» »

UltraATA/133 standard rojen

UltraATA/133 standard rojen

X-Bit Labs - Imate radi hitre diske? Od danes naprej jih boste imeli še raje, kajti Maxtor je postavil temelje novemu UltraATA/133 standardu, ki teoretično omogoča 133 MB/s prenose. Trenutno so lastniki licenc že VIA, SiS, Promise in Silicon Image, ki bodo nov standard uporabili v svojih krmilnikih in chipsetih. Maxtor pričakuje, da bo asimilacija celotnega trga trdih diskov z novim standardom končana zgodaj leta 2002. Glavne lastnosti novega standarda so sledeče:
  • teoretično 33% večji prenosi kot pri UtraATA/100 standardu

  • Združljivost s standardi Ultra ATA/33, ATA/66 in ATA/100

  • Nov standard uporablja isti 40-pinski kabel, kot pri UltraATA/100

Novorojeni standard izgleda obetaven, vprašanje pa je, kako se bo obnesel v praksi (primer: prehod iz UltraATA/33 na UltraATA/66 ni bil ravno bleščeč). Spet: počakajmo na prve teste.

5 komentarjev

frudi ::

ah, super... sedaj se bo lahko neizkoriščenost diskovnega kontrolerja zvišala iz 60% na 75% :(
in spet bo en kup bedakov spraševal, ali se jim splača menjat plato, samo zato, ker bi nova podpirala ATA 133 namesto ATA 100 in koliko bodo s tem profitirali... skratka, še en marketinški NATEG, enako kot je bilo že z ATA 100...
trepetam iz vznemirjenja... [:\]

slycer ::

Jup! Ker sem bolj konzervativen človek bom še sam podal primer o prehodu iz UltraATA 33 na UltraATA 66. V teoriji je stvar izgledala fino, pozneje pa se je izkazalo, da je UltraATA 66 v nekaterih pogledih celo počasnejša (!) od UltraATA 33. Samo kaj moreš, razvoj narekujejo velike korporacije (točneje Maxtor), ne pa mi nepomembni računalničarji :(.

Dexxx ::

se stinjam

take care for your asses. obeta se nam nov MASOVNI NATEG.

Justy ::

Ma teli ATA standardi so res kar nekaj. Ma frend 66 pa mu dela resno opazno pocasnej od mojih 33. Pa sem mu kabel dal noter svojega 40 zilnega namesto 80 zilnega (ata 66, 100..) pa mu je skor pol hitrej disk snemal......;(

SaTaNIsT ::

Hja men še vedno ni čist jasno, čeprav sem elektro stroke, v čem je fora 80-žilnega kabla, jst mam običajn 40-žilni kabl pa mi ATA66 dela čist normalno. V bistvu mi s tistim kablom "slave" enote sploh ni uspel pripravit do pravilnega delovanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako velik disk v stari PC?

Oddelek: Strojna oprema
111866 (1563) kixs
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161387 (1214) SkIDiver
»

UltraATA ???

Oddelek: Strojna oprema
51354 (1293) lambda
»

Disk pa kontrolerji

Oddelek: Kaj kupiti
111141 (1046) CaqKa
»

UltraATA/133 standard rojen

Oddelek: Novice / Diski
51807 (1807) slycer

Več podobnih tem