» »

Božirke

Božirke

[GiBTEK] - Uporabljate kaj termo božirke? Ne veste kaj je to?! To je tista zadeva, ki jo namestimo na žico, segrejemo in se vse skupaj stisne in skrči. Že veste na kaj mislim? Sam sem odkril uporabnost skrčkov, kot jim sam rad rečem, že kar nekaj časa nazaj, opažam pa da njihove resnične uporabnosti in prilagodljivosti ne izkoristite. Sam imam v računalu vse polno te zanimive termične snovi (če je kdo videl moje računalo v Piranu od znotraj lahko to potrdi).

Sicer pa termo božirke niso uporabne samo za žice in vodnike, temveč jih lahko uporabite za en kup bolj ali manj neverjetnih reči. Lahko izolirate in utrdite konektorje, skupaj spnete več kablov naenkrat, da ni takšne zmešnjave v računalu in podobno.

Nekaj načinov uprabe so prikazali na [GiBTEK]-u, še več pa se jih lahko spomnite sami. Aja, pa še to: sam raje ne uporabljam sušilca za lase. Spajkalnik mi je ljubši. Da boste vedeli na kaj mislim:

8 komentarjev

zile ::

Vžigalnik je najboljši za take zadeve. Praksa pač.

zupo ::

Jest mam specialen fen prov za te zadeve, hehe. Pa zdi se mi, da se rece božirka.
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

cekr ::

za takšne zadeve je še najbolj enostaven izolir trak.

||_^_|| ::

jst tu izolir trak uporablam za take stvari. precej bolj enostavno & hitrejše.

Neo32 ::

tako kot je rekel zile vzigalnik ( modri plamen ) je najbolj za take zadeve, z rumenim se ze zacne cvret :)
Neo32 (c)

zupo ::

Izolir trak ni dobr, ker ce mores kdaj snet je potem vse pocast in lepljiv. Božirko pa prestrižš pa daš drugo gor.
Jst sm drgač zupo, sam ma očitno že nekdo ta nick...

kuglvinkl ::

To se da kupiti v vsaki štrom-štacuni? In ko bom rekel, da čem met božirko, me bodo gledali kot teleta brez vrat?
Your focus determines your reallity

ferjan ::

kuglvinkl: ne bojo ...verjemi.
Drugače je pa najbolje kar z vročim spajkalnikom počasi potegniti okoli božirke oziroma po božirki...se ne more nič zakuriti...ker nič ne gori.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vga kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101409 (1071) uvz123
»

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Oddelek: Loža
233328 (2665) WinXP
»

Nov članek: urejanje napajalnih kablov

Oddelek: Novice / Nova vsebina
131984 (1984) GUFY
»

Urejanje napajalnih kablov (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
536783 (5268) Keyser Soze
»

se spomnite modifikacije modri led/sneg.....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71146 (917) Sahel

Več podobnih tem