» »

kateri program za risanje vezij

kateri program za risanje vezij

BYB ::

Ve kdo za kakšen program za risanje shem ter da ima možnost prenosa sheme kar direkt v načrt ploščice oz vezja in da se potem tam naprej obdeluje. Do sedaj sem uporabljal eagle layout editor demo seveda. Je pa problem v tem da je pri demo verziji velikost ploščice omejena. Jaz bi pa rabil večjo ker bi delal nek ojačevalec:D Samo bi rabil kaj takega ko dela pa ni preveč zakompliciran kot naprimer novi protel.

Hvala
byb

icek ::

Protel DXP
Rider of Theli
www.air-tv.net

slawc ::

icek si slep? :\
LP, Slawc

Brane2 ::

1. Ja, obstaja. Na Linuxu je to PCB. Za Winse ne vem točno.

2. Nehajte vzpodbujati uporabo ilegalnih kopij programov. Glede na to, da Protel stane $8K domnevam da si ga tip ne bo šel nabavit samo za eno trapasto platico. Ja, lahko si sname demo, ki pa je omejen na en mesec delovanja. Če bo po tem času na plati treba karkoli spreminjat, je izgubil vse. Lahko sname crack, samo o tem nima smisla tu razglabljat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

smrco ::

Eagle je tut en od teh prohramov, demo verzija je pa omejena na velikosti platke... Mislm da 4cm x 5 cm al neki tazga... Je pa zlo enostavn za uporabo...
Smrco

dolenska ::

jst sm uporablajal protel in tango(dos)

protel je kr dober za te reči samo jst nisem delal pcb-ja ampak vezalne načrte oziroma notranjo zgradbo procesorja sm narisu. sej se itak kmal navadš.

tango je pa stari dos program tako da je zastarel, vendar je za kaksne lahke stvari čist dober.

pa na strani revije svet elektronike sem našel tut en program ki zasede zelo mal placa pa je tut dober za domačo uporabo, samo mal površno je narejen in ima kr dost hroščev.

uporabljal sm tut druge programe vendar se jih ne spomnim.

dolenska ::

program je:
Program za načrtovanje tiskanih vezij V4.2, avtor Tomislav Marić

stran pa je:
http://www.svet-el.si/cgi-bin/files.cgi

Joy ::

No ja jest sem uporabljal in še vedno uporabljam P-cad:D.
Omogoča dosti in je lahek za uporabo, ko se ga enkrat naučiš.

Sicer pa sem slišal že dosti dobrega tudi o pro-telu.

Mislim da sta oba ta programa edima profesionalna programa za risanje tiskanih vezij,:) mislim profesionalno za industrijsko uporabo.
Life is a bich so abuse it !!!

Brane2 ::

To je že fino, če si si lahko privoščil denar za kaj takega.
A tega ne moreš svetovati nekomu, ki dela šele prve korake. Tak ne bo dal $10K za program te vrste.

Saj lahko dobiš demo, samo ta je time limited na 1 mesec.

Seveda se dobi tudi crack za te zadeve, a ST ni site za širjenje wareza. Poleg tega je IMHO glupo uporabljat ilegalne prijeme pri domačih tiskaninah, saj zanje obstajajo čisto spodobne, legalne in brezplačne rešitve.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

board editor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151633 (1326) Brane2
»

program za risanje tiskanih vezij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216389 (6144) madviper
»

tango za windowse

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121514 (1286) Lisko
»

EAGLE-4.11 pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61219 (1130) TESKAn
»

Program za risanje tiskanin

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122834 (2603) Microsoft

Več podobnih tem