» »

Pretorijančev prvenec

Pretorijančev prvenec

Slo-Tech - Kot sem vam včeraj v svojem polmiljonskem spisu obljubil, so (z malo zamudo) prišle na vrsto miši. Ta test, ki ga je kot svojega prvega spisal Pretorijanec, obsega kar 10 miši, ki so bile delno ali v celoti narejene z Logitechove strani. Test je zelo obsežen, vključuje faktorje kot so "coolness", uporabnost v UT, natančnost,... Če si nameravate v prihodnosti kupiti miš ter ne veste katero - je ta test edina prava rešitev za vas. Veselo na branje!

52 komentarjev

«
1
2

R0K ::

kot sem rekel dexxa rulzzzzz

drgač : ful kul članek

branko_bm ::

kje pa je microsoftova

intelli mouse explorer ?

Sergio ::

mr_cadd: Test se imenuje "test logitechovih glodalcev"

microsoftove bojo. kmalu v prihodnosti.

Morpheus ::

Mislm končno je pristala gor... A ni on naredu tega testa že pred mal mn k enim mescom? Sergio, a smo bli mal leni, a?:D

BigFoot ::

Sergio>>> samo kaj pa potem zraven dela Dexxa če je test Logitechovih glodalcev???

sleby ::

Kje je Logitech Pilot Wheel Mouse ? Za moje pojme najboljsa mis :)

Tjulenj ::

opticni vodnik pri miski? take pa res se nisem videl :D
kako lahko pohvalite dexxo za odlicno oblikovanje, ko pa je totalna kopija M$-ja???

alien-w ::

dexxa je ql, samo na zalost na moji precej novi in predvsem dobro prelakirani mizi zadeva poskakuje. Tudi na zvezkih zavitih v tisto prozorno plastiko in na navadnih podlagah je podobno. Še najbolje ji paše navaden list papirja. Jest navijam vseeno za dexxo, ker je tut cena primerna.
Sergio: hehe, ti ni ratal tistga dat v zakljucek o enih bancnikih pa to?! :D

Sergio ::

alien-w: bil sem cenzuriran

drugace pa: dexxa ima v CELOTI elektroniko od logitecha

Test je bil pa zamujen ker smo cakali na logitech wireless optical miš.

whatson ::

res dober test...

komaj cakam test Microsoftovih misi:D

Filo ::

Kar se tiče vrtenja kolesca na miški (zobato vrtenje) Je meni npr bolj. Recimo ti pri UT-ju al pa pri Q3 recimo zaradi zobatih kolesc zagotovo ne bo zamenjalo na napačno orožje. Kar se pa tiče za internet, pa je malce v nadlogo. :DOčitno je miš z petimi gumbi res ful dobra. Tok dobra , da bo treba kr probat.:D:D

Paramedic ::

Pretorijanec: krogla -> kroglična; soroden -> sorodnica; <- graja na krogljična in sorodnjica.Sergio: kako je lahko cordless optična dobila desetko za gumbe, če jih ma pa manj kot dexxa (4:5)?!Brez zamere, ampak rad sem natančen 0:)

msmiha ::

Edina škoda je, da niste testirali zraven Microsofotvega glodalca[:]

R0K ::

ne vem koko vam je lahko dexxa všeč. meni je to stvar ki ni vredna besede.:D

Sergio ::

Dobila je desetko za gumbe, ker jih ima razporejene res odlično ter ni "muke" z njimi. Miš je res dobra.

Paramedic ::

sergio: razlaga accepted, access granted.:DPol je pa že fajna, če tk prvš, al?!

NiggerBob ::

meni osebno DEXXA nikakor ni odgovarjala v UT, skoz je polzela iz rok (spodaj nekako preširoka in zgoraj preozka) in sem jo moral krčevito držat. Sicer pa, če v COMTRON trgovini dobite MS IntelliMouse Optical za cca 9 Ksit in za nakup preko njihove internet trgovine še nekaj popusta, potem je skoraj 7 Ksit za Dexxa absolutno preveč. Vsaj zame. Občutek Dexxa vs. MS IntelliMouse ni primerljiv. Vsaj meni. Verjemite.

Sergio ::

seveda je Pretorijanec to pisal na podlogi _osebnih_ izkušenj... Ne morem zagotoviti, da kakšnemu ta miš ne bo "kliknila" ;)

3LeR. ::

hmm..
tale test je pa manjše razočaranje.
dexxo ste priporočil. HALO! mojmu frendu je se je sam zarad dexxe obešala mašina. pa to ni osamljena izkušnja. enmu drugmu ki ga tud poznam je crknu gumb. miš je totalno Sranje! z veliko začetnico.
poleg tega je pa ma pa mouseman "čudno obliko"! uporabljma ga že več kot pol leta miš seka! od začetka je mal čudn ker ma tak radikaklen dizajn sam ko se ga pa navadiš ( traja tko en teden ) je pa totalno zakon.
to je vse!

btw to ni letelo na ocenjevalca sam povem svoje mnenje, saj se dobro zavedam, da je ocenjevanje mišk bolj subjektivno. nekaj ti je všeč nekaj pa ne.

hatch ::

Takega bullshita pa se ne.. ocitno tip nima pojma o miskah in spilanju FPS iger...

Clanek je napisan popolnoma neobjektivno... in ocene so bazirane kako ->testerju<- mis pade v roko.

Obstajajo pa 3 vrste uporabnikov
Taki, ki imajo na miski 1 prst
taki, ki imajo na miski 2 prsta
in taki, ki imamo na miski 3 prste

Ni napisal niti na kaki podlogi je testiral.. koliko DPI ima mis in predvsem odzivni cas, ki je pri wireless miskah 3x visji in so povsom neprimerne za igranje.

V igrah je se pomembno kak sensitivity imate, ker dolocene miske so dobre za nizke, druge za visoke sensitivityje...

[quote] Dovolj vam je torej umiranja v UT al Q3 samo zato, ker se vam je miÜkon zapletel v lasten kabel. [/quote] Ti umiras, ker si slab.. ne pa zato ker te ovira kabel...

Seveda, dobra mis nekoliko pomaga pri igranju... samo to je +-5%. Vse ostalo je ping, fps in seveda skill.

Bistvena lastnost miske je ergonomicnost... in eno najbolj ergonomicnih oblik ima ravno wingman gaming mouse, seveda -> ce imate na miski 3 prste.. ce imate 1 ali 2.. je wingman slaba odlocitev, ker je potem enostavno presirok.

Wheel(oz. njegova neprisotnost) ovira browsanje? LOL?! Pritisnes srednji gumb, in movas misko gor/dol in tako imas enak efekt.. s tem, da je tak nacin celo hitrejsi. Seveda, pa je treba v mousewaru nastaviti srednji gumb na "middle button" in ne neki alternate context oz. karkoli ze...

Se nekaj zelo pomebnega.. kam si priklopil doloceno mis? USB ali PS2?
USB ima sampling samo 120Hz
Medtem ko ima PS2 sampling lahko 200Hz, seveda je to treba nastaviti v mousewaru...
To je kriticnega pomena v igrah...
Potem bi pa se moral izmeriti realen sampling s kakim programom, kot je mouserate...

Torej.. test je totalen poden, bolje da ga nebi bilo...

3LeR. ::

se strinjam s hatch -om

CaqKa ::

hehe mnenje poznavalca misk :)
hatch torej gaming mouse ni taki totalni podn kot so zapisali....? uporabljam tri prste ja.
btw kaj ima kdo izkusnje s tem da bi imel recimo dve miški naenkrat priključeni na računalnik? ali pa tudi da bi jo prekljapljal med delom, pri tem mislim na PS2 miske!
ker če dve miski priklopim na PS2 nimam več prostora za mojega Cherry g80
some ideas ? maybe hatch. btw kako miško imaš?

Pretorijanec ::

A obstaja 3dMark miškon tester 2000? Al pa 2001? KAKO stestiraš miško? Pr grafični si ti lahko objektiven, ja. Ker tam maš neke rezultate testov,... Kakšne maš pa pr miški? Mislm HALO?

Sergio ::

hatch, pojdiva lepo po vrsti:

Takega bullshita pa se ne.. ocitno tip nima pojma o miskah in spilanju FPS iger...

Ne bi rekel, ampak o tem ne teče debata

Clanek je napisan popolnoma neobjektivno... in ocene so bazirane kako ->testerju<- mis pade v roko.

Ja, kako bi pa ti testiral miš poleg tega, da vzameš v obzir to, kako je TEBI všeč? Sintetičnih testov za miš ni (oz so, ampak z njimi ne zveš NIČ)

Obstajajo pa 3 vrste uporabnikov
Taki, ki imajo na miski 1 prst
taki, ki imajo na miski 2 prsta
in taki, ki imamo na miski 3 prste


Se strinjam.

Ni napisal niti na kaki podlogi je testiral.. koliko DPI ima mis in predvsem odzivni cas, ki je pri wireless miskah 3x visji in so povsom neprimerne za igranje.

Testiral je na navadni podlogi za miš (ergo, ni bila kakšna MousePadz ali kaj podobnega). Odzivni čas pri wireless miškah 3x višji? Pa kaj je s tabo? Odzivni čas Logitechovih brezžičnih miši je MOMENTAREN.

V igrah je se pomembno kak sensitivity imate, ker dolocene miske so dobre za nizke, druge za visoke sensitivityje...

Tukaj si pa falil. Vse optične miši so grajene samo na dveh mehanizmih. Starejšem in novejšem. Sensitivity je pa itak čist subjektivna zadeva.

[quote] Dovolj vam je torej umiranja v UT al Q3 samo zato, ker se vam je miÜkon zapletel v lasten kabel. [/quote] Ti umiras, ker si slab.. ne pa zato ker te ovira kabel...

Si že kadarkoli igral z njim UT? Nisi. Torej, ne sklepaj.

Seveda, dobra mis nekoliko pomaga pri igranju... samo to je +-5%. Vse ostalo je ping, fps in seveda skill.

Ni res. Kroglica se zatika, miš lahko spolzi iz roke, mehanizem je lahko preveč natančen,...

Bistvena lastnost miske je ergonomicnost... in eno najbolj ergonomicnih oblik ima ravno wingman gaming mouse, seveda -> ce imate na miski 3 prste.. ce imate 1 ali 2.. je wingman slaba odlocitev, ker je potem enostavno presirok.

Tvoje subjektivno mnenje. Njegovo mnenje pač ni delilo tvojega.

Wheel(oz. njegova neprisotnost) ovira browsanje? LOL?! Pritisnes srednji gumb, in movas misko gor/dol in tako imas enak efekt.. s tem, da je tak nacin celo hitrejsi. Seveda, pa je treba v mousewaru nastaviti srednji gumb na "middle button" in ne neki alternate context oz. karkoli ze...

Seveda odsotnost wheela ovira browsanje. Brez wheela mi ne gre več živeti, pa reci karkoli. Aja, koliko novih miši pride na trg brez wheela? Bore malo.

Se nekaj zelo pomebnega.. kam si priklopil doloceno mis? USB ali PS2?
USB ima sampling samo 120Hz
Medtem ko ima PS2 sampling lahko 200Hz, seveda je to treba nastaviti v mousewaru...
To je kriticnega pomena v igrah...
Potem bi pa se moral izmeriti realen sampling s kakim programom, kot je mouserate...


Miši je testiral na vodilih, za katere so bile narejene. Če je imel izbirati, je testiral oba (kot je razbrati nekajkrat v testu) Govoriš o samplingu. V katerem operacijskem sistemu, hatch? Default samplerate je 60 Hz, povišanje sampleratea na več kot 100 mi je povzročalo RESNE TEŽAVE pri obnašanju miške. Da ne govorimo o tem dejstvu, da v Windows 2000 sampleratea ne moreš nastaviti na več kot 100 Hz (z operacijskim sistemom, tweak programi nimajo efekta)

Torej.. test je totalen poden, bolje da ga nebi bilo...

Tvoje objektivno mnenje, ki je bolje, da ga ne bi bilo.

Sergio ::

Caqka:

hehe mnenje poznavalca misk :)
Ne, ne... To je mnenje hardcore Quakerja.


hatch torej gaming mouse ni taki totalni podn kot so zapisali....? uporabljam tri prste ja.


Mogoče bo tebi miškon všeč... Kaj veš...


btw kaj ima kdo izkusnje s tem da bi imel recimo dve miški naenkrat priključeni na računalnik? ali pa tudi da bi jo prekljapljal med delom, pri tem mislim na PS2 miske!
ker če dve miski priklopim na PS2 nimam več prostora za mojega Cherry g80
some ideas ? maybe hatch. btw kako miško imaš?


Naj ti jaz odgovorim. Naenkrat maš LAHKO priključeni dve miši, s tem da bo na zaslonu še vedno samo en kazalec. Kupiti moraš PS2 razdelilec. Če pa hočeš PREKLAPLJATI ps2 miši med delom, je pa edino to, da si razdelilec s stikalom narediš sam.

Igor ::

osebno mam inteli explorer mis, s tem da sem probal veliko misi preden sm se odlocil, ker sem igral q2 sem pac izbiral mis ki je dobra tudi za to, in to wireless mis SIGURNO NI, ce se temu zdi dobra ker pac nima kabla da se ne zatika je pac debil, ker ne zna tko spelat kabla, da se ne zatika ? Vem sicer tudi sam da tudi moja mis ni najboljsa za to ampak je pa precej boljsa, drugac klasicnih misi ne maram zaradi prehitrega zapacanja kuglice, edina slabost opticnih misi v fps pa je da mis nima , mah to je tesko razlozit, stvar je v tem da ti s premikom roke v eno stran naredis obrat (koliko stopinj je odvisno od sensitivija) in potem ce naredis se en enak obrat v isto alo v drugo smer se mis ne vrne v izhodiscno mesto .., ce zastopte prov ce ne, tut prov ... naceloma so neki manjsi problemi v igrah katere se resi tako da vklopis acceleration v winsih (v igri potem dela normalno) bug z driverji pac ..
podlogo mam everglide (ki spet vem da ni idealna je pa dosti boljsa (vsaj dokler ni zlizana) od ostalega sranja ki se da dobit pri nas), v q2 mam rejl ponavadi na 35-40% na nasem preljubem siolu in isdn, ter 50+% na lanu ..

hatch ::

Uporabljam logitech WGM... in podlogo Hama PMS (zgornja plast je skoraj identicna 3M PMS-u)

Sergio.. kot prvo naj te informiram, da je slovenija tako majhna, da poznam vse boljse slovenske UT in Q3 igralce.. vecinoma osebno. Online pa poznam tudi glavnino slovenske CS scene...

Si hardcore igralec? ne! wireless misi imajo LAG, ti ga morda ne opazis.. meni je pa odurno.

Sensitivity je nekaj subjektivnega, da... samo dolocene misi delujejo bolje na visokih in druge bolje na nizkih, to pa ni nic subjektivnega. Naprimer WGM ima veliko natancnost, tako da folku z nizkimi sensitivtyji ne ustreza, ker se zacne vrtet v drugo smer, ce potegnes prehitro (opticne pa preskakujejo, kar je se slabse).

Se nekaj zelo pomembnega manjka pri opisu vsake misi.. vrsta nog.. vecina misi ima zaendrek plasticne noge, ki so totalno sranje na plasticnih podlogah kot so (everglide, ratpad, PMS, ..) WGM naprimer ima teflonske...

Stranski gumbi? Ce ima mis stranske gumbe, misi ne mores drzat med prsti, in jo moras premikati z dlanjo.. dlan je pa veliko manj natancna, kot prsti.

Dobro si oglejte score za obliko.. vse misi, ki so nagnjene imajo nizjo oceno... ocitno je tester navajen na nenagnjeno mis.
Dejansko pa so nagnjene misi veliko boljse, saj ni treba silit roke v ravno pozicijo... seveda pa traja kak teden, da se na tako mis navadis...

TheHijacker ::

Mousemanova oblika je ena izmed najboljših, če si desničar. Poznam več kot 15 primerkov, ki uporablja mousemana in nobenemu roka "drsi" iz miške. Jaz mousemana uporabljam v službi(cordless, ni optical) in doma iFell mouseman(ifeel Sux ampak se ga da izklopit). Glede igranja iger s mousemanom. Jaz nisem ne vem kakšen freak na UT ali Quake sem pa imel na obisku prijatelja, ki je freak na UT in kar ni mogel pohvaliti moje miške. Na Godlike je trgal gate, kar mu je doma redkokdaj uspevalo. Nikoli pa ni omenil da "drsi". Mogoče samo če si star 5-10 let in imaš zeeeelo majhne roke. Samo prijeti jo je potrebno pravillno....

Drugače pa kr v redu test...

hatch ::

Igor.. da slaba lastnost opticnih misi... fora je v tem da preskakujejo.. in dajejo vtis, da sensitivity ni konstanten.

Sergio ::

hatch: lej, ti si gledal na celoten test iz aspekta quakerja. Če pa še nisi opazil: UT je le ena postavka. Kot sem pa že rekel - za test miši ne moreš posploševati rezultatov brez da bi naletel na nasprotujoča si mnenja. Treba je napisati program, ki bo kvaliteto miši meril. Takega programa se pa napisati ne da. Žal.

Igor ::

hatch ja to je to nism glih dobro povedal, drugac pa nekej ne strijanam samo, glede scrolla, da se ga cudovito uporabit za binde in sicer manjsi primer iz mojga q2 configa, ce se ne motim se te zadave zdej s pomocjo osp da nardit tudi v q3 ..
kle je en manjsi primer lahko ga probate sami, ce ma ker q2 gor, fora je pa v tem da drzis knof (uni napisani na koncu) funkcija na scrolu pa se spreminja ..
in to je samo po sebi zame zlo velik vredno ...
pa da ne recem da ma inteli se dva dodatna stranska knofa ..
//Weapons Setup
alias use_1 "use blaster"
alias use_2 "use shotgun"
alias use_3 "use super shotgun"
alias use_4 "use machinegun"
alias use_5 "use chaingun"
alias use_6 "use grenade launcher"
alias use_7 "use rocket launcher"
alias use_8 "use hyperblaster"
alias use_9 "use railgun"
alias use_0 "use bfg10k"
alias use_g "use grenades"

alias scroll_set "bind mwheelup use_7; bind mwheeldown use_9"

alias f_quad "say_team Friendly QUAD !!!; say_team %#quad60"
alias e_quad "say_team Enemy QUAD !!!!!; say_team %#quad60"


alias +fps_sw "echo Up 150 fps, Down 40 Fps; bind mwheelup fps_150; bind mwheeldown fps_40; fps_85"
alias -fps_sw scroll_set

alias +quad "quad_avail; bind mwheelup 10_sec; bind mwheeldown 5_sec"
alias -quad scroll_set

alias +rl "rl_avail; bind mwheelup 10_sec; bind mwheeldown 5_sec"
alias -rl scroll_set

alias +rg "rg_avil; bind mwheelup 10_sec; bind mwheeldown 5_sec"
alias -rg scroll_set

alias +zoom "fov_back; bind mwheelup fov30; bind mwheeldown fov60"
alias -zoom scroll_set

alias +u_rl "u_rl_avail; bind mwheelup 10_sec; bind mwheeldown 5_sec"
alias -u_rl scroll_set

alias +l_rl "l_rl_avail; bind mwheelup 10_sec; bind mwheeldown 5_sec"
alias -l_rl scroll_set

alias +timer "bind mwheelup timer_30; bind mwheeldown timer_60"
alias -timer scroll_set

alias +q_status "echo Up Friendly Quad, Down Enemy Quad; bind mwheelup f_quad; bind mwheeldown e_quad"
alias -q_status scroll_set


alias +f_talk "echo Up Smiley, Down Nice Shot; bind mwheelup smile; bind mwheeldown nice_shot"
alias -f_talk scroll_set

alias +mega "mega; echo Up 20 sec, Down 10 sec; bind mwheelup 20+timer; bind mwheeldown 10_sec"
alias -mega scroll_set;

bind a +zoom
bind r +timer
bind z +u_rl
bind x +l_rl
bind n +mega
bind b say_team "Enemy -> {LIFT}"
bind v say_team "Enemy -> {WATER}"

sleby ::

Se popolnoma strinjam z hatchem.

In sergio .. koliko NOVIH misi pride na trg brez wheela ? Je gaming mouse MOGOCE NOVA mis ? NE?! Oh, zakaj ze ?

Pa btw .. v zivljenju se nism mel miske, ki bi mi drsela iz roke :)
Miske z kroglo so boljse od opticnih.
Miske z kablom so boljse za igranje fps iger.

..........

Igor ::

Sergio zakaj pravis hatchu da gleda iz aspekta kvakerja ?
v testu pise da je wireles mis najboljsa mis za igranje fps kar daje nam kvakerjem pravico da na test gledamo iz tega aspekta ?
oz ce povem drugac bi se en nadebuden kvaker na osnovi tega testa odlocil in kupil to mis za igranje fps in se mastno zajebal ?

hatch ::

Igor.. kot vidis imas na wheelu same pasivne reci.. kot so team_sayi.. lahko bi jih imel na funkcijkih tipkah ali na kakem malo bolj odrocnem delu tipkovnice.

Za akcijske zadeve, kot so jumpi, attacki in menjanje orozij(morda se gre.. 1 orozje gor in 1 orozje dol) je pa wheel prepocasen...

Segio? mouserate je pa zrak? merjenje enakomernosti? DPI? Polno stvari se da izmerit...

Sergio ::

Bebi: tako te bom vprašal: Koliko časa že večina miši, magari bednih ali dobrih, izhaja ven s koleščkom?

Drugače pa, hardcore, Quakerji, vidim da vam je tistih (ugibam) 0.5 ms zamika (če ne še manj) res zelo pomembnih. Se opravičujem

Sergio ::

hatch: brez problema si vzamem en vikend časa pa napiševa Miška mark 2001, ako ti je volja.

Igor ::

sergio tisti "lag" ni lag kukr lag ampak je en beden obcutek ki ga lahko najlazje opises kot lag
ce dam primer bi ti kupil cevlje v katerih se ne pocutis dobro (i nne niso premajhni samo ne pasesjo ti) ali tistega ki ti usterzajo
hatch da kot si sam rekel so na kolesu take stvari k so dosti malo uporabljene ampak je stvar v tem da ti sprostijo veliko tipk za druge stvari osebno ne morem klikati na tipke f5-f8, 6-8 u-đ j-ž ter m-- ker so mi enostavno prevec odrocne :D in ce spustis toliko tipk ti jih hitro zacne zmanjkovat

Sergio ::

Igor: sej, to je dobesedno lag. Tisti čas, ki signal porabi VEČ za pripotovanje do receiverja po zraku kot po žici. Če mene uprašaš (z mojim poznavanjem fizike), je stvar tako minimalna, da ga (po tvojih besedah) ne moreš več opisat kot lag, ampak kot en beden občutek. Tako kot predvajanje zvoka s freq razponom 70 KHz - dobro veš, da takih frekvenc ne zaznaš, zvok je pa vseeno dosti bolj kvaliteten. Mam prav?

hatch ::

Na IR se posiljajo paketi podatkov iz miske... tako da ir sprejemnik, ne poslje racunalniku nic dokler ne dobi celega paketa podatkov.
IR deluje nekje od 1200 do 9600 bps.. vsak paket je dolg okoli 120 bitov... torej med 12.5 in 100ms dodatnega laga!

Sergio ::

hatch, ti nepoznavalska omejena duša! Miši niso na IR, stari, ampak na RADIJSKI POVEZAVI!

Igor ::

hmm tolk v podrobnosti se nism spuscal pol k sm mis dal in na ps2 in na usb probal par driverjev in je bla stvar ista sm jo hitr nesu nazaj u stacuno, samo ce je tako kot pravi hatch bi znalo drzati, kar se tice12,5 bi se bil "znosen" lag, samo zakaj bi ga mel ce ni treba, 100 ms vec je pa zal totalno nedopustljivo ..

Sergio ::

hatch, se nekaj... ČE bi bla miš na IR-u... IR zmore povezave 2 Mbit na sekundo... Prosim te lepo... Tale je bla pa čist OFF

Igor ::

hmm ok ..
destvo je da na brezicni misi nekej je ?
in tega nebi smelo bit in zato ni za igranje fps ?
vredu ?
lahko zakljucmo debato ker namo vec odkril tople vode ?

Sergio ::

seveda lahko zaključimo debato, ampak takole vam povem:

Argumentirajte, nič drugega!

Glede neprikladnosti brezžičnih miši za streljačine se bom še pozanimal

Igor ::

argumente pravis ..
hatchova beseda ma (vsaj zame) klele velik pomen, mogoce zato, ker je bil clan slovenske q3 reprezentance, ki je osvojila 7 (oz tam nek nism cist zihr) mesto na zadnjem tekmovanje v evropi, pa tud je bil prvi na zadnje naj-lamer tekmovanju tko da bi clovek pricakoval, da ve kera mis je dobra in kera ne ?

hatch ::

sergio.. za 2Mbit/s rabis posebno IR led diodo, ki pa niso nickaj poceni.
seveda imas misi, ki delujejo na IR.. pa tudi radijske so.. vse je isti kurac.. lagirajo in .

Anonimnez ::

Sem mel ze cel post napisan, pa mi ga ni postal. Grr...


Anyway. 2MB IRju se rece "Fast InfraRed", in se nahaja v tocno vsaki malce boljsi IR napravi proizvedeni po leti 1999 - celo v nekaterij novih mobilnikih, ki podpirajo HSCSD in GPRS.

Kar pa se tice Logitechovih misk:

Dejlujejo na RF spektru z AM modulacijo, za dostop pa uporabljajo CDMA Code Division Multiple Access). Vsaka postaja V2, to je taka, kot je na sliki na Slo-Techu, obstaja pa se bolj skatlasta V1, podpira uporabo 16 kanalov, ki se alocirajo glede na stevilo priklopljenih enot.

Da prevedem v slovenscino: delajo na podobnem principu kot GSMji, le da na malo nizjih frekvencah. To najlazje preizkusite tako, da zraven wireless miske telefonirate - boste videli, da ne bo vec tako zelo odzivna, ker jo
bo GSM motil - ker ima precej mocnejsi oddajnik kot miska. No, skratka, da poenostavim.

Ce imamo na eno bazno enoto priklopljeno samo misko, potem ta miska porabi vseh 16 kanalov. Hitrost enega kanala je (priblizno) 14400 bps. 14400 * 16 = 230400 bps. CE to postavimo v perspektivo: 75% hitreje kot dvokanalni ISDN.

Dajmo se vprasat, kaj tukaj "steka" - PS/2 port ali miska?

Ne vem, ce bi nekoga, ki je zmagal na naj-lamer tekmovanju uposteval, kot verodostojen vir podatkov? ;)
(Sorry, vem da je cheap shot, ampak se nisem mogel upreti!)


Sicer pa, ce bi radi "iber" natancnost - kupite si Cordless Trackman FX... Eventus in Iskra bi ga morala imeti. ko se enkrat navadis nanj noces miske niti videti vec.

levvvis ::

Uf ste malo zašli a?
Ej Slo-tech pisatelji - vsa čast, naredili ste test, ki je dvignil prah, torej je (bil) opažen, bran in gotovo dober. Če nebi bil, se nebi nihče obregnil vanj. Torej splačalo se je!
Največji dokaz za to je HATCH :D

Anonimnež: kako za vraga si umiril svoje prste na tisti veliki krogli da lahko krmiliš kurzor, pa še skrolaš....
veliko bolj sede MouseMan!

P.S.
Eventusov link je ok ampak ISKRIN je pa TA boljši


BigFoot ::

no, jest bom tko reku. če pustimo ceno ob strani je zame naj naj miška kr sm jih uporablju (in uporablju sm jih res ogromno) MS Intellieye Explorer. je pa res da iger kot sta Q3 in UT praktično ne igram.
je pa res da čisto vsi mojstri v Q3 pravijo da so brezžične in optične miške v Q3 en k*rc.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Test mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
10811565 (9545) Xplicit
»

Test LogitechMX mišakov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
71658 (1658) falotXP
»

Test Radeona 9500 Pro!

Oddelek: Novice / Grafične kartice
232525 (2525) Senitel
»

Test mišjih podlog

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
111931 (1931) R0K
»

Pretorijančev prvenec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
524225 (4225) Paramedic

Več podobnih tem