» »

Dilema glede sistema:)

Dilema glede sistema:)

Gaber ::

čaw, v roku enega mesca mam namen nabavt nov sistem (plato, proc, ram & grafično), pa sem mal v dilemi...
Glede na to da so NF4 plate teoretično že zuni oz. bojo v cajtu k bom nabavlju 100% me zanima kaj se mi bolj splača.

1.Varianta:
Athlon 64 (S754), recimo nekje do 3400
nForce3 250gb plata, so far mam negativne izkušnje z Epoxom, pa pozitivne z Asusom, racimo da bi vzel Asus K8N.
Aja, mogoče clo DFI LANPARTY UT nF3 250Gb, k jo vsi tko hvalte, čeprov priznam da sm za to firmo prvič slišu pred enim mescem tko da???

2.Varianta:
Athlon 64 (S939) vrjetno bi bil prsiljen tuki nardit finančni kompromis pa kupit mal slabši proc, okol 3000
nForce 4 ultra plata, sam glede na cene (BTW, e-misija ma na svojem sajtu že cene za Gigabyte NF4) mi ta opcija ni tok ušeč.

Kartica je že določena, 6600GT, itaq je na AGP & PCI-E tko da ni panike, finančno bi mi tuki bolj pasala 1. varianta, ker ohranim AGP+staro kartico pa lahk z nakupom kartice še mal počakam (da pride msi-jeva v Slo!)
Ram (2x512) se bo nabavlju na podlagi kompatibilnosti s plato tko da tut ni problem.

Komp se uporablja predvsem za špile, filme, net ipd...
Komponente nabavljam (vsaj do zdej sm jih) na prbližno dve leti, tko da ene tok cajta prčakujem da bo komp vsaj prbližn lovil aktualne softwerske zahteve (zato sm tut pomislu na DFI če bo treba navijat, hehe)

Torej, kaj se bol splača? Še kakšna tretja varianta?
thanx :) ...

Aja, če koga zanima se bo vrjetno v kratkem prodajalo:
asus A7v333
Athlon 2000xp
Corsair Value 512mb pc2700
Asus Radeon 9600XT/TD (skor nova, garancija&račun)

boštjan ::

Gaber,tako ti bom rekel,če boš kdaj hotel v prihodnje nadgrajevat grafo,pol boš moral tudi plato menjavat,ker AGP se poslavlja.In trenutno edini vezni čip s PCI-E je nForce4
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Gaber ::

Hja, to u bistvu tut mene skrbi, da v enem letu ne bo več možno nabavt kakšne hude kartice na AGP... No ja, še vedno je pol varianta če dobim kje rabljeno 6800ultra, do bi mogl držat še en cajt...

Po drugi strani je pa 6600gt dost sveža roba in bi mogla še vsej neki časa sledit softwareskim zahtevam, sej če pogledaš recimo R9800pro je tut zuni že skor 2 leti pa še vedno kr dobr obvlada tut najbolj požrešne špile...

...a kdo sledi trendom tok da lahko da eno realno napoved kok hitr se bojo sistemske zahteve zviševale???

Eh, pomoje optimalno kar lahko nardim je da počakam še kak mesec, dva, da pridejo ven skupinski testi + uporabniška mnenja o nForce4, pa da nove plate ratajo cenovo dostopne navadnim smrtnikom... Če mi to rata dočakat si bom pa z veseljem prvošču Winchesterja, pa upam da bom od takrat naprej sistem menjal na ene 3 leta, hihi...

Jeronimo ::

Živ!

Gaber ... imam popolnoma identičen problem.

Kaj če bi midva združila sile. Jaz kupujem dva identična sistema, ti enega ... in mogoče pri komu dobiva količinski popust. :D

sledim PCI-E že nekaj časa in me kar srce boli ko gledam cene za matične plošče. Da ne omenjam dražjih procesorjev za S939 .....

Nadgradljivost računalnika je finančno vprašljiva. Četudi kupiš novo grafiko imaš nekje ozko grlo, ki ti price/performance zmanjša.

Kaj bi kupil:

- Matična NFORCE3 250
- Procesor A64 3200 BOX
- Ram 2x512
- HD 160 GB
- Grafika GF 6600 GT - AGP
- DVD Nec 3500
- CD
- vse kar paše zraven - ohišje, napajalnik, optična miška, SLO tipkovnica
- Monitor razmišljal sem o LG LCD 17" L1730 S GNT (71.000,00 SIT) oz. LG LCD 17" L1730P (95.0000,00 SIT) - cena drugega je občutno večja.... ali tudi ponuja toliko več????

Na zadeve se spoznam le površinsko zato nisem pisal proizvajalcev (razen pri DVD-ju in procesorju). Ali ste lahko tako prijazni in mi svetujete kako in kaj. Kot vem je pri procesorju pomembna oznaka le-tega - različne serije .... ???

Računalnik bom uporabljal za vse sorte. Igre, internet, gledanje filmov, manjša obdelava slik ......... Zaželjeno bi bilo, da računalnik ne hrumi preveč.

Cena brez monitorja naj bi znesla okoli 200.000,00 SIT. Tolar gor ali dol. Če prebijemo zadevo preveč, lahko odstranimo en ram in ga kasneje dokupim.

Hvala za vaš čas in trud.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

vidkul ::

Zivjo!
Gaber in Jeromino smo ze trije taki ki kupujemo približno tak sistem. Samo jaz bom racunalnik kupil v sredi januarja ali feb. in srčno upam da se bodo cene malo umirile.
Sedaj sm na mašini P200 s 64 rama in 6GB :)
lp Vid

Jeronimo ::

Vidkul - cene so že umirjene za tak sistem kot sem ga napisal. Verjetno kakšnega občutnega znižanja po novem letu verjetno ne bo.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

marnit ::

Sedaj smo že štirje ki kupujemo isti sistem :D. Jez upam samo da bodo v kratkem izšle matične s nforce4 pa da bodo cene normalne (40k) tko da bom lahko potem nabavil pci-e grafo.

Jeronimo ::

loup - so že zunaj - tudi pri nas - sam cene so okol 50.000 kSIT.

Tko da se mnogo bolj splača kupit sistem na AGP-ju. Čeprav sem gledal teste kjer se vidi, da je PCI-E hitrejši od AGP .... vendar ne toliko, kot bi danes več plačal za PCI-E.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

marnit ::

Jeronimo - vem za 50k primerke.... kar je za moje pojme preveč (oz. ne rabim take plate).

Jez bom vidu, če bodo na voljo pci-e plate (mal cenejše) takrat k bom kupoval pc bom seveda jo kupil. Drgač pa se splača le zaradi "pripravljenosti" na prihodnost, ker grafe bodo v dalnji prihodnosti le še na pci-e. Seveda pa sedaj vprašanje, na koliko časa nadgradiš sistem. Če ga na dve leti bo tudi že plata stara in se bi splačal novo kupit, skupaj s grafo. Bomo vidl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

Gaber ::

Hehe, no jst sm se odloču za nForce4 plato & Winchesterja...
...bom mogu pač počakat še kakšen mesec, ampak cene MORJO dol :) ...

Sicer pa tut tole ni tok draga varianta: klik...
...pa z SLI vsaj ni dileme kaj nabavt če ti rata 6600GT premal... še eno, hihi ;) ....

marnit ::

Tole akcijo sem že gledal sam ko vidiš piše da gre za prednaročilo. Me prav zanima koliko plat so naročil. Pomoje jih bo zmankal (če jih že ni) potem pa (upam) pridejo že kakšne malo cenejše...

Gaber ::

Ma ja, glede na začetne cene recimo v Avstriji, se vrjetno splača še mal počakat...

MEDENA ::

pizda navadna NF4 samo 100€ !!!! 8-O

marnit ::

Sicer si nisem mislu da bom kdaj to reku pa vseeno... a ma nforce4 že kaka trgovina v celovcu ali okolici pa če lahko poveste ime te trgovine!...

Jeronimo ::

Je mogoče že kdo sestavil tak sistem kot sem opisal in bi mi mogoče (in tudi drugim) lahko svetoval v zvezi z nakupom.

Hvala

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp prosim za mnenje!

Oddelek: Kaj kupiti
381559 (866) Zheegec
»

Nakup Novega Compa Po Komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
364202 (3556) cassiel
»

Plate na nForce4 ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514424 (3214) Wortex
»

Zdej pa res ne vem kakšno grafo kupit

Oddelek: Kaj kupiti
151351 (992) Climber
»

Kdaj bo PCI Express nadomestil AGP pri nas?

Oddelek: Strojna oprema
111114 (881) Boki_

Več podobnih tem