» »

MENJAVA ventilatorja na Thunderbirdu;

MENJAVA ventilatorja na Thunderbirdu;

MaD_Mavr0 ::

Razočaran sem nad hlajenjem Crome Orba na moji ABITKi KT7a; temperaturo mi v kakšnem gamu ali full obremenitvi vrže na 58°C; menim, da je za to krivo ohišje zato sem že dal post za menjavo ohišja zdaj pa me še zanima, kakšen cooler mi svetujete ???!?!???

>>Všečn na papirju s karakteristikami mi je "DRAGON ORB3 od www.thermaltake.com:

>:D
Predvsem me zanimajo izkušnje z ropoti (saj si želim tiho delovanja ventilatorjev), hlajenjem, razlikami v coolerjih, kakšne paste uporabljate pri montaži, triki in nasveti iz real dela;:\
>>Power of Radeon<<

Malecky ::

Jaz ga mam že naročenega D. ORB3 cena je full ldobra na JAE jih bodo imel naslednji teden za 4500SIT kar sploh ne morem verjet ker je Mini copper orb 6000SIT.

Testi zele dobri 2 stopinje ali tri za Swiftech MC462

krucymucy ::

Ne vem, ampak meni se zdi, da je ta dragon orb, spet en tak cooler, ki je za enkrat gor dat, pa nikol vec dol!!!
Enako zaponko ima kot Corb - za to pa vem da je za en k***!!!

Volcano mi služi cist dobro!!!

ChiefThunder ::

če dobr pogledaš, vidš da ma tak zatič, da ga s šrafencigerjem losaš. dragon orb že, sam kolk je pa tole kj glasno, kokr jz vem, se zgornji fan vrti s 7000 o/m... :O
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

krucymucy ::

ChiefThunder: Pri vocanotu je dobr to da lahko sponko zamenjas (oz. jo naredis sam)
Pri corbu sem jo pa se neki casa lahko ravnal, potem pa ni sploh vec sponala na proc! Za razliko od volcano - zato pa toliksna razlika v temperaturi!!!

Binji ::

MaD_Mavr0: dej ce kupis povej kaku se obnese s tisto zaponko in glede hlajenja
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

AtaStrumf ::

Če je ta Dragon Orb3 kaj podoben Mini Copper Orbu, kar mislim da je, saj je skor isti samo da ma gor tanov 7000 RPM vent, pol se ga boš kar fajn naposlušal. Jaz sem mojga dol vrgu ker mi je razrahljal šraufe na mamaplatki in pol mi je cel comp vibriral to pa je bilo neznansko neprijetno za poslušat. Problem tu je masa saj je zadeva iz bakra, no vsaj osnova, tko da ma, se mi zdi, okrog pol kilce tak cooler. Če maš dobr ohišje in nadstandardne živce bo mogoče še šlo.

Pomaga tud če si mal naglušen al pa imaš comp. v drugi sobi.:D

Malecky ::

Za primerjavo Delta pri 7000rpm laufa pri 46dba Dragon orb pa pri 36dba verjetno zaradi ohišja okoli venta ki je sam za okras.

Zaponka je pa odlična le dol je jo težko dobit.

Hladi odlično kot sem že napisal, za 4500SIT bo odlična izbira proti Swiftechu ki je 1000ATS hladi pa za par stopinj bolje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vulcano 6Cu+ ali Dragon ORB 3 ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81058 (874) JohnyB
»

Vulcano 6cu VS 6cu+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211532 (1119) Jux
»

Super mini orb vs. Dragon orb

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9901 (774) G[e]c
»

now computer - very soon!

Oddelek: Kaj kupiti
191856 (1530) Daishi
»

Kateri hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231309 (974) element

Več podobnih tem