» »

KDE 3.2 izšel 3. 2

KDE 3.2 izšel 3. 2

Slashdot - Končno je izšla nova in težko pričakovana različica namiznega okolja KDE 3.2. Besedilo uradne objave promovira predvsem novosti v izdani različici, ki jih je ogromno, vendar je zaradi preobremenjenosti strežnikov trenutno skoraj nedosegljivo. Poleg odpravljenih hroščev in novosti se KDE 3.2 lahko pohvali tudi z izboljšano odzivnostjo, saj je po prvih preskusih sodeč bistveno hitrejši od predhodnih različic. Na voljo so prvi namestitveni paketi za priljubljene distribucije in tudi izvorni paketki, seznam strežnikov pa se nahaja tukaj. Nova različica najbolj priljubljenega namiznega okolja za Linux in Unix je skoraj 90-odstotno poslovenjena in bo prisotna tudi v novi različici Slo-Tech GNU/Linuxa.

Na novico sta nas opozorila tudi gr3_g0r in gasperino.

19 komentarjev

Tito ::

Dolgo smo čakali na to novico... Že kar par ur je tole zuni...

Kostko ::

uf ja, kde mirrorji so čist preobremenjeni ;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

BigWhale ::

SCREENSHOTS! WHERE ARE THE SCREENSHOT?

kiklop ::

saj vseeno kakšen dan prej ali pozneje

upajmo, da bomo kmalu tako daleč, da se bo linux lahko uporabljal tudi kot sistem za namizni računalnik

Brane2 ::

A se motim ali ima Gentoo ves emergeable softver na svojih serverjih ?

Ce je temu tako, potem smo na konju... >:D

Na zalost tega ne morem sprobat, ker mora biti moj stroj se vsaj nekaj ur v WInsih....

Eheeej, pa saj na notesniku mam tud Gentoo. Gremo hitr probat...

Road Runner ::

kiklop: in zakaj se zdj ne more?

Trubadur ::

upajmo, da bomo kmalu tako daleč, da se bo linux lahko uporabljal tudi kot sistem za namizni računalnik

???
debilna izjava,če jo lahko prosim potrdiš
Berite Thomasa!

Trubadur ::

najbl na kura* mi pa gre k usi govorite neki čez microsoft,še zmer ga pa uprablate;(
offtopic
Berite Thomasa!

kiklop ::

Racer D: no ja razlogov je kar nekaj
trenutno vlada velika kriza pri grafičnih upravljalnikih namizja (KDE, GNOME) sicer so alternative ampak..
enostavno če želiš poganjat eno izmed teh namizij v Linuxu, pa lahko maš stroj več kot 2400Mhz 512 Mrama
maš občutek, kot bi delo na računalniku 486, 386 odzivnost katastrofalna
aplikacije se nalagajo dolgo, boh nedaj da slučajno zaženes openoffice dvakrat
seveda se, dajo te stvari izboljšat ampak potem moraš vložit čas prevajanje jedra, čiščenje sistema nekaj dni dela
kar za hekerja, računalničarja ni problem, ampak navaden uporabnik
čeprav prisegam na linux, z roko na srcu nikakor nemorem priporočit Linuxa, nekomu kot delovno okolje
se pa stvari zelo hitro izboljšujejo, hitrje kot pri M..... in se zna zgodit
da bo Linux to in bo potreboval še čim več kvalitetnih aplikacij :) (upam, da čim hitreje)

moj_nick ::

@Trubadur

Kaj pa ti veš... :\
110111001001010001010000

BigWhale ::

> najbl na kura* mi pa gre k usi govorite neki čez
> microsoft,še zmer ga pa uprablate
> offtopic

Jest ga tri mesce nisem, pa je disk samomor naredil!!!

;>

Brane2 ::

@Trubadur:

Jaz Winse uporabljam samo za par kriticnih stvari, ki mi v Linuxu (se) ne laufajo:

-Proklik
-Peachtree (knjigovodski softver)
-kje kak special Win softver, kot je denimo Protel itd.

Kar se samega okolja tice, mam KDE veliko raje kot Win2000. OO ne uporabljam, razen ce res moram (crapware) .

Drugace pa sem v Linuxu recimo 70% casa...

Trubadur ::

Kaj pa ti veš...
???

brane2 sej ne usi sam večina pa...
Berite Thomasa!

MrStein ::

"zaradi preobremenjenosti strežnikov trenutno skoraj nedosegljivo"

Kaj če bi jih kdo obvestil o obstoju bittorrent-a ? ;)

Brane2 ::

Ravnokar sem ga emergeal na notesniku. Hmm. Stvar se vsaj pri meni nalaga pocasneje, je pa mozno da je to zaradi pocasnega diska ali pa ima tezave s konfiguracijskimi filetki od 3.1ke.

vse dela vsaj na prvi uc bolj ali manj enako. Je pa tudi res, da sem se z novo mizo ukvarjal kakih 5 minut pravzaprav nisem veliko videl.
No, Konqueror definitivno dela bolje. Kakorkoli ze, ce bo manj bugov kot v 3.1ki bom zelo zadovoljen, Konqueror pa je pika na i.

Pravzaprav, ne. Pika na i je Kontact, ki ga 3.1ka serijsko ni imela.Stvar ja videti zelo lepo in več kot ustrezen nadomestek Outlooka, vsaj za moje potrebe. Ima tudi vCARD import,, tako da bi se moralo dati importat podatke iz Outlooka. Bo treba se probat...

Jebiveter ::

No, in smo docakali... :)
Imam pa vprasanje za vse:
A se je kdo lotil compilat vse skupaj iz sourca in predvsem koliko casa vzame vse skupaj?

Pa se to: A so kaksni problemi glede config fajlov? A je priporocljivo, da 3.1 prej popolnoma odstranim?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Road Runner ::

kiklop: iz svojih izkusenj ti povem le toliko, da sem delal nekaj malega z redhat9 na 600mhz, 512mb ram in se mi je zdela hitrost primerna, GUI lepo odziven kot mora biti, odpiranje programov se pa ne spomnim cist, sam ce bi blo zlo pocasno bi si zapomnu najbrz. S tem da je redhat9 baje dokaj "pocasna" distribucija. ne vem pa kako je s kde/gnome samo mislm da je en manj pozresen kot drugi
ti to govoris iz dolocenega primera ali si preizkusil ze vec sistemov/distribucij. mislim da dokler mas dost rama nebi smel met problemov s hitrostjo.

moj_nick ::

@Trubadur

Nekateri smo M$ free ;)
110111001001010001010000

ješ ::

sem skompajlal kde 3.2 na gentoo linuxu :) mislm da je bilu okoli 10 ur na athlonu 2000. Imam občutek da je gnome še vedno hitrejši


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel KDE 3.3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152709 (2709) BigWhale
»

KDE 3.2.2 -- še bolj slovenski

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92982 (2982) OwcA
»

KDE 3.1.5

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
51964 (1964) moj_nick
»

Odgovor na GNOME 2.4

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92053 (2053) norvalk

Več podobnih tem