» »

Problemi z ocmi

Problemi z ocmi

Cosmo ::

Sej niti ne vem ce spada to sem, namrec nimam tezav z racunalnikom temvec z ocmi. Ker pac moram biti za racunalnikom 8h+/dan (pocitnisko delo), imam zaradi tega cist rdece oci ze. Uporabil sem ze vizinke samo drzijo samo par ur prevec pa jih tud nebi rad uporabljal. Torej ali si naj nabavim filter za monitor al pa kaka ocala s filtrom?? (a obstajajo sploh?). Monitor mislim da je dovolj kvaliteten (Hansol Mazellan 700P), frekvenca osvezevanja je 85 herzov, brightness pa contrast sta bolj na temno. A ve kdo kje prodajajo kake kvalitetne filtre za 17'' monitor(cena ni vprasanje, ko gre za zdravje:\).

Hvala za odgovore

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.
  • spremenil: whatson ()

ABX ::

Uni filtri danes ne pridejo več v poštev, ker so se monitorji dosti pobolšali.

Kake kvalitete je tvoj monitor nimam pojma vendar trenutno najbolši (in dragi) monitorji imajo cevi od Sony-a ali Mitshubishi. Ti pa priporočam od Mitshubishi-ja ker je slika zelo "nežna" za oči. Sony namreč ima zelo lepe in močne barve.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

whatson ::

kot si sam dejal, maš probleme z očmi... torej tema spada ložo.. edino če tvoje oči niso del hardwara:D

glede teme:

lej, ko sem mel 14 Funai monitor sem hodil naokoli z izbuljenimi očmi, glavobolom,.. ter za računalom nisem zdržal več kot par ur...

zato sem temu naredil konec, kupil flatrona 795FTplus, ki mi na 1024x768 dela z 110Hz osveževanja in težave z mojimi očmi so takoj izgnilie.. okej no dioptrija ostaja,.. ampak glavoboli ter pekoče ter izbuljene oči so pa zgodovina... pa sem na računalu pvprečno -6 - 10 ur na dan (sliši se kot neka reklama ha?:D)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Medved ::

jaz sem mel dobre oči (v vojski sm biu v raketni enoti) in mam zdej uničene, nč ne vidm, šit, dioptrija se skoz veča iz leta v leto. Mam očala z vsemi mogočimi premazi, posebi naročena iz nemčije hmmm, draga stvar>:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Kekec ::

Kvaliteten "monitor" vse resi !

Medved ::

hm mogoče, ker pa je to, ki nč ne seva (edin mogoče ploski LCD), ampak to ni za delo z AutoCAD-om, saj zaenkrat ne.:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

asPeteR ::

In ne za špile. Ravno včeraj sem gledal 15,1' LCD sam 150.000, toda ko je tko majhen. Raje kupim 19'!

ABX ::

42' plasma monitor pride 25k mark.


Mislite, da če bom priden mi ga bo dedek mraz prinesel?

Ops dedek mraz je mrtev, shit nič ne bo :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Medved ::

zato pravim dober klasičen monitor (za zdej dokler cene ne padejo???) in dobra zeiss očala uvožena po naročilu - koštajo približno cca 30.000 sit:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

NoUse4AName ::

optika auer v MB ima ocala za delanje z racunalnikom. Najdes jo nasproti studentskega servisa, ki je zraven univerzitetne knjiznice. Brez dioptrije in s okviri vred stanejo baje okoli 18k.

undefined ::

Problem reši višja frekvenca. Se pravi naštimaj monitor na 100Hz, pa ne boš nikoli imel rdečih oči.

Koci ::

ja obstajajo filtri ra računalniške zaslone (okoli 100 do 200 mark pride en) sm baje bolj malo pomagajo. Ena od možnosti je torej povišanje frefence, druga pa, da se vsakih petnajst minut zagledaš kam v daljavo, da se ti oči sprostijo. To je za zdja še najbolj učinkovit trening.
Panta rei!!

Dexxx ::

sicer tole mogoče ne spada sm samo vseen...

Medved: tož vojsko>:D, pa leče si zrihti. velik boljše so kot špegli

Medved ::

a titota ali miloščeviča, ne vem zdej hahahaha>:D
pa še en zob so mi spulil brez veze, ker se jim ni dal popravljat. Vse to spada v zapuščino SFRJ. Mogoče bi kj dubu, če bi tožu kje v evropo?? hehe
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

BlackHole ::

Jaz ti lahko samo tole priporočam, da če že buliš v monitor 8 ur (mimogrede, jaz tudi) potem si vsakih nakaj minut naredi kratko pavzo, med samim gledanjem v monitor pa pazi da čimvečkrat (pa ne pretiravat) pomežikneš z obema, tako da se navlažijo. Jaz zaenkrat glavobolov nimam pa tudi oči me ne pečejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445798 (3812) spam321
»

očala al LCD ??!!

Oddelek: Kaj kupiti
91801 (1381) PineApple
»

korekcijska ocala.

Oddelek: Loža
242356 (1907) BigWhale
»

Očala za pred compom

Oddelek: Loža
304690 (3966) AngelOfDeath
»

Rač. filtri!!!!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
362014 (1572) OldSkul

Več podobnih tem