» »

6800 Le --Kako navit oz. odklent cevovode??

6800 Le --Kako navit oz. odklent cevovode??

Dery ::

Zadeva je taka: Včeraj sem nabavil novo grafo proizvajalca Club 3d 6800Le!!
Z neta sem že snel riva tuner, je pa problem v tem da nimam pojma kaj je potrebno tam narest za odklep cevovodov in tega..
Ubistvu sem še totalen začetnik kar se tiče overlock-anja..

Vsi nasveti so zelo dobrodošli tako da z besedo na dan :D

Lp, Dery

MEDENA ::

ISKANJE

Dery ::

Vem in sem tudi že full preiskal ampak še vseeno brez uspeha...
Sj nekak mi je jasno ka je ta RIVA TUNER ampak kako se pa dela z njo pa nimam pojma...

Sj rabil bi samo potek kako se kartico odklene(cevovode) da vidm če bo kej sreče, ker za navijat pomnilnik pa uro sem pa dubu že na cd-ju zravn kartice :D

Aja mogoče še kak nasvet do kok lah navijem to kartico???
Serijsko ma: core freq: 300mhz
memory freq: 700mhz

Lp, Dery

MEDENA ::

kje si kupil in cena ?

uf CLUB3D se ti bo teška odprla 16/6

serijsko samo 300/700 ? moral bi bit 500/500 ? no vsaj od leadtek ma tako pa 128MB DDR3 rame ne pa DDR1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

lopov ::

http://forum.guru3d.com

Zacni tu oz. pobrskaj po Slo-Tech, ker sem nekomu ze pejstal linke relevantne threade.

Pa se to: RT avtor te opozarja, ce ne ves, kaj delas, raje ne delaj ...

Dery ::

Sem si že full prebral kar se tega tiče, samo nevem kaj je treba narest v riva tunerju da odklenem dodatne cevovode???

Full bi bil vesel če bi mogoče kdo dal točen potek ki je morda to že delal?
Aja pa kako je z navijanjem Mhz trenutno mam 300/700 pa sem dal na350/850 pa vse coll dela---->A lahko še povečam???

Hvala za odgovore vseeno pa bi bil vesel še kakega nasveta...
Lahko tudi na PM

Lp, Dery

moi ::

Tko je to:
Preden odklepas dej na stock frekvence. Pol odpres rivatuner in tm k pise kero grafo imas (256-bit NV40 8/4 ce se ne motim) das customise in zberes low-level system settings (taka ikonca graficne). Gres tm pod nvstrap driver in das install nvstrap driver. Te vprasa ce hoces resetirat das ja. KO se zloada ze spet gres rivatuner in customize low leve sustem settings gres nvstrap driver in tm k je okence "allow enabling hardware masked units" oznacis za tem das customise (tm zraven) in se ti izpisejo podatki od zaklenjenih in odklenjenih pipih. Ce je pipe zaklenjen ima vrednost "0" odklenjen pa "1" isto vertex sharedji. Zraven pa se pise "disabled" in pa ponavadi yes pod hardware masked. Zato da probas keri pipi so ok aktiviras najprej samo eno skupino pipiov tako da kliknes gor in prtisne stevilko 1 na tipkovnici. das apply in ok in restartas. po tem probas 3dmark03/05 ali doom3 ali farcry (pac neki k je graficno zahtevno), ce ni nobenih artefaktov (pikice, cudna slika etc) je ok pipe. in se lotis naslednjega quada pipov tko kot sem opisal prej, ce pa so artefakti pa gers isto rivatuner tko k prej in na to k si dal value "1" das nazaj "0" in probas nasleden skupek pipov. Isto naredis za vertex processorje.
povej pol kok si lahko odklenu pa kok si dal za grafo in kje. gl
oh no its alive

Dery ::

>moi< res ti hvala, jutri takoj ko sprobam sporočim kako se je softmodal oz. upajmo da se bo sploh dalo.
Kartica je bila drugače kupljena pri IZID na dolgem mostu(v Ljubljani)!
Za kartico sem dal mal manj kt 65tisoč, je pa bila znižana iz 72k.
Men se zdi full uredu kara ker je tudi hladilnik ogromen (bakren) tko da kar se navijanja tiče pomoje nebo problema s hlajenjem.

Pa še eno vprašanje??? Če jst zbrišem Riva Tuner se mi softmod skensla in je kartica na serijskih nastavitvah???
Aja pa še to: do kolk lohk navijam to kartico??
Če pa karkoli nebom vedel kako ti pa na PM javim.

Lp, DERY

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dery ()

lopov ::

Preveri, kam se instalira "nvstrap.sys" -- ce je v Windows direktoriju, lahko zbrises RT. Ne vem, kako je z deinstalacijo, ali ti odinstalira nvstrap ali ne. Drugace se pa to zazene kot servis, instalacija oz. deinstalacija pa je samo poseg v register ([HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NVStrap). Pa zakaj bi sploh odstranil 8-)

Glede navijanja bos moral sam preskusiti, ker je razlicno od kartice do kartice. Nekje na ST je bila debata o navijanju 6800 -- poisci, ker tudi pise, kako "popraviti" bios, da se bolje navija.

Dery ::

>moi< maš PM8-)
Dery

Dery ::

Thanks za navodila...
Mislm da je uspelo! Zdj mi pise v riva tunerju 16x1.6 sam me pa še neki zanima ... kako vem da je to res zdj aktivirano ker mi še vedno piše 6800 le----> a to bi mogu bios flashat da bi ble pol stalno te nastavitve?
Če jst zbrišem Riva Tuner verjetno nebo ostalo na 16x1.6 al kako je stem???
Kaj bi mogu narest da bi kartica mela stalno te nastavitve, tudi če jo dam v drug comp... če je to že stem narejeno tok bolš drugač pa, če ni preveč komplicirano to narest bi mogoče še to poskusu??!!

Aja kako je sedaj z navijanjem frekvenc ker serijsko so 300/700--->do kok bi šlo brez da uničujem kartico in brez dodatnega hlajenja ker se mi zdi da je že to hlajenje od gt(ogromen bakren hladilnik)?? Pa še to pol pa neham težit kje lahko še pogledam če te nastavitve sedaj res veljajo?

Aja btw: NFS-UNDERGROUND 2 dela use na full brez kakršnegakoli zatikanja na AMD XP 2600+, 512ram, pa ena 2 leti stara plata(epox) :D
Dery

lopov ::

Ce ti na 16x1,6 dela vse brez problemo (ampak res VSE)! za stalno resis enostavno:

pozeni RT kot "rivatuner.exe /BI" --> v direktorij programa dobis bios dump, katerega "popravis" s skripto --> v direktoriju patches/nvidia isci "nv40bios...". Pozenes, oznacis bios file in ga patcha. Tak bios nalozis nazaj na kartico in to je to.

Za povecanje frekvenc se najprej poigraj sovtversko -- ali z RT ali preko coolbits. Ko ugotovis najprimernejse clocke lahko popravis bios na te vrednosti. Po potrebi povecaj tudi voltazo.

moi ::

ej dery ni me blo zdej neki casa na netu. js mam navadno 6800 in sem jo lahko odklenu na 12/6 in jo lahko navijem na 400/850 pa se mal vec bi slo. drugace mas pa itak coolbitse k ti preverijo do kam gre. ce ti uspe 350-400 nekje si lahko vesel.
Raje ne brisi rivatunerja ker te nikjer na ustavlja/ zavzema spomina. Flashanje bios je malo tezje ker mores dobit modanga ali ga moras sam modat zato da ga lahko sploh flashas, ker imajo kartice zascito da ne mores flashat ultra biosa na gtje al pa navadnega na leje al pa tko nasploh. Itak je pa vseeno ce mas ta bios ce ti dela na 16/6 . Mogoce bos dobil s flashom ksnih 10-20 mhz na gpuju (visja voltaza se mi zdi) drugace bo pa vse isto.
Aja a majo tm se vedno akcijo?
oh no its alive

Dery ::

Po uspešnem odklepanju ˝pipov˝ mam pa en manjši problem...: frekvenc ne morm povišvat niti za malo saj mi napiše ko dam test da moram zmanjšat frekvenco vendar v nobenem primeru deluje???!!
A morm v rivatunerju kej odlukat al kej da se bo dalo???

Kakršnakoli pomoč bi mi zelo prav prišla...

Lp, Dery

MEDENA ::

http://comeapart.com/6800.php

majo še kako akcijo za 65k ?

drugače jo jaz dobim v comtronu za tok :D

Shybby ::

a je tale grafa kaj bolša kot 6600 gt na agp??

Dr_M ::

ce se da ksne cevovode odklent, potem ja, drugac pa ne.
ce gre vsaj 12/6 potem je ze uredu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

Če mene vprašaš ni vredna dodatnih 13000 SIT.....pomoje....edino če si softmoda 100%.

Shybby ::

bom potem kar počako na 6600! hvala za tak hiter odgovor

Caligula ::

Se hitrejsi odgovor-skor vse se NAJMANJ na 12 cevovodov, kar jo naredi superiorno 6600 GT, vecina pa celo na 16 cevovodov tako da se splaca toliko ali bolj kot 6600.

Zdaj pa se matraj >:D

Meci kovanec pa bo. :D

Dery ::

Tko vm povem moja se je odklenila iz 8*1.4 na 16*1.6 se pravi na gt varjanto pa še navil sem jo iz 300/700 na 325/800... tko da club 3d 6800LE rulla:D
Pa to brez kakršnihkoli artefaktov ali zmrzovanja kartica pa ima med igranjem prib 60°C!
Dery

MEDENA ::

pač si imel krompir.

moi ::

Kokr gledam po forumih ostalih ankete je 50% vseh kartic takih da lahko odklenejo na 16/6 .
oh no its alive

RabeS ::

Pozdravljeni jaz sem čisto novi...
Vprašal vas bi koliko ste dobili z 6800LE(odklenjene pipe) v 3d marku 03. Jaz sem dobil cca. (odvisno od driverjev) 9217-8970, Asus kv8 pro 3rd eye, 1gb ram, amd 64 3000+...
lp

ZaFo ::

Tale 6600GT je vsaj za mene bolj u k...
Sliko ma res slabo. 6800 ma pa dosti boljso sliko. Pa se z originalnimi hlajenji lahko prides preko 10k, nekateri pridejo z vodnim tudi preko 11k.

WTF? ::

DominusSLO ::

Dery
Kaj pa pravi 3dmark?
Naj nekdo napiše rezultate pred in po modanju....

WTF? ::

A mork tam k je disablan pa ko pise n/a dat vrednost 1 ? al lepo enga pa po enga pa restartujem racunalnik za vsako ?

SepoX ::

Ti sam tam kjer piše bit 03 in bit 11 klikn v polje kjer bi morala bit kljukca in pojavla se bo:D

Pol stestiri v 3dmarku na stock frekvencah in če ni artefaktov si na konju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

GeForce 6800 vs 6800 LE - zakaj?

Oddelek: Navijanje
211406 (1059) tiborrr
»

Leadtek 6800LE 2D/3D memory clock

Oddelek: Navijanje
171486 (1162) Death Paladin
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137713 (5047) Alesi
»

Graficne!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
764895 (3324) Sami
»

6800 GT OC

Oddelek: Navijanje
211431 (1108) mtosev

Več podobnih tem