» »

Nov članek: Osnove delovanja zvočnikov

Nov članek: Osnove delovanja zvočnikov

Prerez ušesa

vir: Kvarkadabra
Slo-Tech - Vedno sem menil, da nisem t.i. avdiofil. Subjektivno mnenje na stran, Janez alien-w Nučič in Peter perci Grum, naša VisokoCenjena™ in PriDeklinahPriljubljena™ admin in tajni policaj sta v potu lastnega obraza spisala članek o osnovah delovanja zvočnikov. Branje obvezno!

16 komentarjev

Spc ::

Jaz sem naredil svoj prostorski zvok ki se sliši boljše kot Dolby Digital 6.1 poimenoval sem ga Spc Direct X Sound System - Expanded Stage 7.0. Kodek, ki je analogen pa sem poimenoval X Drive II ..
Več informacij: http://www.spcsoundstudiolaboratory.iwa...

8-O

Tr0n ::

Hmm?

hatch ::

Avtor clanka je zanemaril zelo slab izkoristek dinamicnih zvocnikov. Namrec pri dinamicnih zvocnikih se le ~15% elektricne energije dejansko prenese v zvok, vse ostalo so izgube, ki se pretvorijo v toploto.

T.I. troblje (zvocniki za razglas) imajo izkoristek 60-70%, vendar zelo omejen frekvencni spekter.

Pozabil je omeniti, da se v cenejsih sistemih za visokotonske zvocnike uporabljaja Piezo kristalna 'tehnologija'.



Tisti PMPO pomeni samo koliko ELEKTRICNE moci zvocnik prenese. Pac navijejo tuljavo z mal debelejso zico, pa lahko stvar prenese tudi 500W.. Seveda se pa ne bo nic bolj slisalo kot pri 10W. Je pa to fajn pecka..



Ce kupimo boljse zvocnike, dobimo zraven frekvencni diagram izkoristka napram vhodni moci.

Jok3r ::

Spc kje maš kake slike, načrte[:\] ???

Lee_Nover ::

tocn tko .. kje so kake specifikacije razn enih butastih imen pa slikc
od Dolby Digital 6.1 se pa itak dst 6.1 velik bols slis
sej vsi k saj mal poznajo te zadeve poznajo tut razliko

alien-w ::

Hatch: glede toplote in izkoristkov: v to se nismo spuščali pri nobeni vrsti zvočnikov, tako da smo to izpustili tudi pri dinamičnih.
glede piezo električnih kristalov: zadeva je precej zapletena in prvotno je bil namen pisati tudi nekaj o njih, a na koncu sva se odločila, da jih izpustiva, ker za razumevanje delovanja zvočnikov niso bistvenega pomena. Sicer pa so vseeno ti kristali dokaj nerazširjeni in se uporabljajo bolj v recimo glasbenih čestitkah in zelooo poceni zvočnikih in piskačih.

PMPO: ponavadi pametni ljudje v tovarnah raje dajo manjšo tuljavo, kot pa večjo - saj veš, vse strami k minituarizaciji in racionalizaciji.

diagram: res je, se strinjam ... s temi grafi sem si sam uglasil svoj sistem. Uporabna zadeva!

mrTwelveTrees ::

kje ste folk iz Texasa (beri Srednja šola Tehničnih Strok Šiška - Litostroj )
hitr tole sprintat pa nest profesorju Vrečarju, matr takoj boš dobu 5
slin slin...

kdor prvi prinese prvi melje :D

Dr_M ::

ma litostroj pa ze ni texas...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

p**** vam m****** kak si naj sprintam to? toti primož je najbolj len programer kaj sem jih do zdaj videl ej!!!

mrTwelveTrees ::

kva pa je problem to sprintat, skopiraš si v word, urediš zadevo ... slikice daš večje...
če se ti gre za šolo, se malo potrudi :)

CaqKa ::

te pa zbriši ove tabele v roku petih minut.

pizdim se zaradi tega ker ima marsikatera stran opcijo 'printer frienldy version', v člankih bi rad mel samo članek brez onih (za članek)brezveznih povezav!

alien-w ::

Hmm... fantje: BTW spodaj pise "Vse pravice pridržane!"

Spc ::

načrte ? .. hehe .. to bom jaz patentiral .. zakaj bi dajal načrte vsem da si lahko decoder naredijo ? če pa lahko služim z tem.

:D

CaqKa ::

alienw: ja kaj za sebe si nesmem sprintat? ker se mi ful ne ljubi daljših tekstov v browserju brat!

alien-w ::

zase lahko, samo prodajat ne smes pa ne smes rect, da je to tvoje delo :))

CaqKa ::

pa kaj je to sploh važno??????????? jaz bi rad mel printer friendly strani in čist nič več!!!!
bmk za vaše (tm) pa (c), jaz bi to samo rad v miru v šoli prebral al pa kdaj ko nimam cajta
kaj je printer friendly sploh na todo listi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264275138 (35731) krneki0001
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255314 (27343) fr4nc
»

Dejanska lestvica Super Pi 1M (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15336384 (25513) pablic

Več podobnih tem