» »

nastavitve mreze... wlan ASUS access point

nastavitve mreze... wlan ASUS access point

CoCkTAil ::

Pred kratkim sem nabavil Asusu prenosni brezzicni access point 802.11g 54Mbps (Wireless AP WL-330g). In sicer probleme imam verjetno z nastavitvami, ceprav nisem vec preprican kaj je...

Preizkusil sem ga na dva nacina, moj cilj pa je vzpostaviti mrezo fiksn racunalnik - prenosni racunalnik ali vsaj zagotoviti internet dostop na prenosniku:

1.) Imam siol adsl in siol tv. Zraven sem dobil switch na katerega je zvezan adsl modem, Siolov amino, fiksn racunalnik (v mrezno kartico) in Asusov wireless access point. Na access pointu sem nastavil IP na 192.168.1.1 in prav tako default gateway. Na prenosniku nastavim IP na 192.168.1.2 in gateway na 192.168.1.1. Pa seveda vzpostavim vse nastavitve da se access point poveze s kartico na prenosniku (security in podobno)... Zanima stvar je, da zadeva dela, ce je siol TV ugasnjen (na OFF). Takoj ko pa prizgem siol TV in ko se zacne skozi modem pretakati slika do aminota, pa se ne morem vec povezati... Kaj bi lahko bilo tu narobe?!? Na 080 1000 (siolov center za pomoc uporabnikom) so rekl da nimajo pojma, prav tako v trgovini JAE, kjer sem kupil access point...

2.) Drugic sem si pa zadevo si zamislil drugace... Access point sem priklopil na integrirano LAN kartico na fiksenm racunalniku (v drugi PCI LAN kartici deluje ADSL)... Nastavil sem IPje na acces pointu (192.168.1.1), na fiksnem racunalniku (192.168.1.3) in prenosniku (192.168.1.2) ter na vseh default gateway na 192.168.1.1. Izkljucil sem vse firewalle, obema racunalnikom dodelil isti workgroup, vendar racunalnikov v windows explorerju ne vidim?!? Zanimivo je, da se oba racunalnika med sabo pingata tako z drug drugim kot tudi z access pointom...

Po mojem mnenju bi morala stvar teoreticno delovati... Ima kdo kaksno idejo zakaj ne?

desperados ::

no jst sm nabavu enak ap pol pa še wl-160g (kar nekateri pravijo da nja bi bla najmočnejša)

ok

namen sem imel nardit povezavo:
cabelska (modem)
486 server(unix)
swich
wl 330g
wl 160h
moj pc
hub
še enepar pcju

težava se pojav v tem ko me morem nikakor vzpostavt linije ker je signal prešvoh
kaj šeke da bi laufou internet

aja če jih pingam ned dela nikakor
netstumbler al ka je že un program pa zaznava povezavo na -89 + vsakih 15s prekinitev
kar je precej premau za delovanje linije

ironija pa je da mi zdej nočjo zamenat artiklov za kaj cenejšga ampak le za dražje artikle v jae seveda;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

pujsek_ ::

Pri Jae, je vse kritično...>:D
Welcome shop.wlan-sat portal...

desperados ::

no ja sm zamenal ampak sem pač mogel doplačat za 256mb ddr pa ene kartuše sm si ubavu
ampak id zdej naprej bom drugim priporočal sam še kake input trgovine
z jae sm pa zaklučil pa najbrš še gora mojih prjatlu>:D >:D >:D >:D

Wortex ::

pomoje da bi se lahko zmenu da ti dajo cenej stvar pa bi jim razliko pustu. A mislš da bi se kej branl :D
Unleash your fury twards the gowermant!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus router in Access point

Oddelek: Omrežja in internet
71077 (834) iglavc
»

Router ne spusti čez prometa

Oddelek: Omrežja in internet
291979 (1570) s6c-gEL
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202354 (1948) cordoba
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488443 (7469) Miha_T
»

Domače omrežje --- zanimivo ???

Oddelek: Omrežja in internet
72766 (2447) Spc

Več podobnih tem