» »

Hitra, hitrejša, najhitrejša grafična kartica

Hitra, hitrejša, najhitrejša grafična kartica

X-Bit Labs - Leto 2003 se bliža koncu in tudi v računalniški branži se je pričelo ocenjevanje im premlevanje dogodkov ter izdelkov leta. Na X-Bit Labs so si takó ogledali devet najhitrejših ATI-jevih in nVidiinih grafičnih kartic letošnjega leta. Na oseminštiridesetih straneh so v šestnajstih benchmarkih preizkusili Radeone 9800 XT in PRO, 9600 XT in PRO, 9500 PRO ter GeForce FX 5950 Ultra, 5900, 5700 Ultra in 5600 Ultra. Rezultati tega obširnega testa so pokazali, da naj bi bile nVidiine kartice nekoliko hitrejše in primernejše za profesionalno 3D-oblikovanje, ATI-jeve pa podpirajo večje število novejših tehnologij in imajo lepšo sliko. Presodite sami!

13 komentarjev

Rambo ::

Ati kartice imajo lepšo sliko :P :P :P :P

boštjan ::

kako lepo je videt da 9500pro še ni za staro šaro8-)

Filo ::

ja pa ja

Magic1 ::

Jaz imam Ti4200 pa mi še vedno vse dela na full details. Pa samo 23k sem dal zanjo pred pol leta:P

Dr_M ::

ja. ampak ko uklopis af in fsaa se zabava konca...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Magic1 ::

Seveda, pri resoluciji 1024x768 je pa taka razlika če vklopiš fa in fsaaa, da bom kar v trgovino laufu :P pa da ne pozabim povedat da je itak dnarja vedno preveč|O

Dr_M ::

sarkazem je tuki povsem odvec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

planetparty ::

9500pro je prehitel celo 5900 v nekaterih testih, da o 5600 ne govorimo.

Po moji presoji so bile kartice 9500/9500pro najboljše kartice vseh časov (glede na ceno). Več kot 1 leto za izdajo če veno sekajo, še posebej pri vklopljenem glajenju robov.

Za mene to ni presenečenje, saj takrat se je Ati močno trudil, da izda "pošteno" dx9
kartico, prekosili so pa sami sebe (hitrejej dela od 9600pro)

Dr_M ::

cist odvisn kok ma ati driverje pohekane >:D >:D
joke.

sej bi tut sigurno ksno stvar najdu, kjer bi bla fx5200 hitrejsa od r9800xt...pa se zmeri nebi bla fx5200 najbolsa. stekas?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rambo ::

:)) Tako je

Romčy ::

Magic1 ja, ja sej sem imel do pred kratkim tudi sam 4200 Ti, in vem kako laufa vse na full. Sej ne rečem da je to karta za v smeti ampak pri kakih zahtevnih igrah moraš kar krepko spustit detalje drugače gledaš dijapozitive.

Magic1 ::

Romčy: Upam da ne stejes ti kakšnik doom3 demo med špile.

Rippy ::

Jst sm ševedno na Geforce 3 Ti200 , in če mene uprašate mi je tko kr fajn. Polek emocijalne vrednosti (kupu tkoj ko pršla v slovenijo dau 70k :D ), zadeva ševedn use zadovoljivo hitro poganja, in bom še nekaj časa na njej ostau.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia Quadro vs. ATI FireGL

Oddelek: Novice / Grafične kartice
204635 (3779) PrimozR
»

Grafična kartica 30k-40k

Oddelek: Kaj kupiti
431754 (1072) N-E-O
»

ATi X700 XT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
202585 (2585) Tilen
»

Koliko vatov?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62038 (2038) Mavrik
»

Radeona 9100 na preizkušnji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71888 (1888) AtaStrumf

Več podobnih tem