» »

AMD pošilja 1.5GHz čipe v škatlah od 1GHz procesorjev?

AMD pošilja 1.5GHz čipe v škatlah od 1GHz procesorjev?

The Register - Očitno so Athloni (Thunderbirdi), ki so sposobni doseganja hitrosti 1.5GHz in več, že v prodaji!
Vendar se še ne prodajajo kot 1.5GHz modeli, temveč kot navadni "stari" 1GHz in 1.33GHz verziji. Takšni procesorji nosijo oznako AXIA in so glavni razlog, zakaj so nekateri overclockerji uspeli spraviti svoje Athlone na tako visoke frekvence.
Nek angleški overclocker je povedal, da so takšni procesorji na voljo že nekaj tednov, vendar so to samo tisti procesorji, ki nosijo oznako AXIA!
Procesorji s to oznako naj bi bili sposobni doseči hitrosti 1.5GHz že z normalnim hlajenjem (ne mislim na neko ultra voda+peltier kombinacijo, ampak samo malce boljše zračno hlajenje)!
No, če kupujete nov procesor (Athlona), poskusite dobiti takšnega, ki ima oznako AXIA!

P.S.: Menja kdo Athlona z oznako AXIA za navadnega 800MHz?

10 komentarjev

Klemenn ::

Evo ti A.L.T. take novice hočemo (saj jaz) tako naprej

PsiHO ::

sam to je ze stara novica
drgac pa kul ti kr pis pa pis
sej ves vaja dela mojstra in ti bo zihr med njimi
ce pa novs pa mene poklic se bom jest mal zmenu:D

A.L.T. ::

jebediah: sj js ne pišem novice sam zate! js pišem pač tisto, k se mi zdi da bi lahko blo komurkoli zanimivo!!![:]
Ja, sm se spomnu da je bla neka bežna novica glede AXIA oznake že objavljena, sam to da se da tak OC pa to ni pisal...:D (treba zadovoljit dnevni minimum!):D

||_^_|| ::

nevem, ampak men so od A.L.T. novice ful nore

ChiefThunder ::

Ej stari, sej je kul, sej ni pene. :D Kr tko naprej...

AndrejX ::

Pa dajte se no nehat obregat ob A.L.T.-a. Fant bi rad postal reden novičnik - in kaj pol. Malo več podpore, da bo lahko pisal novice, ne bi škodovalo...

CANSER ::

Greetings!

FYI: besedica "AXIA" v klasicni grscini pomeni "zaklad" :). Zdaj mi pa vi povejte, a se je fantom pri AMDju samo v uber usralo, ko so zbirali oznako za te procesorje, al je blo to namensko?

CANSER out...

Huey P ::

Če kdo hoče menjam mojega Durona 600 za tega Athlona z njegovim doplačilom :D:D:D A.L.T. dobro si se odrezal...

Klemenn ::

Ja sej je res, da ne pišeš sam zame kakor za koga.|O

Luka Percic ::

Zakaj sploh enotedenska preizkušnja? Sej se je že zadosti izkazal! 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OC TB 1000mHz

Oddelek: Navijanje
161061 (823) jurcek
»

KJE AMD TB 1GHZ pri nas?

Oddelek: Kaj kupiti
61033 (920) levvvis
»

Konfiguracija idealnega igralnega sistema!

Oddelek: Kaj kupiti
9844 (716) Quake
»

Raziskava AMD AXIA Thunderbird-ov

Oddelek: Novice / Procesorji
61488 (1488) luni
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271604 (1374) evoice

Več podobnih tem