» »

Zamrznitev sistema - kaj bi se dalo nardit?

Zamrznitev sistema - kaj bi se dalo nardit?

Bellzmet ::

Živjo!

Comp mi po nekem času totalno zamrzne, pomaga samo hard reset. Nič se ne odziva niti tipkovnica niti miška. Kaj bi lohka bil vzrok?
Konfiguracija: matična EP-3VBM
celeron 533Mhz
1*128 SDRAM + 1*64 SDRAM
grafična ni problem (sem jo zamenjal z drugo in isto zamrzne)
mrežna, AWE64, diska sta oba sprobana na drugem compu in delata
naloženi sveži Windows XP Pro

Ima kdo kakšne ideje?

lp

Tac20 ::

Meni je zmrzoval kompjuter pa je v bistvu 100 možnosti kaj gre lahko narobe, lahko je napajalnik v kurci, mogoče matična men je npr zmrzoval pa sem potem ugotovu da je zarad grafične ampak ne zarad grafične same ampak je plata mela probleme s prov to grafično in je pol zmer zmrznilo, updejtaj driverje za vse,...prej pa še enkrat formatirja:D

Bellzmet ::

Hja bl k... je tole.

Grafična zihr ni (sem probal dve), diski niso (delajo brez problemov na drugem sistemu), napajalnik dela, formatiran je na novo, driverji so najnovejši.

Zdej je samo še procesor, RAM al pa matična...!?

lp

Scorpia ::

rami zihr niso(ni pa 100% ker windovs vrze blue screen)
naprej uklopi tisto kar nujno rabi rač. za delovanje uključno z diskom, da daš gor vinse.
probi vsako palcko rama posebi, pci imej prazno.
pred tem preveri temp. procesorja, ker pri ta starih celeronih če je bila temp. visoka, je sistem enostavno zmrznil. v bofu imaš pocen hladilnike za tvoj procesor...
probaj dati win98 gor, da vidiš ali dela kaj boljše.
nazadnje pa dej najnovejši bios.

cryptozaver ::

Odpri kisto in vrzi uc na kondenzatorje. Ce se zdijo napihnjeni, ali je okoli njih kaksna cudna snov, potem so zreli za menjavo. O zmrzovanju ne bo vec ne duha ne sluha.

(Moja izkusnja)

M4TECH ::

Bellzmet:
glede na to da maš pc iz prazgodovine je čas da nabaviš novega pa bye bye probs !!

Bellzmet ::

Comp rabim samo za predvajanje mp3-jev tko da nebi glih novga compa (zaenkrat) še kupoval.

Procesor ima temeraturo 32 stopinj, kar je v redu. Kondenzatorji (če gledam tapravo stvar) zgledajo čist v redu - cela matična zgleda čist O.K.

Sistem dela tut po par ur čist v redu samo pol pa kr naenkrat štekne. Pojma nimam kaj bi še sprobal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi zmrzne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667807 (5872) burek17
»

windowsi zmrzujejo!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
453842 (3214) bmatko
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
693934 (3165) Pyr0Beast
»

Matična plošča in počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
232099 (1811) markomad
»

Zakaj mi računalnik zamrzuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
623735 (2947) antraxxx

Več podobnih tem