» »

Temperatura GPU previsoka?!

Temperatura GPU previsoka?!

G-Force ::

Ker mi v moji prejsnji temi ni noben odgovoru in ker nism nikjer zasledil podobne teme, vsaj ne ene take, ki bi mi dala konkretno tempreturo jedra GPU, Vas vprašam še enkrat (mogoče ne zadnjič0:) )

Ali je v novem računalniku temperatura jedra GPU 65 stopinj Celzija (po 5urnem nabijanju NFSU2, NBA05 in FIFE05) preveč? Prag upočasnitve jedra imam nastavljen pri 120 stopnijah Celzija, ampak to itak ni tk pomembno, dokler mi temperatura ne skače tako visoko!

Grafa je LeadTek PX6600GT TDH PCI-Express vodilo(nVIDIA graf.procesor 6600GT)
Comp je pa P4 3.0 GHz
Matična GigaByte GA-8I915P-G
512 MB RAMa
Napajlnik NONAME 350W

Skrbi me temperatura, ker ne vem kok davc se lahk povzpne, da ne pride do kakšnih poškodb kartice...zato bi jo prisilno hladil, če je to po vašem mnenju potrebno?

THX za mnenja in odgovore.
LP.

P.S. Napajalnik bom menjal za najmanj 450W, v kratkem!

mitkos ::

Jaz imam podoben problem. Imam GF 6600GT od eVGA na PCIE in pri igranju iger temperatura naraste do 80 stopinj. V igri pa se začno dogajati čudne stvari. Primer pri NFS U2 se začno na ekranu pojavljati neke pike, kakor da pada listje in pojavljajo se raznorazne mavričaste črte. A je mogoče to zaradi prevelike temperature grafične kartice ali jaz nimam optimalnih nastavitev.

Primoz78 ::

Ce ste gledali kake review-je o ostalih 6800 karticah ipd. bi videli, da je to povsem normalno....saj ima omejitve nekje pri 120 stopinj kot je G-Force omenil. Moj GF 6800 GT Leadtek se pri 1-urnem nabijanju Doom3 ali HL2 segreje na cca. 63 stopinj celzija...

Lp Primoz

G-Force ::

Evo fantje in dekleta, pa sm končno najdu na netu eno pametno stran kar se tega mojga blema tiče...in sm ugotovil da ni z 65 stopinjami nix narobe, celo povsem normalna temperatura je to!

Primoz78 je mel prav!:)

Tule je link, če še koga zanima:

http://www.anandtech.com/video/showdoc....

Tule so navijal kartice...in moja LeadTekova se super drzi v teh testih! Kar sm hotu pa povedat je pa to, da kljub temu, da so te navite, nimajo tempreture dost višje od nenavitih kartic. Vsaj te tabolse 3 ne.

LP.

blblb ::

No jaz imam isti problem:
Imam GF6800GT navito na 415MHz/1.13GHz in ko laufam katerokoli igro ali benchmark program mi temperatura naraste vse do 85 stopinj. Ali lahko graficno tako poskodujem?
Zanima me tudi kateri hladilnik bi priporocali zanjo? Mogoce vodni blok??

lp,
blblb

Primoz78 ::

Pi*** ja a si prebral kaj sem zgoraj napisal?...to je povsem normalna temperatura za 6800GT!....;(( ...ce pogledas v tisto skalo temperature je meja, kjer te opozori (ali izklopi nevem tocno) pri kriticni temperaturi 120 stopinj celzija!!!!

Lp Primoz

Uros!no ::

Da ne bom odpiral nove teme. Slucajno pogledam temperaturo GPU core in ta znasa 121 8-O. Kartica je nenavita, stara cca pol leta. Prah s coolerja sem ocistil... kolk se je dalo. Verjetno mi kaj druga kot pa, da odnesem na servis niti ne preostane?.

6800GT winfast - fw 71.84

EvilDare ::

Jaz tudi nisem navijal. Imam 6800GT in prej ko sem imel original hladilnik gor je bila idle temp okoli 60-70 c. Sedaj sem pa dal gor Zalman VF700 in trenutno je 46 c. Zamenjal sem pa zato, ker se mi je zdelo da je ob igranju NFSU2 100 c preveč. Pa naj grafična še tolko prenese to je bilo preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri proizvajalec 6600gt(navijanje&temperatura)?

Oddelek: Strojna oprema
291942 (1351) Goldee
»

6800 gt gigabyte

Oddelek: Kaj kupiti
221628 (1160) alesr
»

Navijanje 6800GT na starem in sedaj na novem sistemu. (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
583919 (2663) tiborrr
»

Napajalnik-kolk močan za moj comp?

Oddelek: Kaj kupiti
131325 (977) _Dejan_
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156603 (3963) cpu

Več podobnih tem