» »

Thoroughbred B0 1600+

Thoroughbred B0 1600+

X-Bit Labs - Advanced Micro Devices ali krajše AMD so danes dodali na listo svojih procesorjev, grajenih na Thoroughbred B0 jedru, še 1600+ različico procesorja. Odslej so vsi AthlonXP procesorji z 256 KB L2 predpomnilnika grajeni na tem najnovejšem 0,13-mikronskem jedru. Novonajavljeni procesor teče pri nazivni napetosti 1,6 V in porablja do 48,5 W električne energije za svoje delovanje. Maksimalna temperatura, pri kateri se jedro še ne stopi, je deklarirana na 194 F oz. 90°C. Več o tem.

8 komentarjev

kuglvinkl ::

Me prav zanimajo OC sposobnosti :)

Definitivno postaja TbredB novi Duron. Veliko moči za malo denarja.
Your focus determines your reallity

frenk ::

Kva pa 1.5V? A ni blo rečen da bojo na taki voltaži? To je pa sam 40 toplotnih Wattov:D. To se bo pomoje kr dobr navijal.

Dr_M ::

silicij se tali pr cca 200°C.
:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tarzan ::

Kadi se pa že precej prej :P

SkyNet ::

Ok, lol, nekega dne sem prižgal računalo in nisem vedel da mi ventilator na procu ne dela več! Pognal sem bsplayer in začel vrtet nek filem nakar je računalo začelo piskat in zaštekalo. Naredil sem hard reset in že v bisou mi vse skup freezne. Še enkrat resetiram in grem v sosednjo sobo za 5 minut, ko pridem nazaj se mi zdi nekam vroče okoli računala! Izklopim računalo iz štroma, potiman na rebra na procu in pizda prokletleta speku sem se kot še nikol v življenju in to na hladilnih rebrih!! Kakšna temp. je morala biti šele v jedru ko je bil rač. še prižgan!
Tko da 90° my ass :P
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Dr_M ::

kadit se zacne okol 250-300°C.:D :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

McHusch ::

Glejte, teh devetdeset stopinj je uradna meja. Jest osebno ne bi gonil procesorja niti pri 70°C, dasiravno procesorji navadno tudi kratkotrajna ekstremna povišanja preživijo. Probajte. ;)

Tarzan ::

He he, ne kadi se iz jedra. Poskusi, kaj se mu bo dogajalo, če daš dol cooler. lepo se bo zapekel pomoje>:D , soba pa bo polna svežega plavega dima:D

Sem sprobaval in ugotovil naslednje. Pri 90°C T-bred B ne deluje več, je pa precej aktiven še pri okoli 85°C (takrat je mojega ponavadi infarkt). Stvar je drugačna pri Palominih. Palomina 1600+ sem gnal na vso moč pri nad 2.2V in gledal stabilnost sistema. Crk se je zgodil pri spoštljivih 93 - 97°C. Razlika je zaradi MBM, ker nisem naštimal na dovolj kratek interval.

Do not try this at home, we are trained proffesional (loonies)>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj clovk lahko da na NF7

Oddelek: Strojna oprema
121168 (833) dejansan
»

amd athlon xp 3000+ 333/400

Oddelek: Strojna oprema
211384 (1182) Sami
»

Novi Celeroni naprodaj

Oddelek: Novice / Procesorji
101649 (1649) Dr_M
»

Vsi Athoni XP s Thoroughbred jedrom

Oddelek: Novice / Procesorji
81851 (1851) DeLonghi
»

Morgan zunaj 2

Oddelek: Novice / Procesorji
61822 (1822) Boško

Več podobnih tem