» »

Pribor za fino spajkanje

Pribor za fino spajkanje

Eschelon ::

Na Rimax DivX komponento bi rad prilotal konektor za firmware flash (stvar je na izjemno nedostopnem mestu in mimogrede lahko še kaj zraven pošmelcam) za kar je moj spajkalnik veliko prevelik (star, zmahan,...). Malo sem si pogledal na Conradovi spletni strani, pa mi nič kaj ne pomaga. Prosil bi za nasvet, kje in kaj se mi najbolj splača kupit, da ne bo predrago, vendar bo vsaj srednje kvalitete (ne bi rad kupoval nečesa za stran metat). Ali rabim spajkalno postajo (mi zelo diši), ali je dovolj navaden spajkalnik. Zraven bi vzel še kako vakumsko črpalko za odstranjevanje cina, pa me zanima, če je tu treba na kaj pazit - ker stanejo od par jurjev do olala na konradu, pa nimam pojma, v čem je razlika. Pa kakšna samostoječa lupa itd... Skratka - želim cel komplet - kje in kaj (magari, kaj imate vi, in vam že nekaj časa dobro služi) lahko kupim.
Vedeti, razumeti, znati.

MarE69 ::

Najprej prijateljski nasvet: ne kupuj pri conradu. Vsaj ne pri nas. Bežen izračun za npr. tri (navadne) spajkalnike ti bo dal razliko čez 100 EUR, če primerjaš cene pri našem conradu ali v najbližjem za mejo.

Predlagam ti, da gledaš weller ali ersa. Jaz uporabljam weller pri ročnem spajkanju in sicer manjšo postajo z digitalno regulacijo temperature na sami postaji. Magnetne konice niso najbolj primerne za fino SMD spajkanje. Za odspajkovanje je najbolje imeti ustrezne glave, kar pa je zelo drago, saj rabiš praktično za vsako ohišje svojo. Cene so pa kar visoke.

Namesto vakuumskega odsesavanja si lahko za zašetek omisliš ceneno metodo z žično pletenico. S tem sicer ne narediš dela 100%, vendar si nekje na nivoju vakuuma, pa še skoraj zastonj je.

Poleg opreme pa boš rabil še dobro spajko in seveda čimboljše konice. Vprašaj še v HTE:

http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID...

spajka:
http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID...

odstranjevalec:
http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID...

Brane2 ::

Lupa:

Pred časom mi je nekdo tu svetoval model, ki ga dobiš v Bauhausu. gre za namizni model s svetilko in približno pravokotno lečo širine 17 cm.

Za lotkolm priporočam Ersino postajo. Ni sicer najcenejša, vendar gate trga.

Mogoče bi se dalo pač samo nabavt ročko, osnovno enoto s traflcem pa naredit doma...

No, vsekakor, če lahko reskiraš $$$, ne komplicirat s samogradnjo- nabavi komplet postajo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

zlabo ::

Odvisno koliko dnarja si pripravljen zapraviti.
Jaz sem dal za spajkalno postajo ERSA ANALOG 60, mislim da ene 40 jurjev, s tem da sem še ene par konic nabavu.
In povem ti, ni mi žal!

Potem odspajkovalne pumpice. A ti misliš odspajkovalne postaje ali sa tiste ročne pumpice za par jurjev?


Lp, zlabo

Eschelon ::

OK. Potlej bo ERSA. Kje mi jo prodajo? (HTE favorizira Wellerja.)
Za odspajkovanje bom vzel žično pletenico (ker postaje za to so 8-O drage).
Za lupo si bom šel v Bauhaus pogledat (thx).
Kupit sem mislil za okoli 30k, samo če bo 40k(mogoče celo malo več), bo pa 40k - če mi bo potlej dobro služila - ni panike. Veliko več pa si za to nočem privoščit, ker je stvar namenjena bolj za moj hobi in s tem ne služim denarja. 0:)

P.S.: Kje kupujete potrošni material, elektronske elemente (male količine) - Conrad se mi zdi kar hud rip-off glede tega. (HTE - kje parkirate avto, kadar greste tja?)
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

zlabo ::

Erso dobiš najceneje v BEMET-u.
Lahko naročiš na dom, poštnine ni.

Materijal kupujem v HTE-ju in IC-ju.

LP, zlabo

trully ::

Zdravo

Ravno dons sem po pošti dobil Erso RDS 80 in seka. Cena 41kSIT skupaj z dodatno špico. Analog 60 BElmet trenutno nima na zalogi vendar jo v kratkem dobi . Cena približno 30ksit+DDV, imajo pa 10% popusta.

LP Matjaž

zlabo ::

No vidš še en ki je presenečen (pozitivno) nad erso:D

Drugač pa weller: zlo dobra firma, če bi kupoval pred parimi leti, ko so imeli baje že zelo dobre konice bi vzel wellerja. Sedaj so menda konice totalen poraz.

Lp, zlabo

Brane2 ::

Kar se trgovine tiče, odsvetujem HTE, vsaj v Ljubljani.

1. Lastnica mi gre hudo na živce.

2. Folk ni slab, a zapustil jih je član, zaradi katerega je HTE dobil ime. Rafaela baje ni več tam...

3. Po mojih izkušnjah tisti material ni vedno brezhiben. So sicer dostikrat cenejši od ostalih, vendar to plačaš kako drugače.

Sedaj nabava ni tak problem, roba se dobi praktično kjerkoli. Odkar sem sam odpikal HTEja, sem se povezal z drugimi dobavitelji in robo lahko dobim po pošti po konkurenčnih ali boljših cenah kot so v HTE.

Če se vam ne da naročat iz tujine, pač pokličite recimo IC Elektroniko, Justa ali koga tretjega.
V kratkem bom imel prodajo tudi na našem websiteu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

zlabo ::

Sam sem lani kar precej hodil v HTE-ja, sem pač naredil en večji ovink iz šole.
Sedaj mam pa dobrega frenda, ki se je prepisal na litostroj, tako da vsak dan hod mim IC-ja in jaz mu dam samo spisek, nasledni dan mam material v delavnici:P fajn ne:D

Je pa meni že na prvi pogled IC bolj privlačen, pa prodajalec vsaj ve zakaj se gre.
Pa v HTE-ju sem večkrat naletu lih na enga prodajalca ki je celo leto govoru da je nov in se še ne znajde:D pol je pa isku kšno stvar 5min8-O
Hte se mi zdi mal preveč kmečki:8) sploh ko ti vrže elemente s dveh metrov na mizo...
Pa ko sem kupoval multimeter (metexa) mi je en šel v skladišče ponj in 3x napačnega prnesu, ja zmeri druzga, sam tizga ne k sem jaz hotu...

Lp, zlabo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spajkalnik

Oddelek: Kaj kupiti
244863 (4128) Filozof
»

Kje bi dobil tako stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101817 (1279) AtaStrudl
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413538 (11787) VolkD
»

utp kabel + klešče - maribor

Oddelek: Pomoč in nasveti
84012 (3844) gregor
»

Stereo slušalke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101555 (1409) Sadida

Več podobnih tem