» »

Ars electronica

Ars electronica

Slo-Tech - Trenutno v Linzu (Avstrija) poteka festival Ars electronica. Gre za enega najbolj 'kul' prikazov tehnoloških in cyber umetnosti v svetu.
Letos me je pot slučajno zanesla tja in moram reči, da imajo res kaj za pokazat. Do 6. septembra imate še čas, da si zadevo ogledate v živo...
Poleg kibernetične zbirke v stalnem muzeju je na voljo še veliko zanimivih instalaciji po mestu. Ste že streljali paintball preko mobilca? Ali pa stali pod posebnim tušem, ki s curki vode igra glasbo na vaš dežnik? V bistvu je stvar čisto navaden zvočnik - dežnik deluje kot membrana, tok vode pa je 'moduliran' in nosi signal (Raindance). Pa brainball, kjer lahko igrate nogomet s svojimi možganskimi valovi. Pri nekaterih stvaritvah se človek resnično vpraša kakšne gobice so jedli avtorji, ko so se jih domislili.
Glede na to, da je MS eden od sponzorjev festivala, sem našel tudi projekt znan pod imenom BSOD. A v prospektih so BSOD nekako pozabili omeniti. Mogoče je šlo za easter egg in sem bil le (ne)srečni izbranec. Ah, da...

0 komentarjev



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj vozite s sabo v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
626523 (4158) starfotr
»

Dežnik

Oddelek: Loža
438477 (4930) Smurf
»

Apokalipsa: April 2014 - Marec 2015

Oddelek: Loža
365870 (4315) Janac
»

parabola za zvok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5877 (629) prominent
»

Sneg --> Digitalc ne dela več

Oddelek: Zvok in slika
71224 (940) Jst

Več podobnih tem