» »

nekaj vprašanj!

nekaj vprašanj!

Nemelk ::

tako, kupil bom nekaj računalniških "komponent". in sicer: ohišje z napajalnikom, matično pl., proc., RAM, disk, grafično!
zanimam me, kje to kupiti (osebno imam v mislih mlacom) če mate bolš ponudbo povejte!
drugič: pomoje bi šlo tko:ohišje pač navadno midi z 250w+ plošča ASUS z duronom 800+ 256 cas2 rama +ibm 5400 20gb+gf2mx!

tretjič: nekaj vprašanj: glede rama, ddr vs sdr??? (sam sm za sdr, ampak morde bi dal nekaj dnarje več, predvsem pri plati za ddr) glede diska 7200 ali 5400 rpm, je to v praksi VELIKAAAA razlika? in še final one: katero grafično??? čip bo gf2mx ampak, winfast, yuan, prophet,...???
vsem pripravljenim pomagat: HVALA!0:)
Nemelk ™

yjj ::

Ohišje 300W, ploščo raje Abit kot ASUS, vendar tudi slednje niso zgrešen nakup. RAM in disk sta čisto v redu. Med 5400 in 7200 v igrah sploh ne bo razlike, ta se opazi predvsem pri kopiranju dooooolgih datotek. DDRja ne kupovati saj je razlika 5%, je pa veliko dražji. Glede na ceno bi ti priporočil najcenejšega TB in Yuanovega GF2

JLP ::

DDR ni velik draži k SDR tko da ga kr kup. Razlike v ceni so minimalne. In za prihodnost je bol da maš DDR.
Live long and prosper!

OldSkul ::

Še posebej če kupuješ nov rač. se ti splača kupit DDR,da potem nisi v skrbeh da nimaš novega pomnilnika!

OrlyTM ::

Definitivno DDR Ram, tudi pri matičnih imaš boljšo izbiro. No, vsaj jaz imam z VIA KT133/a čipovjem grozno slabe izkušnje. Cenovna razlika pa je v tem trenutku že prav zanemarljiva.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Nemelk ::

ja, ddr ram je cenovno tam-tam z sdr, "hitrostno pa tudi, ampak izbira soket a plat pa ni zelo pestra! no, vsaj pr mlacomu ne. a poveste še kakšno drugo firmo, jst mam najraj mlacom, ker sm se že tako navadu na njihov cenik, preprost in enostaven, se mi zdi, da nobena druga firma ne pokaže tako svoje ponudbe!
Nemelk ™

Pretorijanec ::

Glej, če kupuješ nov comp definitivno DDR! Plate pridejo! 16.7. pride ABIT KG7, ki bo, kot slišim, zelo dobra. Če ti to ni všeč, potem pri Megahitu poglej za MSI K7T 266 PRO. Skratka... definitivno DDR!
Nedvomno 300W napajalnik. 7200 ali 5400 je isto razen če maš CAD al kej tazga. Pa še to velik tega. Če za špile je 5400 čist ql. Sam nej bo na ATA100. Zdej jst bi osebno raj meu mx400 kot GTS. Sam to sm jst. Ti se pa sam odloči.

Nemelk ::

ja, kr se grafične tiče, sm oči vrgu na mx400
Nemelk ™

OldSkul ::

Ja ta grafična je zelo hitra pa še malo jo naviješ pa že maš GF 2 (skoraj)>:D

Pretorijanec ::

sadarj79:Ja ta grafična je zelo hitra pa še malo jo naviješ pa že maš GF 2 (skoraj) A si se spet mal zmotu? sej MX400 je ŽE GeForce2!

OldSkul ::

Bi bla če bi imela 128 bitni DDR!

A.L.T. ::

sadarj, ni razlika med GTS in MX sam v pomnilniki! res da ma MX 64bitni DDR, oz 128bitni SDR, sam to ni edina razlika! Pri MX je "okleščen" tut GPU.
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

OldSkul ::

Ja povej to pretorijancu!,ne men>:D

Pretorijanec ::

Ne, oprosti, sadarj, ti se mal motiš. Ti si reku, da nej kar kupu GeForce2 MX400 in jo mal navije na GeForce2. Mislm. To je tko, kot bi reku, da nej si kup Ferrarija in ga sfrizira na Ferrarija.

OldSkul ::

Jaz sem mislil v drugem pomenu.Sklepal sem na podlagi rezultatov na našem testu.Pri tem pa sem uporabil besedo skoraj ker ne ujame oz. je včasih kar dosti počasnejša od GF 2 PRO,za starejše verzje pa ne vem.!!
Tko da nočem se več prepirat,dal sem ti razlago in upam da si jo razumal!

Pa še nekaj MX 400 je res mogoče GF 2 ta starejša verzija,samo jaz SEM MIslil GF 2 Pro!

Pretorijanec ::

sadarj79: Pa še nekaj MX 400 je res mogoče GF 2 ta starejša verzija,samo jaz SEM MIslil GF 2 Pro! Aha... Zdej je pa mal bolj jasno, kaj si hotu, ja.

Nemelk ::

ok pomiril ste se, problem 1 (grafična) smo rešli!:))

zdej vas prosm sam še za eno ddr socket A platko pr nevemkateri firmi. ideje na pladn,... plan!

pretorjanec: v enmu drugmu topicu si predlagal Gigabyte GA-7DXR. sam d mal podatkov najdem,...
Nemelk ™

Nemelk ::

:D
če greste na www.gigabyte.com se napiše:
Welcome to http://www.worm.com !

Hacked By Chinese! :\>:D
Nemelk ™

Pretorijanec ::

Isto se zgodi, če napišeš www.abit.com. Odpre se ti ena trgovina. To pa zato, ker sta ABIT in Gigabyte tajvanski firmi. Gigabytova stran je pa tukaj.Tuki maš pa en neodvisen test plate.

Nemelk ::

no, tisto pr abit sm že vidu, ma me niti ni motilo sej tut tam neki piše od plate! glede gigabyte: na .com.tw se pa nikol nebi spomnu!

p.s. a RAID je obvezno zlo? sej ne da je slabo, ampak plačat pa je treba!
Nemelk ™

Pretorijanec ::

Ja, RAID je obvezno zlo! Obstaja verzija brez RAID-a (GA-7DX), amapk je čist druga plata! Dejansko je Gigabyte naredil popolnoma nov design pri GA-7DXR. Torej je RAID nujno zlo. Ker pa je to Gigabyte bo cena (malo) nižja kot drugje. Ampak neupravičeno, ker je GA-7DXR trenutno NAJBOLJŠA DDR plata na svetu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544641 (3724) 1161815611
»

test grafičnih v Monitorju marca

Oddelek: Strojna oprema
241746 (1252) R0K
»

3d Mark 2001

Oddelek: Zvok in slika
321620 (1053) Paramedic
»

ENO GRAFICNO KARTICO ZA 40000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
9834 (669) Lucio
»

Kaj kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
14936 (780) Pretorijanec

Več podobnih tem