» »

računalnik nenormalno glasen

računalnik nenormalno glasen

vitabella ::

kupil sem računalnik pred 1 mesecem in je nenormalno glasen. ne vem točno iz kje izvira zvok ampak bi ga utišal . kaj naj naredim da bo najbolj učinkovito? ??

imam računalnik naslednje konfiguracije:
amd 64 3000 + box
asus k8n delux
3x disk hitachi 250
3x ventilatorčki zelman
ati radeon 9800 pro
ohišje ciftek bx serije
ram 2x 512
lc6550 (550W)
ola

2tiLen ::

Če maš zalmane na max obratih si bogi ja... boš mogu kakšen fanmate ali kak drug regulator obratov venta kupt... na radeona bi lahko dal od zalmana pasiven hladnjak... pa najbrž bi tud na LC- ju lahk mal porihtu obrate...
Učinkovito pa tiho bi blo pa najbrž vodno...

LP
Tilen

Marjan ::

Poglej si članek "Kištica utišaj se"

Eddy ::

Ali pa si omisli vodno hlajenje... Beri podpis ;)
www.ekwaterblocks.com

vitabella ::

za 2tiLen: sem računalniški laik in znam narediti takih stvari:(

za Marjana: ne najdem tega članka ;

za Eddyija: spet vodno je ful težko za montažo... edino če mogoče naredijo to na cerkveniku?


kaj pa mislite o oblogah BE QUITE?
ola

dxx ::

S preglasnimi ventilatorji ga nimaš kej srat z oblogam, cenej te pride če vente utišaš.

Kištica utišaj se!

Regulatorji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Eddy ::

vitabella: dovoli mi da te malo popravim v pisanju... napiše se cerkovnik ;), ter glede obloge za utišanje se napiše BE QUIET (prevedeno "bodi tiho" ) ;)

Vodno ni tako težko za vgraditev... Če rabi kakšna navodila se pa oglasi ma moj e-mail.
www.ekwaterblocks.com

Jakka ::

Pri tebi so največji vir hrupa box cooler, trije zalmani, potem ventilator na grafični. Diski in napajalnik so pa dokaj tihi.

Rešitev je, da kupiš 2 zalman multiconnectorja in prikopiš tiste 3 ventilatorje na 5V, potem zamenjaš hladilnik na grafični kartici, recimo tegale, pa še box cooler zamenjaš s kakšnim tihim.

vitabella ::

to je vse lepo in prav... ampak sam ne bi znal tega naredit ...sigurno bi kaj zjebal... kaj poznate kakšen servis poceni ki se ukvarja s tem?
ola

Grimlord ::

Ja pri servisu plačaš ure dela. Jaz vem da sem pred kakimi dvemi leti dal za to da mi je comp sestavo skup kake 3k. TO hje kao eno servisna ura se mi zdi. Drugače maš pa te cene različne... 10k sem
e tudi slišal ....... najceneje pa je seveda, da si to sam urediš.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DominusSLO ::

Daj vse ventilatorje na 5 ali 7 voltov... Box hladilnika od tvojega cpu pa ne poznam...če je glasen kupi nekaj boljšega-npr. s heatpipe-i
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

vitabella ::

Hundey:
Pri tebi so največji vir hrupa box cooler, trije zalmani, potem ventilator na grafični. Diski in napajalnik so pa dokaj tihi.

Rešitev je, da kupiš 2 zalman multiconnectorja in prikopiš tiste 3 ventilatorje na 5V, potem zamenjaš hladilnik na grafični kartici, recimo tegale, pa še box cooler zamenjaš s kakšnim tihim.
se vsi strinjate s tem ...??
koliko bi me to stalo? multiconnector je poceni? hladilnik cpu in grafične še okoli 15k verjetno ne?

ali obstaja kaksna boljsa varjanta?
ola

SrBo ::

Najprej: vodno hlajenje ni težko namontirat prov zabavno je!

Kar se pa tiče problema z ventilatorji pa je takole te tri ventilatorje preklopi direktno na žice ki segalo iz napajalnika (napajalni kabli) ventilatorje priklopi enega za drugim potem pa na prvem konektorju ki je še od napajalnika zamenjaš žice!!PAZI RUMENO ZAMENJAJ Z RDEČO! in ventilatorji bojo delali na 5V pa sej nimaš takšno stvar da bi morala biti nevemkako prevetrena!

Razglej se malo in zamenjaj žice ter s rem utišaj računalnik!:\
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Jakka ::

Koliko denarja bi prišlo...

Mlacom:
ZALMAN ZM-MC1 multiconnector 528
ZALMAN ZM-MC1 multiconnector 528
ZALMAN ZM80C-HP VGA 5.040

Jae:
Thermaltake SILENT BOOST K8 5.520,00

Zdej pa zračunaj.

Glede tistega vezanja žic, raje kupi zamlan multiconnector in gor priklopi vente, ki bojo delal na 5v.

vitabella ::

ok ..hvala vsem:)
ola


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827990 (5485) Kato
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564416 (3191) nuclear
»

Ventilator, prilkučen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5744 (686) azislo
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352296 (1700) tigrr
»

Priključitev ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
51000 (913) PALOMINO

Več podobnih tem