» »

EU pripravlja ukrep za zaznavanje skeniranih bankovcev

EU pripravlja ukrep za zaznavanje skeniranih bankovcev

Guardian - The Observer poroča, da EU namerava sprejeti zakonodajo, s katero bi od razvijalcev programja za obdelavo bitnih slik zahtevala, da v svoje programe vgradijo programsko kodo za zaznavanje skeniranih slik bankovcev. S tem naj bi otežili ponarejanje, koda pa seveda ne bi bila odprta, pač pa tim. 'black-box'.
Seveda bo vgrajevanje takšne kode obvezno tudi za odprto programje.

Če bo taka rešitev sprejeta v EU bo veljala tudi v Sloveniji. Čeprav se verjetno marsikdo s tako odločitvijo ne bo strinjal, pa smo lahko srečni, saj smo člani najbolj elitne in demokratične združbe držav na svetu...

13 komentarjev

Ziga Dolhar ::

Ne razumem, čemu cinizem. Lahko prosim obrazložiš?
https://dolhar.si/

freserovski ::

heh, ne vidim razloga zakaj nebi mogel vsak, ki bo hotel početi karkoli s skeniranimi $$$ uporabiti stare programske opreme photoshop 7 dela vse kar delajo današnji in kar bodo delali prihodnji programi, le daljšo pot je treba uporabit :))
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Brane2 ::

Cinizem ima smisel zato, ker je baje ta koda ze v tazadnjem Photoshopu in je mularija ugnala sistem že v nekaj dnevih.

Poleg tega, pravih mojstrov to sploh ne bo ustavilo.

Če pogledaš največje mojstre pri nas, ziher niso printali denarja na laserju in zagotovo jih blokada v Photoshopu ni ovirala.

Poleg tega bo ta koda garantirano naredila preglavice mnogim, ki bodo imeli v mislih čisto legalne aplikacije, da ne govorimo o tem, koliko CPU moči bo požrla.

V glavnem, sem skrajno skeptičen. O.K. mogoče bo ustavla kakega paglavca s skenerjem a ne mi reč da je vse to potrebno zaradi njega.

Poleg tega in pravzaprav predvsem je denar cesarjeva odgovornost. On se mora ukvarjati z ustrezno kakovostjo denarja, ne pa da stroške in nevšečnosti tega prelaga na tlačane.

To situacijo je bilo moč predvideti že leta nazaj in cesar ni naredil nič. Že zdavnaj bi lahko vpeljal kakovostno plastiko (varne kartice) in imel papirni denar samo kot skrajno alternativo.

Njegov papir je slab, plačali pa bomo to mi.

In BTW: Če so Euro bankovci tako dobra roba kt pravijo, kako to da jih kopirajo ko nori in da so kopije zelo dobre, mnoge celo na ravno originalov.

Je čas za giljotiniranje tiskarja ali dveh ?

DMouse ::

Boj z mlini na veter. Sej vem da je s ponarejanjem denarja velik problem, ampak na tak način IMO ne bodo nič dosegl. Ponarejevalci so zelo iznajdljivi, tisti najboljši znajo narest celo tak ponaredek, ki ga v bankah ne odkrijejo (je bla novica na 24ur nekaj dni nazaj) !

pivmik ::

Naj raje v skenerje vgradijo hardversko zaščito in pustijo softver pri miru.
Saj vsak bo lahko odprto kodo programa priredil tako, da ne bo uporabil kakega DLLja.

Evrpa postaja Amerika.
LP, Gregor GRE^

Mate ::

Cista bedarija. Tist k je dnar kopiral profesionalno, ga bo se naprej, un k ga je skeneru, pa doma na printerju printu ga bo s tem namenom tud se naprej. Samo drugi nima velikih moznosti za uspeh.

Ostali pa... skeniranje enega lista bo pac trajalo 13 namesto 11 sekund.

Brez veze.

Ziga Dolhar ::

Brane2: "Zaradi tebe" sem se še enkrat odpravil prebrat novico in opazil, da sem jo precej narobe razumel. [Hvala :)]

> ...bi od razvijalcev programja za obdelavo bitnih slik zahtevala, da v svoje programe vgradijo programsko kodo za zaznavanje skeniranih slik bankovcev....

Razumel sem kot da bi morali izdelovalci programja za razne prodajne avtomate ipd. vdelat tako zaščito. Po reviziji se s cinizmom strinjam. >:D

Vseno pa bo priporočljivo o tem še kaj prebrat ... Kljub absurdnosti bi bilo potrebno stvari namenit a second thought.
https://dolhar.si/

BaRtMaN ::

Seveda bo vgrajevanje takšne kode obvezno tudi za odprto programje.
Izvorna koda bo torej brez tega dodatka. Downloadaš izvorno kodo, prevedeš in imaš program brez te zaščite (GIMP recimo)...

Jernej L ::

to je brezveze, ta tehnologija bi pokrila še 300 patentov ki bi jih
mi vsi freeware software developerji morali plačat??

vsak ki se gre kopiranje evrov pa itak ima v glavi dovolj pameti da
zna opensource program priredit..

kaj pa barvni fotokopirci? kaj bodo pa njim podtaknal? dll-je?

keber ::

nekateri barvni fotokopirci ti ne omogočajo fotokopiranja bankovcev, predvsem novejši.

jlpktnst ::

Vsak dan mi je svet bolj všeč.




Nekega dne bomo vsi budisti.

BigWhale ::

Precej hardware-a in software-a ze ima tako zascito...

Khm, 'zascito'...

coderock ::

Vsi nabavit majice s slikami bankovcev... kar naenkrat bo en kup zanic slik :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Observer

Oddelek: Igre
364101 (1539) oo7
»

Fringe

Oddelek: Sedem umetnosti
465193 (3232) Jst

StarCraft 2 Beta key tekmovanje #2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
684959 (4465) ahac
»

Rezervirajte si čas za dogodek Študent je car!

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
143271 (2178) CaqKa
»

[c++] standardni c++ in dogodki(events)

Oddelek: Programiranje
121668 (1493) yeti

Več podobnih tem