» »

PC se ugasa

PC se ugasa

MyotisSI ::

Pzdrav vsem.

En moj kolega ma problemcke s svojo masino (AMD 1800Mh). Pred kratkim se mu je zacela kar ugasati. To se mu ponavadi zgodi, med gledanjem filmov ali ko surfa po netu. Ima sistem Win 2000, na novo nalozeni pa so bili priblizno teden dni nazaj(ravno zaradi tega).
Po moje so kake tezave z graficno, a bi rad se kako alter mnenje.
Ima graficno od Nvidie, a ne vem kateri model
Ajd cau & hvala za nasvete

mojsterleo ::

Je tvoj kolega pred kratkim nadgradil grafično karto? Neuki uporabniki dostikrat kupijo najnovejšo grafično karto in mislijo da jim bo kar delala, pozabijo pa na napajalnik!

Za resetiranje je ponavadi kriv hardver - prešvoh napajalnik, zanič plata, pokvarjen ram itd.

Rabim več infota!

-- Leo

MyotisSI ::

Nič ni nadgrajeval odkar je kupil mašino. Stara je približno dve leti in do sedaj še ni imel težav. Po moje je še odprl ni. Edini posegi so bili softverski. Res, da je mogoče zajebal kako nastavitev, ampak težave so se začele pojavljati preden je formatiral disk. Kje se da preverit, če je ves hardver ok? Grafična ram itd. Nisem bil pri njemu, a pravi, da v oknu control panel/system windowsi ne javljajo nobene težave. A se da to preverit v biosu?
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

NevarHere ::

lahko spece memtest na bootable cd pa sproba ce so rami hin...
pa tudi da zamenja napajlnik.

MyotisSI ::

Kako pa se memtest naredi!?
Tega nisem se nikoli počel, je treba snet kak program z neta, ali je že vgrajen v biosu al kak? Oziroma, kje na netu si lahko preberem postopek

Nasveti dobrodošli

miki76 ::

pred casom sem imel na svojem pc-ju enak problem. kar na enkrat se je vgasnil. resitev je povsem preprosta (vsaj pri meni je bilo tako), procesor se pregreva in to resis tako, da odpres kisto in pogledas ce ni ventilator preves zaprasen, ker se je meni med procesor i ventilator nabral prah in ni vec tako hladil procesorja, v biosu pa man nastavljeno zascito pri kateri temperaturi ti ga vgasne, da ne skuris procesorja.

NevarHere ::

primoz--b: http://www.memtest86.com/memt32.zip (tale je za winse)
http://www.memtest86.com/memtest86-3.2.... (tale je pa .iso ko speces na cd, pol pa se memtest sam zazene ko rebootas)

miki76: mogoce pa res... sam sem imel uspeh, namrec sem spucal vent/hladilnik pa sem pridobil za ok. 5°C
sam ti mas verjetno AMDja?

MyotisSI ::

Verjetno smo našli problem.

Kolega je pred kratkim kupil DVD predvajalnik, problemi pa so se začeli ko ga je montiral. Ko smo zagnali dvd rom in pekac je zadeva crknila. Ko smo Dvd odstranili je PC-delal.
Preverili smo napajalnik, ki je kar malo švoh za toliko šare na PC-ju. Znanec nam je zadevo zmeru in kot kaže, je napajalnik krivec. Sicer bomo se sprobali zadevo z močnejšim pole pa videli

Ajd cau&hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211371 (1097) ST-777
»

kako zagnati MEMTEST86

Oddelek: Navijanje
81198 (1091) IČA
»

Komp Se Restarta mogoce rami krivi

Oddelek: Pomoč in nasveti
8932 (785) brdi
»

Unknown hard error

Oddelek: Pomoč in nasveti
91027 (825) LordWorm
»

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
111389 (1164) carota

Več podobnih tem