» »

Linux zamrzne popolnoma

Linux zamrzne popolnoma

Uranij ::

Imam problem. Po dolocenem casu delanja z Linuxom(nekaj ur, vcasih le minut)(Slackware 10, kde 3.2, kernel 2.4.20) mi popolnoma zamrzne. Ne morem premikati miske, tipkovnica se ne odziva, ura se ustavi,....Najveckrat se mi to zgodi ko pozenem azureus, ni pa to pravilo. Vse kar pomaga je le hard reset in reboot. Probal sem reinstalirati Linux, posodobitve jedra pa se se nisem lotil, se ker nimam casa si pogledati kako se to naredi.Zamrznil mi je pa tudi v gnome-tu. ima kdo se kaksno drugo idejo poleg posodobitbe jedra?

Lp, Plutonij

Brane2 ::

Prechekiraj RAM z memtest86
On the journey of life, I chose the psycho path.

gpg ::

SysRq+S,U,B tudi ne prime?

alesrosina ::

Hm čist bedna: mogoče ti je pa crknu kšn ventilator v kišti, pa se kej pregreva .... preveri še to.

Kaj recimo v Windowsih (če jih imaš) se pa ne sesuva?
Če je temu tako, lahko rečem samo: hehe. :)

Uranij ::

kista je v redu, redno imam na oceh ventilatorje, temperatura je okoli 40 stopinj celzija. Problem je v tem da ne prime nobena kombinacija tipk, niti ta ki si jo navedel. Z memtestom se nisem pregledal, bom probal cez noc. V winsih teh problemov ni(se ukvarjam z drugimi problemi).mogoce bi lahko bil kaksen crv ali kaj podobnega(ceprav da tega v linuxu prakticno ni), saj sem opazil da se mi to zgodi natanko takrat ko imam vzgan azureus ali mulo. mogoce mi pusca kaksen port,....

roscha ::

ALT+CTRL+Fn ?

Se da prit v kozolo?

Če ne, inštaliraj ssh in se ob razpadu sistema poizkusi ssh-jat na mašino.

Sam kernel je kar stabilna zadeva in skoraj ne verjamem da frizne VES sistem.

Lahko si ogledaš tudi stvari v /var/log Včasih zna tam kaj pametnega pisat :D

ql000 ::

mnja meni tudi Azureus nagaja na Suse 9.1 Profy, meni samo upočasni celoten sistem. Ampak sem opazil, da to naredi samo v primeru, če loadam preveč datotek. Poizkusi kakšen drug torrent client.

LP

Uranij ::

stvar ne pride nikamor, je popolnoma odsotna. na ekranu sem pustil tudi gif slike in cakal da se zasteka. Ko se je zastekalo so se ustavile kompletno tudi gif slike in flash animacije. Bom probal ssh-jat.

LP, Plutonij

P.S.Sedaj ze priblizno 5 ur ne uporabljam azureusa ter mule in deluje normalno.

dr.J ::

Je najti kaj uporabnega v syslogih?

Nekoč mi je podobne težave povzročal en IRQ konflikt.

Jst ::

Če imaš prenosnika je morda težava v PCMCIA. (Takšna je moja večkratna izkušnja z različnimi distribucijami linuxa) Ampak to je samo slepo ugibanje.

Kot so ti že ostali rekli, poglej v loge.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Uranij ::

po logih sem gledal vendar nisem nasel nic pametnega. Ta racunalnik ni prenosnik tako pcmcia odpade. Sedaj sem dve ure igral Unreal tournament(v linuxu), ker me je zanimalo ce ga moti preobremenitev vendar to izgleda da ni to. Napaka mora biti nekje v nastavitvah interneta. Zasteka mi v p2p ali torrent programih enkrat ali dvakrat se mi je zgodilo da je zastekal ob firefoxu, ostalih brskalnikov ne uporabljam. danes ponoci bom pustil se memtest skozi vendar mocno dvomim da je ram kriv.

CCfly ::

Katero mrežno pa imaš ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Uranij ::

imam realtekovo gigabitno kartico integrirano na gigabytovi plosci.lspci napise:01:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8169 (rev 10)

CCfly ::

Moja hipoteza je da je gonilnik za mrežno foo. Napiši uname -a in nam povej katero verzijo jedra imaš.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

dr.J ::

> Moja hipoteza je da je gonilnik za mrežno foo

v sluzbi imamo kakih 30 tovrstnih kartic in vse delajo OK
na 1gbps full-duplex. Podprte so od veryije 2.4.20-rc7 ali
nekaj takega. Cisto druga zgodba so pa kabli na tej brzini...

znizaj hitrost kartice in poskusi znova, pa vzemi na najvecji
brzini preverjen kabel.

CCfly ::

Eh ja če ima UTP5 kabel je že problem. Kje pa se da dobiti 5e kategorijo ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Uranij ::

bom to poskusil v ponedeljek ker bom sele v ponedeljek spet v ljubljani, pa se slisimo takrat.Kako pa znizam hitrost kartice? je to v Biosu ali v prav v driverjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uranij ()

dr.J ::

To nastaviš v /etc/modules.conf

10_Half = 0x01
10_Full = 0x02
100_Half = 0x04
100_Full = 0x08
1000_Full = 0x10

v tej datoteki imaš vrstico oblike
alias eth0 r8169

pod njo dodaš nekaj v stilu:

options r8169 media=0x08

če hočes omejiti hitrost na 100 mbps full duplex.

Lahko poskusiš tudi z orodjem ethtool.

Če kabel ni v redu narejen, se bo mašina obešala. Pri nas smo kable
naredili sami, a je bil vsak kabel pomerjen. Kar nekaj konektorjev
je bilo treba namestiti na novo in od takrat nimamo nobenih težav.

Uranij ::

kabel je bil kupljen in je izgledal kar robusten. Bom pogledal v ponedeljek pa vam povem.

Uranij ::

dr.J: to zal ne pomaga. Sem omejil ampak mi je po 15 minutah zastopalo.Zdej sem se omejil na 10 Mb pa bomo videli. Ju3 germ pogledat za kaksen nov kabel....mi priporocate kaksnega in kje ga kupiti?

LP, Uranij

dr.J ::

> kernel 2.4.20

kaj ko bi poskusil kaj novejšega (lahko tudi iz 2.4 serije)?

Uranij ::

sem se zmotil, imam kernel 2.4.26. Poskusil bom spraviti 2.6.9 gor pa bom pol videl ce bo bolse.

Nerdor ::

Uranij: tole je bolj hardwareski problem, kot pa kaj veze z linuxom. Po moje, kondenzatorji na matični plošči ne "držijo toka" ali pa je napajalnik zanič. Meni se je tako v Linux, kot v Windowsih mašina obesola po 15-20 min. Razlog? Slab 250W napajalnik. Ko sem kupil 300W, težav ni več bilo. Tak isto sem urgiral pri sosedu in pri kolegih. Največja težava za resetiranje je bil slab napajalnik! Sposodi si od kolega vsaj 300W (raje več)napajalnik in poglej, če se ti bo napaka še pojavljala?

Uranij ::

Napajalnik je prakticno nov, star mesec pa pol. Je pa tagan 380w in mislim da bi mogu zadostovat. Bojo prej kondenzetorji. UTP Kabla se nisem zamenjal ga imam pa mocno na sumu. Spomnil sem se, mi je nekaj casa nazaj(ko sem se windows uporabljal) vsake toliko zastekal bittorent klient(abc,...) , windows pa je deloval normalno naprej. S to tezavo se nisem sploh prevec ukvarjal, senm si mislil"ah to je pa Windows" in nadaljeval svoje delo v Linuxu pa je to precej motece, ker ne morem nadaljevati niti s svojim delom naprej.


LP, Plutonij

Uranij ::

izgleda sem resil tezavo, kupil sem novo mrezno in sedaj ze dve ure deluje brrez problema....bomo videli zjutraj.......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161350 (1221) borchi
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331837 (1290) moj_nick
»

Problem z Linux Red Hat 9

Oddelek: Operacijski sistemi
171533 (1366) root987
»

Linux RH9 NTFS, ISDN

Oddelek: Operacijski sistemi
122154 (2011) Loki
»

problemi z linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
91012 (767) b

Več podobnih tem