» »

overclockanje voodoo-ja 3

overclockanje voodoo-ja 3

Turce ::

Zdravo folk. Mene zanima kje bi dobil kakšen dober programček za navijanje rama pri voodoo-jih 3>:D

element ::

Najbolš je, da ga flešneš na V3 3500. Najboljši rezultat. Navijaš lahko s programom 3dfx overcloker, ki ga najdeš na tej strani pod download sekcijo. Ne splača se navijat, rajš fleši. Poglej pod trike. :D

krucymucy ::

Ja res je! Bolj se splaca flashat - nekateri so ga celo V3 2000 spravil na v3 3500 8-O
Jaz ga nisem mogu ker sem mel 3k na 3,5k pa se mal navitga za povrh:D

ABX ::

Moj vudu je včeraj krepnil. Pokazal navpične črte v 2D in v 3D blokira.

Mah ja no, sej mi bojo dali kaj druzga, garancija pa to...


Aja, bil je odlično hlajen in navit na 170Mhz.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andro ::

Jaz mam navitega na 189 Mhz z 3Dfx overclock-erjem.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Marjan ::

andro kako ti je pa to uspelo, a mas vodno hlajenje? kerga v3 pa mas?

sam neki se ne vem, osnovni takt je:
-v3 2000: 154MHz
-v3 3000: 166MHh
-v3 3500: ???

kdo ve? a sem se kej zmotu?

------
sam imam v3 2000@3000 @170MHz, z izboljsanim zracnim hlajenjem (zasede 2 pci slota >:D)

Jst ::

2000: 144
3000: 166
3500: 183

ram je enake frekvence kot core.

jst sm svojga v3 2k fleshal z modificiranim biosom od v4 navitga na 187. 3dmark2001 je pokazal 1500 na w2k. pol sm ga pa skuru in mam zdej mxa.

Method Man ::

Hmmm.... Zanima me kje dobim spisek vseh biosov in flash programcek ker tista stran ki je navedena pod sekcijo Triki za navijanje voodooja ne dela -> http://www.v3info.co.uk... Hvala za odgovor :D
.:japanska buba:.

ABX ::

Kliknime nežno.


Sicer pa fleshanje vudujev odsvetujem ker je navijanje preko winsov lažje in omogoča boljši izkoristek.

Je pa sicer fantastična zadeva za uničit kartico zadnji dan pred potekom garancije.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Method Man ::

hmmm napisal si -> Sicer pa fleshanje vudujev odsvetujem ker je navijanje preko winsov lažje in omogoča boljši izkoristek.

navijanje preko windowsov? :> kako se to nardi... Jst bi tut raj po lazji poti vse 8-)
.:japanska buba:.

ABX ::

Zdej sem na jobu pa se ne spomnem na pamet ime aplikacije. Ma po moje če pobrskaš malo na uni strani, ki sem ti dal, boš sigurno kaj najdel.


Seveda pa vedno preveri z kakim programom (Q3) če dejansko stvar kaj dela. Meni recimo ena verzija powerstripa ni pomagala a ma nič.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Turce ::

Bios sem že flashu sz v3 3000 na 3500. Za hlajenje sm tud poskrbu, ventilator od 586.8-O8-O
lp

element ::

UU, kok pa to kej prepiha dela? Ventič od pentiuma? :D8-O

Method Man ::

Hmmm... Stvar je taka... Jst glih hocem navit zaradi q3a :)))))
.:japanska buba:.

Method Man ::

Jow najdu sem en program V3Tweaks neki tazga... In lepo dela v winsih... Navit je pa cist u izi... Sam me zanima kok mi priporocate da navijem ce mam zdej v3 3000 na 166MHz in brez kasnga dodatnga hlajenja... Na kolk naj ga navijem, da bi lepo delal... 200Mhz bo dobr?
.:japanska buba:.

Simko ::

200 MHz? In še to brez dodatnega hlajenja? Raje ne ;c)

Method Man ::

Hmmm kolk mi ti predlagas... ene 180?
.:japanska buba:.

Simko ::

to je ze bolje, ampak vseeno daj en vent gor. sam sem imel svojega vuduja 3000 navitega na 183..pol so se pa začele pike pojavljati. Ampak sem imel gor vent. Vent. mi je crknil in sem pol probal vuduja in je bil tako vroč, da ga imam zdaj na 166 MHz....

ZanzeK_001 ::

Hmmm, a bi se dal V3 2000 najprej flešhat na 3000, potem pa še na 3500? :8)

Marjan ::

seveda, postopek je enak!

samo zbolsaj hlajenje! nujno!

Binji ::

3dfx tools si zdownloadaj (so ze prilozeni pri tazadnjh drajverjih), pol si sam potegni 3dfx overclocker dol in veselo navijej. Jst ga mam tko na 190MHz - cooler od celerona gor>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Daedalus ::

Method Man, na 200 Mhz ti voodoo ziher ne bo delal, edin če boš dal pelta gor. Men dela V3 2000@183, vent od PII gor. Največ sem probal 195 Mhz, sam je Kvaka3 zaštekala po 5 sec. igranja;(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Meni je 2000 trajala na 195 ene par tednov. Samo potem sem moral postopoma nižat do 175 ker zgleda da se je kaj kvarilo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mate ::

Ahm... Kolk vam je pa najvec ratal navit Voodooja 3? Men je ratal 195 stable.. no ja pa en manjsi hladilnik od pentiuma 3 je bil gor 8-)

_keks ::

Ne vem ce mam jest res sreco z v3 3000@3500 ampak men dela stabilno na 205 MHz:P

Enzo77 ::

Na kolk mate kej navite Voodoo3 2k in kero hlajenje, ce sploh, uporabljate?
With a license to gib :)

singular ::

ok, ne navijat z win ampak rajs flashajte.. jst ce v winskih navijem moj v3 2000 na 183 mhz dobim precej slabse rezultate kot če ga flashnem z 3500 biosom... aja, moj v3 2000 zdj dela na 200 mhz>:D nanj sm prbil en velik vent.. zravn kartice pa direk vano in pomnilniske cipe piha em 80x80 vent.. navil sm tud na 220 mhz kar je max ampak se tam ze trgajo teksture.. pogruntu sm da je pr v3 problem tud napajanje k se vekil pregreva ze navijes zato je tud dofr flashat k s tem bios pomoje tud dvigne voltazo in je v3 bolj stabilen jst sm dol udsraufu tist drekec k je na cpu za napajanje in gor dal en velk kos aluminija ker so se mi če sm mel tist tastr hladilnik trgale texture (tud pr 200 mhz se redko opaz trganje, najbrz zarad rama:) v 3dmark mam ene 1600 3d marks (moja kista c2-600@900, 192 mb ram)) .. v q3a pa z mojim configom 145 fps, moj frend(tb850, 256 rama) z gf2mx ma 140 fps z mojim configom. mal mi gre na qrac k nima tv outa in morm met eno drugo graficno ce cm na tv bult zato si bom zdej umislu gf3mx ko pride...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voodoo 3 2000-navijanje in modificiranje

Oddelek: Navijanje
281888 (1463) Paradajz_
»

voodoo3_3k -> voodoo3_3k5 ??

Oddelek: Navijanje
241242 (957) Trubar
»

Voodoo 3 2000@3500

Oddelek: Navijanje
251604 (1195) Administrator
»

Prosim pomoč pri navijanju V3

Oddelek: Zvok in slika
121105 (941) EvilK|NG
»

voodoo3

Oddelek: Zvok in slika
141152 (935) Enzo77

Več podobnih tem