» »

Sempron

Sempron

kivi113 ::

Zdravo

V jae sem kupil racunalnik (u bistvu za sestricno). Procesor naj bi bil amd sempron 2800+.
Ko sem zagnal control panel, je tam pisalo, ces da imam 1200 mhz procesor. To se mi je seveda zdelo cudno, zato sem zagnal se wcpuid, ki mi pravi, da imam amd athlon xp na socket 462.


Torej... Procesor verjetno ni sempron?


Slika

Http://freeweb. Siol. Net/jkepic20/sempron. Jpg
  • polepsalo: bastadu ()

Zheegec ::

System clock je na 100MHz. V BIOS daj na 166MHz. Lahko tudi na 200MHz :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kinetik ::

Jp FSB v biosu prestavi na 166,zgleda da se jim je mal mudil in niso stestiral.


Drugače so pa vsi sempron na socket A (462) podnožju razen modela 3100+, ki se nahaja že na novejšeč 754 podnožju.
nic pametnega nimam za povedati

kivi113 ::

iz neznanega razloga frekvenca kljub spreminjanju fsbja ostaja 1200 mhz. nekako ne prime sprememba frekvence.. ksna ideja?

Zheegec ::

Plata?
Mogoče ima kakšen jumper za spremembo FSB. Recimo dva jumperja - eden 100MHz, drugi 133/166MHz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kinetik ::

si kupil že sesgtavljeno konfiguracijo? ker pol je osnovna plošča ta in tu je še povezava do manual(PDF) glej na strani 7 točko 10 in nato prelisti na stran 13 in sledi navodilom. Odpretja stranske stranice ohišja, pa tako ne bo problem ker JAE ne daje plomb na compe.:D
nic pametnega nimam za povedati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kinetik ()

kivi113 ::

super hvala, sam je blo treba garancijsko nalepko pretrgat :( namrec na plati je bil onemogocen 133/166 fsb s switchom. in zdaj tudi lepo pise sempron 2800+ :)


:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

kinetik ::

JAE daje po novem plombe na mašine? ker prejšni teden je šla čez moje roke ena nova, ki še ni bila zaplombirana.
nic pametnega nimam za povedati

kivi113 ::

jah.. gor pa pise, da firma ne odgovarja za mehanske poskodbe v primeru, da je nalepka pretrgana. pa se take fancy so da ne mors kr nazaj prpopat ne da bi se videlo.

:|

jest10 ::

No sedaj ko si na 2000MHz pa pojdi še višje. Glede na to da plata normalno deluje na 200MHz FSB in ima 10% dvig napetosti lahko kar daleč prilezeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
291943 (1534) GummyBear
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946088 (4287) Veron
»

Zakaj se računalnik resetira ?

Oddelek: Navijanje
251960 (1400) jest10
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321479 (1003) _Dejan_
»

AsRock K7VT4A-PRO plata, mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
302029 (1486) glinik

Več podobnih tem