» »

Nova stran

Nova stran

Ales ::

Postavili smo novo stran, pa me zanima kakšna se vam zdi.

Ponujamo spletno gostovanje, registracijo domen, izdelovanje spletnih strani - se vam zdi da je Flash neprimeren za tako stran...? Bi bil html boljša rešitev? Odločamo se še, ali bi potrebovali forum za uporabnike in ali bi ponujali tudi brezplačen internet e-mail...

Komentarji? Izgled in funkcionalnost še pilimo, zato bomo veseli vsake pripombe, tudi glede vsebine.

Aleš
http://modronebo.com

webcreator ::

Flash je flash in ma svoje prvržence, sam mislim, da še kr ni pejđa čez en .html z dobro javascripto, pa mal phpja pa to ...
mislim, da design tud ni najbol posrečen, barve ...
drgač pa mnde bo stvar laufala8-)
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

whatson ::

se popolnoma strinjam z webcreatorjem

stran je zelo nepregledna, barve so "glupe" (sorry na izrazu), fonti pa zdalec premajhni.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

simon ::

Hvala bogu ena flash stran, kjer ni treba besno iskati 'preskoci animacijo'. Stran je na prvi pogled lepa, na drugi pa je precej neuporabna. Spremenjen kurzor bolj skodi kot koristi, barve so premalo kontrastne oz.izrazite, pisave so tesko berljive in predvsem premajhne...
IMHO je HTML se vedno zakon in profesionalna zadeva, flash ni za informativne strani je pa uporaben za zabavne strani (otroske, filmske..)

Lunik ::

well.

- ne bi ti bilo uporabiti flasha - tako stran lahko brez problema narediš v htmlju+jscript
- bedne barve (modra + zelena + frjolčna ?)
- dela počasi
- bedast in predvsem PREMAJHEN font (times new roman? - uporabi verdano, tahomo). Naredite scrolle za text - lahko povečate text.
- vidi se flash menu!!!
------------------------------------------------
+ uporabili ste flash :)

To bi bilo nekako to.
Če rabiš kakršnokoli pomoč v zvezi s flashom me kontaktiraj.

Misak ::

Stran popolnoma neberljiva v 800x600 (kaj sele v 640x468!).
Po moji oceni, je zgrešen pristop in res ne vidim razloga za uporabo flasha...
Glede vsebine pa tako: fonti so premajhni da bi karkoli videl8-O
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Ales ::

Hvala za kritike! Glede velikosti pisav se popolnoma strinjam, bomo kaj ukrenili...!

Barve pač so take... Stvar okusa 8-) Glede dostopa obiskovalcev, ki uporabljajo resolucije na 800x600 in nižje pa sklepamo, da jih je relativno malo, zato smo se odločili, da jim strani ne bomo prilagajali. Če je kak tak, naj nas pokliče oziroma nam piše in rade volje mu bomo razložili karkoli nejasnega glede vsebine... Ne mislimo si kaj slabega, če ima kdo starejši monitor, a na resolucije pod 1024 ne računamo preveč...

Flash je res redko uporabljan za podobne strani, od tod tudi dilema, uporabiti ga ali ne.

Stran potrebuje še malo dozorevanja, zato tudi sprašujemo za mnenja...

lp
Aleš

simon ::

Ales, 800x600 je najpogostejsa resolucija v Sloveniji. In bo verjetno se kar nekaj casa.

Ales ::

Hmm... če je 800x600 najpogostejša reolucija tudi med iskalci spletnega gostovanja in podobnih uslug, potem bo bolje, da stran malo priredimo, kaj..? :\

Je kdo med vami, ki ste šli pogledat našo stran, še na 800x600?

Aleš

simon ::

Saj ni treba da gledas pri doloceni resoluciji. Tvoja stran se prilagodi velikosti okna, tako, da samo zmanjsaj okno brkljalnika pa bos videl efekt.
Ce imas stran narejeno za 1024>, bo uporabnik z manjso resolucijo pac malo skrolal. Pri tebi pa se vse zmanjsa in postane neberljivo.
Tvoja ciljna publika bodo gotovo poleg web developerjev, ki imajo (domnevam) vecje resolucij na monitorjih, tudi tisti, ki bodo te storitve placevali (lastniki firm), ti pa spadajo v med povprecne uporabnike racunalnikov s povprecnimi resolucijami.

TinkaPinka ::

Torej jaz sem do pred kratkim še bila na resoluciji 800x600, in sem prepričana, da je še kar dosti ljudi na internetu, ki gledajo na tej resoluciji.

Najboljše je, da prilagodiš stran s tabelami, tako da se bo avtomatično razširjala ali skršila glede na velikost okna, v katerem gledaš.

Je pa ta stran precej težko berljiva, tako da priporočam kakšne druge pisave, drugačno velikost in html, in ne flash. Kurzor pa je meni všeč.
I am easy to please as long as I get my way.

[BISI] ::

Ja, jaz pa uporabljam resolucijo 800x600. Kot je večina slo-techovcev povedala, bom tudi jaz. Barve so res nekoliko čudne, vendar še bolj je čudna pisava, zaradi katere sem gledal monitor iz razdalje 10 cm, medtem ko novic sploh (!) nisem razvozlal. V Netscapu je zgodba enaka. Glede na to, da ponujate gostovanje, bi se lahko odločili za navigacijo iz flasha, preostali del pa html (in ostali triki...). Forum ne vem če se vam splača postavljati.
Lp, sendvich;)
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Ales ::

Okej, stran smo nekoliko spremenili in priredili, tako da je vidljivost na nižjih resolucijah boljša. Še vedno pa je prirejena za 1024x748 in več, ne za 800x600. Večje spremembe bodo morda v prihodnosti.

Kaj je, banda, res ni nikomur na tem forumu vsaj malo všeč stran?! :) Aja, no končno je nekomu všeč kurzor... :D

Danes tekom dneva bomo ponudili brezplačno gostovanje, ki ga bo moč uporabljati tudi če uporabnik (še) nima registrirane lastne domene. Bo seveda za omejen čas, lastnosti bodo pa čisto take, kot če bi plačali. Tako bodo uporabniki lahko preiskusili hitrost in zmogljivosti naših strežnikov...

Se komu zdi da v naši ponudbi še kaj manjka...?

lp, Aleš
http://modronebo.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eno vprasanje o izdelavi

Oddelek: Izdelava spletišč
161611 (1411) bluefish
»

Izdelava strani kopatibilna vsem brskljalnikom !!! ???

Oddelek: Izdelava spletišč
141176 (982) Tody
»

SI-LIGE.COM---OCENITE STRAN

Oddelek: Omrežja in internet
301684 (1367) #13
»

Izdelava internetne strani - HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
102108 (1925) JLP
»

Kero resolucijo monitorja uporabljate

Oddelek: Omrežja in internet
302142 (1925) JeDo

Več podobnih tem