» »

Matrox Parhelia 512

Matrox Parhelia 512

Slashdot - Zadnje čase velja mnenje, da bo Matrox zaradi tehološke zaostalosti propadel.
A glej ga zlomka, tipi očitno zadnji dve leti niso samo spali na 2D lovrikah, pač pa so pripravljali svoj prihod v 3D trg... Sicer naj bi bile nove kartice najavljene šele 14. maja, ampak ker se nekateri niso držali (kilavih) NDA pogodb, so prve informacije že prišle ven.

Specifikacije, v kolikor držijo so zares impresivne:
sorround gaming
512bitni interno vodilo, 256bit DDR zunanji ram (z max 256Mb)
quadvertex shader
RAMDAC, ki zmore 10 bitne RGB globine
FSAA-16 antialiasing (ka pa vem kaj je to)
do 36 stopenjsi shader


Tule je sicer članek v ruščini, ampak raje si poglejte vse slikce... Nisem gamer, ampak ob taki kartici me vseeno mal zmrazi.
In še nekaj slikc tu

18 komentarjev

tha_man ::

To bo nora zadeva... sm kaj ko bo verjetno tud nora cena. No, upam da se bo vsaj konkurenca ustrezno pocenila :D

Filo ::

..cccc...kere fotke.....una z ribo ej..al pa soround gaming je nora una fotka z RTCW-jem ala panoramski pogled ..he he hude zadevice ma vgrajene..če bo pol tega kar je not pol je tale matrox kar na dobri poti!!
...sam ime grafičnega čipa morjo zamenat..he he se mi jezik 3 nalom..he he

burekar ::

Dva dni nazaj sem poslal novico o tej kartici in posredoval veliko več podatkov, nihče pa ni objavil novice. Kaj je z vami admin?

OZZY ::

počakajo nekjaj dni da objavijo pod svojim imenom.:P Hec.
Go with the flow.

Senitel ::

Mah kaj una z ribo ni nič >:D, vsaj kar se tiče zmogljivosti DirectX 9 in Parhelie :P. Upam, da bo tud Microsoft začel z uradno beto drug teden... :D

Jeebs ::

Men je fula dobr člank, slike so pa res impresivne. :) Zakon, ni kej! Sicer bom pa mogu kmal menjat mojo mašino, bomo vidl, kakšno zverco bom not vrgu takrat. :=)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Thanatos ::

na enem od hardocp linkov je bila napisana tudi cena osnovnega modela 229$ z 64MB DDR rama. link

Alec999 ::

kaj to pomen 69 000 sit v Slo :D ... komi cakam, da pride vn.

VonGriffin ::

Novi KYro?!

in menda ne pričakujejo,da bo šel v štacuno kupt še dva monitirja:D

Switch ::

Kaže, da je to zadeva, ki jo iščem:D Še povezava do angleške strani z opisom kartice, kdor ravno ne obvlada ruščine;)

franci ::

Ja jst mam zdej 19' monitor.
Če bom mel pa to kartico bom kupil pa še dva 15'
monitorja. Pol pa undying igrat:D
Hello, hello, hello, how low?

nodes ::

19 na 15 ne bo ravno cool, tud če stranice odštejem. 8-O

Senitel ::

En 19" monitor + 2 15" monitorja pa nebo vredu veš... Grafična se namreč dela, da podpira eno samo ful široko sliko. Iz 800x600 ti nardi 2400x600, zato imaš na vseh monitorjih enako resulucijo. Če boš mel dva 15" in en 19" monitor boš mel resulucijo tam 3072x768 s tem, da bo mal čudn zgledal, ker bo slika na 15" precej manjša kot na 19" inčnem...

franci ::

Mate prov.
Že šparam za dva 19':D :D :D
Hello, hello, hello, how low?

tha_man ::

Hmm, zasledil sem zanimivo podrobnost: Parhelia baje ne bo popolnoma DX9 kompatibilna (podpira samo pixel shaderje 1.3). Če NV30 in R300 bodo, jim bo to nedvomno dalo prednost...

attackiko ::

Najboljš je ko so primerjave: with & without in jaz ne vidim nobene razlike :O

Thanatos ::

pojdi h okolistu ;) razlika je prav lepo vidna

franci ::

Ja vid se hudo mala razlika
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove informacije o GeForce 8600

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344119 (3163) T-Majo
»

Mali test X800GT

Oddelek: Strojna oprema
221433 (1132) Moonman
»

GeForce 5900 serija

Oddelek: Kaj kupiti
362079 (1473) |KoRn|
»

Geforce FX

Oddelek: Strojna oprema
252068 (1559) Soni

Več podobnih tem