiti
241615 (1227) kuglvinkl
»

Ali Matrox resnično načrtuje G1000?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
51934 (1934) R0K

Več podobnih tem