» »

Starr in Microsoft

Starr in Microsoft

Newsfactor - Ken Starr, ki ga vsi zelo dobro poznamo iz preiskav o Billu Clintonu ter Monici Lewinsky, bo igral ključno vlogo v protimonopolni preiskavi proti Microsoftu.
Ken Starr, ki je že pripravljal podlago za ločitev Microsofta na več pravno ločenih enot, je javno opozoril Bushevo vlado, naj se ne poravna z Microsoftom. Starr je tudi povedal v intervjuju, da Microsoft uživa dejanski monopol na področju operacijskih sistemov in to tudi izkorišča. To je bilo tudi zelo očitno v primeru Netscape-a, ki je bil Microsoftova velika konkurenca na področju spletnih brkljalnikov.

Več o tem pa lahko preberete tukaj.

8 komentarjev

undefined ::

Netscape je pa res jaka konkurenca... poln bugov. >:D

TinkaPinka ::

IceMan, zdaj res ni več konkurenca, včasih pa je imel Netscape večji tržni delež od Microsofta na področju spletnih brkljalnikov.

Ribicija ::

Točno tako. Dokler ni MS izdal IE 4.0 je bil Netscape ful pred njimi. Potem pa je IE počasi začel dohitevati in sedaj močno prehitel Netscape. Kar je škoda.

lp

AlchemY ::

dokler me ni Microsoft skoraj prisili v uporabo IE-ja (takrat mali diski in nemogoca deinstalcija IE) sem bil vedno uporabnik Netscapea, tako da IceMan ne govori bedarij, ce zadeve nisi osebno preizkusil

Tomi ::

Kar pa se Starra in nesposobnega Grma tiče, se lahko MS še slabo piše.. Kar pa mogoče niti ne bo slabo za uporabnike:D

andrej ::

vcasih je Netscape res bi boljsi in imel prednost, vendar so enostavno zaspali. MS jih je prehitel tako marketinsko kot po featurejih... seveda je bundlanje v sistem imelo velik vpliv, ampak osebno me to sploh ne moti. pravzaprav mi je boljse, ce so stvari instalirane skupaj z sistemom, ker potem ni treba kaj zraven vedno instalirat, itd...res pa je tudi, da me moti to, da nekaterih stvari ni mozno odstranit...

Kekec ::

Tomi: a mi lahko poveš kakšno koristno prednost če bodo MS razdelili na več delov?
Sicer pa koker poznam ta MS se bo tako in tako zmazal, ali pa bo imel minimalne posledice!

undefined ::

Jaz se strinjam z Andrejem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoraj vse ameriške zvezne države preiskujejo Google

Oddelek: Novice / Tožbe
84649 (3569) Dag
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312582 (9897) Malner
»

trance/progressive/house...

Oddelek: Sedem umetnosti
64531 (4355) lalan
»

Office XP Slovenski Trial

Oddelek: Programska oprema
121365 (1135) PaJo
»

Starr in Microsoft

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
81922 (1922) Ribicija

Več podobnih tem