» »

Predavanje: Mozilla - učinkovita raba interneta

Predavanje: Mozilla - učinkovita raba interneta

Kiberpipa - Če ste med brskanjem po internetu kdaj naleteli na kakšno okno, ki se je odprlo kar samo od sebe in vas povabilo na obisk kazina, in če ste med branjem e-pošte dobili pozdrave od Muse Mohammeda iz Nigerije, pa vas vse to niti za trenutek ni spravilo v slabo voljo, potem vam ni potrebno nadaljevati z branjem. Če pa želite poskusiti udoben internet in ga sploh zares spoznati, vzemite rdečo tabletko.

V torek, 13. aprila 2004, se bomo ob 20:00 na predavanju v Kiberpipi soočili z Mozillo. To je zbirka zmogljive internetne programske opreme, ki vključuje odličen spletni brskalnik, odjemalec za elektronsko pošto in branje novic, urejevalnik spletnih strani ter orodje za spletni klepet. Deluje v okoljih Windows, Linux, MacOS in mnogih drugih, njena izvorna koda pa je prosto dostopna. Glavne odlike Mozille so brskanje z zavihki, varovanje pred nadležnimi oglasi in virusi, nadzor odpadne pošte ...

Tečaj je brezplačen. Za udeležbo se je potrebno prijaviti na naslovu matjaz@owca.info.

16 komentarjev

undefined ::

Skoraj sem dobil sladkorno ob branju uvoda (prve polovice) te novice.

mathjazz ::

Priporočam da Slo-Techa več ne bereš, ker bodo drugače pošle zaloge Icezulina.
www.getfirefox.com

undefined ::

Bom, ko boš enkrat edini pisec novic.

mathjazz ::

Vse se da zment ;)
www.getfirefox.com

attackiko ::

Aja..tudi drugi poznate Musa? No midva trenutno sklepava en dober posel.. samo ne smem govorit o detajlih.. hihi

moj_nick ::

Vsi bentijo, kako smo slabo računalniško pismeni in da večina folka sploh ne zna z računalnikom delat. Potem pa se najde nekdo, ki organizira zastonj tečaje, ga pa spljuvajo :\
110111001001010001010000

gazda ::

Moti me predvsem tekst: vsebuje odlicen spletni brskalnik. Ostalo niti nisem uporabljal, tako da ne bom komentiral. Vendar za profesionalno delo Mozilla odpade. Kdorkoli razvija software, ki mora biti kompatibilen z mozillo me razume (razni applet, java, parsing, crashing problemi ;(( ) Ne razumem kako jo lahko toliko ljudi hvali. Sam sicer uporabljam Firefox.

mathjazz ::

gazda: za profesionalno delo Mozilla odpade? A se hecas? :D

Kar se tiče prikazovanja strani pa velja mozilla == firefox, tako da ...
www.getfirefox.com

minmax ::

Ja pošljite svoje punce, sestre, brate in mame...

al se bojite, da bodo kaj znali, česar vi ne?

undefined ::

> Ja pošljite svoje punce, sestre, brate in mame...

Minmax, sem jih na tvojo pobudo pobaral, pa so me le čudno pogledali v smislu: "Kaj ti to resno?". :D

minmax ::

theman: in si jim povedal, da bodo lahko če prečepijo dve uri na tečaju, v naslednje pol leta prihranile recimo najmanj nekajkrat več ur, ko bodo iskale kake informacije preko interneta?

drugače pa... ravno to je problem 'funkcionalne (spletne) nepisemnosti" ... da nihče ne vzame resno tega, da se je tu dejansko kaj sploh za naučit. in da tudi tisti, ki dejansko to vedo, ne povejo tistim, ki bi jih morali razsvetlit, torej manj posvečenim v internetnih tehnologijah.

Tomay ::

Sicer na tem računalniku uporabljam mozillo 1.6, na večini ostalih kišt pa opero, ki je za moje pojme malo boljša (v mozilli manjka open in background...)

Ima pa opera najbolj brezvezno pošto tako za ie outlookom.

Najbolj kul pošto ima old skull netscape 4.8 potem pa mozilla.
Voodoo 4Ever

minmax ::

tomay: s katerga planeta si pa ti padel, da naj bi v mozilli manjkal open in background ? jaz to ves čas uporabljam...

hint: v preferences moraš pod tabs nastavit, da ti cntrl klik ali klik s srednjim gumbom odpre v backgroundu...
firefox ima to že po defaultu

undefined ::

> theman: in si jim povedal, da bodo lahko če prečepijo dve uri na tečaju, v naslednje pol leta prihranile recimo najmanj nekajkrat več ur, ko bodo iskale kake informacije preko interneta?

Ne, ker lažem pa ne.

gazda ::

mathjazz: probi razvijat activex za IE in applete za Mozillo. Saj ne recem da je samo problem v Mozilli. Tudi Java je svoja zgodba, ker je prepocasna (beri: predolgo traja da se JVM lepo zloada in applet). Ampak na koliko nacinov lahko usujes Mozillo je neverjetno (testirano na 1.4,1.5,1.6,1.7a, 1.7b). Sorry stabilnost je trenutno pomojem najvecji problem. Saj za normalno delo je, ampak vljuci v to applete, digitalno podpisane komponente, delo z xml-jem, ipd. Obup je vse kar lahko recem. Pa nisem en mulc za microsoft da ne bo pomote ;) . Sicer pa parsanja strani in podobno nikoli nisem pljuval (uporabljam firefox, ceprov ni ravno isto, ker ima firefox se vedno tezave obcasno).

undefined ::

Ja, delim kar enake izkušnje kot gazda. S tem dodatkom, da celo flash animacije v Mozilli požrejo več procesorskega časa kot v IE. Druga težava je cache; ko se ta enkrat zapolne, je enako, kot da ne bi obstajal (se ne resetira in staro se ne bere več iz njega).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wikipedia.de trn v peti nemškemu poslancu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
95286 (4273) ender
»

Božiček rahlo drugače

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
144423 (3451) vrtnyka
»

Raziskava o odnosu do oglaševanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
717995 (6728) poweroff
»

Tečajček uporabe Mozilla Composer

Oddelek: Novice / Brskalniki
92346 (2346) CaqKa
»

Mozilla - udoben internet

Oddelek: Novice / Brskalniki
92130 (2130) Frgazor

Več podobnih tem