» »

Pasivno hlajenje grafične kartice

Pasivno hlajenje grafične kartice

Tweak Town - Grafične kartice se precej grejejo in zaradi tega potrebujejo dodatno hlajenje, ki je ponavadi v obliki hladilnih reber z ventilatorjem. A hrupa se hitro naveličamo in zato obstajajo pasivni hladilniki, ki hladijo samo s hladilnimi rebri, zaradi katerih je hlajenje neslišno. Prav temu namenu služi Zalman ZM80A-HP VGA, ki bo dodobra ohladil grafikuljo. Rebra pokrijejo procesor in celotno grafično kartico, medtem ko nimajo stika s pomnilniškimi čipi. Rezultati so malenkost slabši, medtem ko ta hladilnik zasede eno PCI mesto. Test si preberite na TweakTown.

Dodatek: Na OCAddiction pa zgoraj opisano kombinacijo opišejo še kot tovarniško rešitev.

6 komentarjev

Klampfer ::

Ga mam na GF4 4400 in lepo hladi, kljub temu da je navit na 300/650. Priporočam!

bodom ::

kolk si pa dal zanj?

thanks, LP

BaRtMaN ::

Na OCAddiction so dobil Radeona 9700 Pro s temle Passivkühlerjem in ga primerjal z navadnim Radeonom 9700 Pro. Klik!

Klampfer ::

No ja ga imam, ampak ni A verzija, katero so nardili samo zato, ker prejšnja ni pasala na nekatere matočne plošče in grafične kartice (na moj GF4 in MSI KT333 je na srečo pasalo). Kupil sem pri Mlacomu, tako da tam vprašaj za točno ceno.

Muflon1 ::

Kok to misliš da lepo hladi ? Da ti ne na zaslonu ne meče ven artefaktov sam hladilnik je pa vroč ko pes ali da se ti niti hladilnik ne segreje kaj prida?

Imam R9500@9700 pa mi sicer ne kaže nobenih artefatov ampak je hladilnik precej vroč zato mam zaenkrat na njem še en ventilator. Upam da ko bom dal Zalmanovo pahljačo še na procesor in bo čez oboje skupaj pihal on velik zalmanov ventilator da bo pol kul tud kar se temperature tiče.

the_unborn ::

ce bi na to zadevo vrgu se en 92mm vent (silent mode seveda) bi moglo kar dobro hladit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasivno hlajenje ATI 9100 64ram?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71026 (922) suntrace1
!

Zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1344885 (38781) StajercSSS
»

bakrena rebra in cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151664 (1487) kuglvinkl
»

hitrost rama na sapphire atlantis 9100 64MB

Oddelek: Navijanje
151217 (933) Iztirjenec

Več podobnih tem